Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Modernizacja gospodarstw rolnych: nabór 19 lutego - 20 marca 2018 r

Pomocne linki:

Podstawowe źródło informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Punkty za ochronę środowiska: http://www.pphu-agroplus.pl/media/Punkty ochrona rodowiska.pdf
                                                        https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf

Zasady doboru maszyn: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

piotrek8x    1

Mniej więcej w połowie listy województwa mazowieckiego - nie jest źle, myślę że będzie pozytywnie. Ciekawe jak ta lista się pozmienia.

janczar810    252

zobaczycie bedą jeszcze spore przesuniecia co niektorych osób :P jeden góra a inny w dół tak było w poprzednich latach i z pewnością tak bedzie obecnie. A to ze ktoś  jest aktualnie nawet w top10 nie ma co się cieszyć :P jest weryfikacja , poprawki o rzecz najważniejszza na jakiego pracownika agencji sie trafi a to jest czynnik decydujący NIESTETY.

ps.  exel"  uzupełnialiście osobiście bądź zleciliście to "pracownikowi" i wiadomo nie ktore rzeczy naciągało się pod siebie aby uzuskać max pkt. wiec poczekajcie z otwieraniem szampana do czasu podpisania umowy :D

Piwo111    4

Osoby ktore sa na liście dostaną najprawdopodobniej dofinansowanie i nie bd list - czerpana zielona.. W mazowieckim złożyło 6 tys wniosków a jest na liście 4 wiec ?

Wiadomość z agroFakt.pl

masa24    55

gelorolnik wtedy faktycznie ma to jakis sens

Tylko nie wiem czy na 100% w obszarach a b c  nie mozna kupic maszyny.  Moze mozna podciagnac np jakas belarke ze dzieki niej bedzie mozliwe zwiekszenie stada itp.  z drugiej storny w rozporzadzeniu jest ze tylko inwestycje zwiazanie z hodowla zwierzat ktore okresla ustawa o hodowli, nie znam jej wiec moze tam jest cos napisane co wyklucza zakup maszyn

Macius    7

Ja tej listy nie rozumie dzwoniłem do kolegi jest 120 na liście opolskiej a miał 6 pkt.. A ja mam 4,6 i jestem 650 a wujek miał prawie 9 i jest 685

masa24    55

widzisz macius w opolskim mozna bylo latwo zdobyc punkt wiecej ale zamiast myslec wolales krzyczec.   dostales 3 za wiek, 1 za zwiekszenie produkcji najprawdopodobniej i 0,6 za srodowisko

jeden pkt wiecej mogles bardzo latwo zdobyc:)

gelorolnik    2

gelorolnik wtedy faktycznie ma to jakis sens

Tylko nie wiem czy na 100% w obszarach a b c  nie mozna kupic maszyny.  Moze mozna podciagnac np jakas belarke ze dzieki niej bedzie mozliwe zwiekszenie stada itp.  z drugiej storny w rozporzadzeniu jest ze tylko inwestycje zwiazanie z hodowla zwierzat ktore okresla ustawa o hodowli, nie znam jej wiec moze tam jest cos napisane co wyklucza zakup maszyn

Odpowiedź ze strony ARiMR:

3.    Czy w naborze wniosków obejmujących obszar A, B, C można także zakupić maszyny polowe?

Uwzględniając ustalenie przedstawione w pkt. 2 w ramach obszarów A-C nie ma możliwości zakupu maszyn i urządzeń do prac polowych. 

Belarka jest moim zdaniem urządzeniem polowym bo w budynku inwentarskim raczej jej się nie da zastosować.

Macius    7

Niestety nie :P mialem wniosek laczony z ojcem wykorzystałem wszystko co się da. Zapewne mówisz o przynalezeniu do zrzeszenia

DanielFarmer    124

cudujecie i mieszacie...to napewno wiążąca lista.jak ktos dobeal maszyny w oparciu o dobor maszyn a nie w kosmos za duze to nie spadnie na liscie

masa24    55

gelorolnik to sporo wyjasnia.  ale pewnie jakby pokombinowac to mozna by zgarnac modernizacje budynku i zakup maszyny z obszaru d

macius , nie , nie chodzi mi o to

masa24    55

ale zreszte gelorolnik mnie zmyliles:) jezeli chce kupic maszyny to  ok. 

ale np jak krowiarz chce zbudowac obore to z obszaru d ma o wiele latwiej

Macius    7

Teraz to i tak to mi w niczym nie pomoże a z punktami wydaje mi się ze wycisnelem max jakie sie dalo

Piwo111    4

Godzine temu sprawdzałem i bylo 4 tys ;) dziwna lista jesli chodzi o sposób punktowania . Ale pożyjemy zobaczymy .

Piwo111    4

W agrobiznesie mowili ze ' dostaną wszyscy ' czyli 20 tys wniosków a 9 ma zostac odrzuconych . Ciekawe

Piwo111    4

ciekawe kiedy Bedzie zielona lista ...

Edytowano przez Piwo111

Macius    7

Haha jednego kolegi w ogóle nie ma na liście a skladal wniosek. Cos z ta lista jest nie tak

Rowan    1

Ja miałem 6pkt i jestem na 577 na świętokrzyskiej, a znajomy miał pół pkt więcej i jest 483, więc raczej by się wszystko zgadzało. Pytanie tylko do któego miejsca będzie przyznana pomoc. Beznadziejnie, że ogłosili listy nie pisząc nic, czy wszyscy z listy dostają, czy jak...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez agrorobert
      Czy we wniosku PROW moc ciągnika będzie brana pod uwagę z trybem Power Boost?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?