Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Marco82    34

toż to uprawa ekologiczna, zamiast malin można melisę no dobra propozycja :D

pawelus    0

co oznacza Modernizacja gospodarstw rolnych" obszar a, b, c  I kwartał 2017 r. ?

Będzie możliwość zakupu maszyn rolniczych ?

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Wszystko wskazuje na to że będą przesunięcia limitu na obszar d z następnych lat skoro nie zapowiedzieli kolejnego naboru z obszaru D

bolek2    10

Wszystko wskazuje na to że będą przesunięcia limitu na obszar d z następnych lat skoro nie zapowiedzieli kolejnego naboru z obszaru D

to było wiadome jeszcze przed naborem- dzwoniłem na infolinie i pisałem na forum 

Arek    113

Wczoraj miałem kontrole co prawda z OSN ale kontrolerzy mówili, ze teraz mają bardzo dużo kontroli u tych co złożyli wnioski na modernizację więc całkiem możliwe, ze wszystkich będą kontrolować przed podpisaniem umowy.

Prowadząca mówiła, że od ogłoszenia listy do zaproszenia do podpisania umowy mają 3 miesiące więc raczej wszystko szybko powinno pójść.

Arek    113

Dzwonią tego samego dnia ale można się umówić na inny termin.

PATr    238

Wczoraj miałem kontrole co prawda z OSN ale kontrolerzy mówili, ze teraz mają bardzo dużo kontroli u tych co złożyli wnioski na modernizację więc całkiem możliwe, ze wszystkich będą kontrolować przed podpisaniem umowy.

Prowadząca mówiła, że od ogłoszenia listy do zaproszenia do podpisania umowy mają 3 miesiące więc raczej wszystko szybko powinno pójść.

jest 8 miesięcy na podpisanie umowy od ogłoszenia listy więc musiałeś coś źle usłyszeć

Arek    113

I na czym polega teraz ta kontrola? Co sprawdzają?

Maszyny, urządzenia, budynki i budowle które były wpisane we wniosek.

jest 8 miesięcy na podpisanie umowy od ogłoszenia listy więc musiałeś coś źle usłyszeć

W nowym prowie czy w starym? Bo to różnica.

PATr    238

Podam ci konkretny paragraf, mowa oczywiście o nowym prowie, stary jest już zamknięty więc nie ma co o nim dyskutować

§ 19.1. W terminie 8 miesięcy od dnia podania do publicznej wiadomości informacji, o której mowa w § 18 ust. 1,
Agencja:
     1) wzywa podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy do zawarcia umowy, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia
wniosku o przyznanie pomocy;
2) informuje podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy o odmowie przyznania pomocy, w przypadku gdy nie są spełnione warunki przyznania pomocy

To jest termin z rozporządzenia na MGR, na osn'y mają 3 miesiące co jest wgl. nie proporcjonalne patrząc na ilość wniosków przy mgr a osn...

Edytowano przez PATr

Dino2411    0

Witam.

Czy ktoś już podpisał umowę z sektoru A ?  Ja ciągle czekam odzew z ARiMR. Może mi ktoś powiedzieć jakie są procedury po podpisaniu umowy ?

Pozdrawiam 

lepo    0

Czy można pisać do agencji o wydłużenie terminu przedłożenia wymaganych dokumentów? Gdzieś czytałem że na uzasadnioną prośbę wnioskodawcy agencja może wydłużyć do 6 miesięcy. 

damianzbr    988

Tak samo jak ci którzy mieli 2pt bez ekologii. Bo teraz z ekologią łącznie mają 6pt i też się śmieją z tych co zostali w grupie 10 tys osób bez dofinansowania :D

parobas    6

A dealerzy maszyn smieja sie z nas wszystkich i zacieraja rece.

W sumie to juz mozna powoli zamawiac.

DanielFarmer    108

Dojdzie do tego ze wszystkim dadza skoro juz z automatu 3krotnie pule zwiekszyli.Za 2 tyg lista ale mysle ze nawet jak na zielonej ale miejsca pow 1000 to z poltora roku do dwoch lat przyjdzie poczekac

RafaKdziela    141

Tak ładnie dziś w TV mówili o modernizacji .Wygląda na to ,ze 2/3 dostanie kasę .To jeszcze przed żniwami będzie opijanie ;)

Marco82    34

kużwa jak na złość nie oglądałem dziś agrobiznesu ale zaraz luknę na www. co do 2/3 wnioskodawców to myślę że po ekologach znajdą się młodzi rolnicy dopiero reszta co mieli 2-3 pkt i oni mają marne szansę choć kto ta wie...

PATr    238

Skrócę ci, powiedzieli że zwiększą koperty wojewódzkie tak by dotację uzyskało 2/3 wniosków, powrócą też do starego trybu poprawek, czyli dwie a nie jedna tak jak teraz, + powiedzieli że przewidują jeszcze kilka drobniejszych zmian, zapewne termin podpisania umowy od ogłoszenia listy i kilka innych rzeczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski