Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

pro2006    7

Posiada ktoś informacje odnośnie iczby wniosków w Kujawsko Pomorskim ? w czwartek było około 350  jestem ciekawy ilukrotnie ta liczba wzrosła do dzis

Wiadomość z agroFakt.pl

vdan    5

A ja za to słyszałem od ....... że będą kontrolować pseudo ekologów, czyli włśnie takich co sobie na MGR w ekologie weszli. 

Wie ktoś ile na dzikim zachodzie jest wniosków?( Zach.pom.)

jarekmalina    3

A ja za to słyszałem od ....... że będą kontrolować pseudo ekologów, czyli włśnie takich co sobie na MGR w ekologie weszli. 

Jeżeli o mnie chodzi, to ja z ekologią nie mam praktycznie nic wspólnego.

budowa 100% - 5 pkt 

<40 lat - 3 pkt

Zwiększenie skali produkcji - 1pkt

Skorzystanie z "Młodego Rolnika" - 1 pkt

Wykaz rodzajów inwestycjj służących ochroni środowiska - 3,12 pkt

Mam nadzieję, że coś z tego będzie... Ale czas pokaże.

AS2    52

Z innej beczki te 3pkt za wiek <40lat każdy otrzymuje kto spełnia ten warunek?

Co wpisać w biznesplanie w Tabeli budynki i budowle w kolumnie charakterystyka?? Z czego zbudowany czym kryty? O to się rozchodzi czy coś innego?

Ktoś mógłby udzielić jakiejś konkretniejszej odpowiedzi na te pytania?

pp1208    427

Ja jutro lece do Białegostoku odebrac i złożyc wniosek. punktami nie będe sie chwalił bo mało ale mam nadzieje ze dostaną wszyscy ! :)

the1mati1    45

A łódzkim ktoś się orientuję jak wygląda sytuacja ile wniosków złożonych? I to czy są tylko wnioski złożone bezpośrednio do OR czy też razem z wnioskami z BP?

masa24    55

no i co z tego ze ekologow beda kontrolowac?   zazdroscisz?  mialbys troche oleju w glowie to tez bys zalapal 4 pkt a tak siedzisz i teorie spiskowe knujesz

mnie moze kontrolowac kto chce, wszsytkie papiery i stan faktyczny graja a ekologia mi w tym nie przeszkadza

pozdrawiam

bamberool    2

orientuje sie ktos co w opolskim w sektorze D... mi wyszlo 6,6pkt, w poniedzialek zlozone to w BP Olesno tylko 4 wnioski od poczatku kwietnia.

Armag    2

w Lublinie mówili znajomemu że podobno nie uruchomią tej strony do przetargów, on ma 3,40xx i złożył. Podobno że jak nie w tym roku dostanie się nie dostanie to przesuną na następny rok tą listę. Ciekawe ile w tym prawdy. podpowie ktoś jak wychodziło wam zróźnicowanie na bydle i zbożu? bo ja się bawiłem z kostkiem co mi pisał i w żaden sposób nie mogło mi wyjść, zwiększenie skali wyszło, ekologia też jakieś tam punkty i za wiek również punkty mam.

co do 3 pkt za wiek dostaje je każdy z automatu, kto nie skończył 40 roku życia

k00789    3

Ok.. wykonałem kilka telefonów do OR w kilku wojew. i gorąco pozdrawiam Łódź.

Najbardziej sensowne warianty:

-wpisać kwotę grubo poniżej połowy kosztów kwalifikowanych i na końcu czas realizacji 7-8 lat

-wpisać 0 zł a w polu czas realizacji "nie podjęto realizacji"

a ogólnie otrzymałem informację - "im bliżej zera tym lepiej"

Co wy na to?

Też na początku planowałem wpisać koszty kwalifikowane minus zwrot, ale w ODR doradzili że jak się wpisze kwotę inwestycji to będzie dobrze, i że takie info z agencji, a agencja ma jakiś wzór na to ale go nie udostępni..

Armag    2

Aha a powiedz te zalaczniki to co musi byc

?

To wszystko co w rozporządzeniu. Faktura sprzedaży na 5 tyś, dzierżawy umowne potwierdzają ksero jak składasz za zgodność z orginałem, Cała lista tego jest co składając wniosek powinno się również dostarczyć łącznie z powierzchnią zasiewów w tym roku i roku docelowym z uwzględnieniem działek.

To jak wyjdzie komu weryfikacja wniosku zależy już od dobrej woli sprawdzającego. Jak Freefax pisał to czysta loteria

mamdres    3

też o tym słyszałem, więc jest coś na rzeczy

PATr    238

w Lublinie mówili znajomemu że podobno nie uruchomią tej strony do przetargów, on ma 3,40xx i złożył. Podobno że jak nie w tym roku dostanie się nie dostanie to przesuną na następny rok tą listę. Ciekawe ile w tym prawdy. podpowie ktoś jak wychodziło wam zróźnicowanie na bydle i zbożu? bo ja się bawiłem z kostkiem co mi pisał i w żaden sposób nie mogło mi wyjść, zwiększenie skali wyszło, ekologia też jakieś tam punkty i za wiek również punkty mam.

co do 3 pkt za wiek dostaje je każdy z automatu, kto nie skończył 40 roku życia

zróżnicowanie aby dostać wystarczy zamienić hektar zboża na hektar łubinu ale żeby dostać 1 punkt musisz także mieć zmianę profilu produkcji a żeby to zrobić musiałbyś zacząć sadzić jakieś warzywka/owoce czy coś w tym stylu innego niż zboża(łubiny, kukurydza itd. wszystko łapie się pod zboża)

Armag    2

patrzyłem na malinach, łubinie, aronii, burakach cukrowych i nie wychodziło, aż się poddałem, może na warzywach by się jakoś dało, jak nie załapię się w tym roku to w przyszłym będę próbował tak robić

Marco82    34

u mnie niecałe 5 punktów małopolskie (młody rolnik nie daje 1 pkt tylko zwrot 60% kropka)  facet wypełniający mi wniosek mówił że punkty są tylko dodatkowym sposobem oceny aby jakaś kolejność była. Nawet jak ktoś będzie miał 2 pkt ale profesjonalnie napisane uzasadnienie to przebije tych co po 5 i więcej pkt mają a działania bez perspektyw.

feliksio    1

Takie pytanie. Skąd wiecie ile macie punktów? Jest to gdzieś we wniosku lub biznesplanie czy mówią Wam podczas składania w agencji? Ja jestem na wykończeniu swojego wniosku ale punkty to mogę sobie jak na razie z pamięci wyliczyć.

Marco82    34

wzór matematyczny ołówek i kawałek papieru. U mnie opryskiwacz z full bajerami za ponad 60 netto daje tylko 0,38 pkt wiec z samych maszyn nie nawojuje.

oniak    25

też o tym słyszałem, więc jest coś na rzeczy

jest nacisk na kontrole jak coś się nie zgadza to zwrot... a tyle zwrotów ile w tym roku jest to nie było przez całe poprzednie programy ... 

Edytowano przez oniak

Rumcajss    95

Mam dla was pocieszenie bo będzie jednego mniej czyli mnie.Nie składam bo nie wyrabiam na kredyty z poprzednich lat.

rafal88    10

A łódzkim ktoś się orientuję jak wygląda sytuacja ile wniosków złożonych? I to czy są tylko wnioski złożone bezpośrednio do OR czy też razem z wnioskami z BP?

Skladalem wniosek tydzien temu w OR to kobitka mowila ze jest malo wnioskow, ale w jakiej ilosci to nie wiem

masa24    55

jak zwykle pelna gama pierdolenia w tym  temacie:P

no zapewne jak masz 2 pkt  to przebijesz tych co maja 5 bo profesjonalista ci pisal haha dobre, sluchaj dalej kretynskich doradcow, lista rankingowa to lista , jak masz 2 pkt to nie przebijesz tego co ma  5 , chociazbys i sie zesral:) 

a co do sensownosci inwestycji wiekszosc mozna dobrze uzasadnic tylko trzeba miec glowe na karku, tyle w temacie

co do zwrotow 100%  zejdzcie na ziemie, jeszcze nic nie dostalem zebym mial zwracac:) to po pierwsze.  po drugie mam ekologie ale wszystko mam zrobione na tip top. po trzecie nie wiem czy wiecie ale 4 pkt za ekologie nie maja zadnego zwiazku z doplatami ekologicznymi i arimr a z firmami prywatnymi, jednostkami certyufikujacymi

jezeli macie malo  pkt i  to juz wasza sprawa ze bozia nie dala wam glowki do kreatywnego myslenia, pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski