Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

andrew    1

hmm a nie wystarczy założyć że w roku docelowym będzie się miało ten powiększony areał i na nim będzie pracował ten sprzęt?

bolek2    10

Sciągnąłem wniosek z arimr i nie wiem co zrobić żeby na nim pisać komputerem

Wiadomość z agroFakt.pl

xzibit0000    3

Witam. chce składać wniosek na MGR na ciągnik, chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób patrzą na areał? na własny czy na dzierżawy na które składam wnioski na dopłaty też? 

jeżeli jestem młodym rolnikiem, to zwrot 60% to liczy się od ceny netto czy brutto?

xzibit0000    3

ok rozumiem. wszystko mi się wyjaśniło:)

wiem że to głupie pytanie, ale czy w tym roku będzie jeszcze MGR czy nie?

radek1983    0

a jak to jest s dzierżawa trzeba ja mieć już zapisana w momencie składania wniosku czy później można ta umowę dołączyć jeśli tak to ile miał bym na to czasu

kewin123    5

Czy owijarkę  oraz zgrabiarkę jednokaruzelową oraz jednorzedowa kosiarke do kukurydzy mozna podciagnąc pod URZADZENIA DO ZBIORU SKOSZONEJ BIOMASY ;PRASY KOSTKUJACE, PRASOZWIJARKI, SIECZKARNIE Z OSPRZETEM,PRZYCZEPY ?pozdrawiam dzieki

kryssr    50

Wystarczy 0,10 ha a za pół roku może zmienią rozporządzenie dotyczące "Rolnictwa ekologicznego" i będzie obowiązek objęcia całości gospodarstwa :)

Też wchodzę w to dla 4 pkt. Myślę że jeśli nawet to zrobią, to będzie obowiązywać tylko nowo wchodzących w ekologię, teraz jest na to bum w mojej okolice przez niskie ceny,  soczewicy, prosa i gryki będzie na polach dużo :D szkoda że to tylko ekologia dla pkt lub wiekszych dopłat a faktycznie produktów eko i tak nie bedzie ale kilkukrotnie droższe będą. 

karolwiesz    3

A czy do ekologii nie trzema mieć aktualnego certyfikatu bo np. wyrobienie IPO czeka się rok po złożeniu wniosku do jednostki certyfikującej, (przy ekologii chyba znacznie dłużej, (muszą wyjść badania gleby że nie są używane nawozy i opryski co moim zdaniem trwa 2-3 lata),  poza tym nie wierzę że agencja przyzna punkty tylko na oświadczenie że będzie prowadzona produkcja ekologiczna być może się mylę ;)

PATr    238

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

koledzy koleżanki mam nurtujące mnie pytanie czy zakup myjki ciśnieniowej można podciągnąć pod;

Stanowiska do mycia i płukania sprzętu, w tym stanowiska typu biobed

OPawel    4

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Edytowano przez OPawel

k00789    3

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

Moim zdaniem "również" oznacza, że oba warunki muszą być spełnione.

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Pytałem o to niedawno ale nikt mi nie odpowiedział, raczej wystarczy plan sprzedaży. W instrukcji już tak to zdanie jest sformułowane, że wynika z niego, że jeśli wzrośnie produkcja to trzeba oryginał planu sprzedaży albo kopię umowy przedwstępnej, przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi w tym o to, żeby wykazać, że jest zbyt na produkty których dotyczy operacja, w rozporządzeniu jest coś o tym, że operacja nie może dotyczyć produktu na który brak jest rynku zbytu. 

parobas    6

Wie ktoś jaka jest pula dla kuj-pom?ile macie punktów ? opłaca się składać wniosek z 3.6 pkt ?

ja mam prawie 2x wiecej punktow i mysle czy sens sladac, ciezko sie zalapac przy tej puli.

Edytowano przez parobas

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się