Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

pp1208    424

Panowie co w przypadku gdy złoże wniosek również na ciągnik a agencja uzna że jest za mocny ???

Będę musiał poprostu wybrac inny słabszy ? 

Marka ciągnika zostaje czy można zmienic ??

Co w przypadku gdy DUZY ciągnik kosztuje np 200tys  a będą kazali zmienić na MNIEJSZY który kosztuje np 100 tys to będe mógł dorzucic jakąś maszyne ??? czy tylko kupuje mnieszy tańszy ciągnik a reszta kasy przepada ? 

KasztelanW    1
Witam
Mam kilka pytań odnośnie zasad przyznawania pomocy na operację typu Modernizacja gospodarstw rolnych.
1. Czy zakup wozu paszowego wraz z budową płyty obornikowej może być uznany jako wyposażenie lub modernizacja budynku inwentarskiego i jeśli koszt owych inwestycji przekracza 50% kosztów całej operacji mogą być przyznane dodatkowe 3 punkty(zgodnie z paragrafem 16,ustęp 5, punkt 1, litera b) Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015r.)?
2. Zakup wozu paszowego o pojemności np.13m3 będzie punktowany, jeżeli we wykazie inwestycji służących ochronie środowiska lub zapobieganiu zmian klimatu są wozy pojemności 8,12,18,24m3?
Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam

jaroWM    26

rok docelowy to rok zakończenia realizacji inwestycji (u większości pewnie 2017). podejrzewam że 2021 o którym piszesz to ostatni rok zobowiązania, zerknij w instrukcję. 

masz rację - jakoś pominąłem wyjaśnienia n/t roku docelowego. u mnie będzie to 2018 i praktycznie wniosek mam już ogarnięty. biznesplan ładnie wyliczył wzrost GVA po korekcie z dopłatami, na które też zwracano mi uwagę.

dzięki wszystkim :)

Edytowano przez jaroWM

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszt585    0

a czy jezeli tera dzierzawie gospodarstwo od ojca i zwierzeta mam na siebie ( od niedawna) to czy moge uargumentowac ta sprzedaz na 5000 sprzedaza opasa ?

piotr89    9

Szukam dobrego doradcy, który pomoże w wypełnieniu wniosku PROW obszar D. Województwo dolnośląskie powiat wrocławski
Pozdrawiam

mamdres    3

witam

mam pytanie z którego dnia biorę liczbę zwierząt do wyliczenia obrotu stada oraz czy do

udokumentowania 5 tysięcy sprzedaży może być faktura z kwietnia2016 roku

liczbę zwierząt bierzesz z 1 stycznia 2015 i 31 grudnia 2015 a faktura musi być wystawiona do 31 marca

jaroWM    26

Uznaje się, że rolnik będący osobą fizyczną prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskał przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł, udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem paragonu fiskalnego kas rejestrujących, lub dokumentacją podatkową podatku dochodowego od osób fizycznych.

też mam pytanie sprzedaż za 5000 zł - jak rozumieć podkreślony tekst z rozporządzenia?

Prusak    1

czy orientuje się ktoś czy waga samochodowa może być powiązana ze sprzedażą bezpośrednią

PATr    238

z tego co mówili ludzie z agencji którzy byli na szkoleniach to wagę samochodową nie można finansować na mgr bo jest traktowana jako "tylko do usług handlu"

ENDURAK91    1

chce kupić za mgr 2016 ciągnik tylko jest jeden problem w prow 2007-2013 za premie młody rolnik kupiłem ciągnik jak myślicie przejdzie coś takiego? dodam że zwiększyłem pow. gospodarstwa i wniosek na mgr składam wspólnie z osobą która jest młodym rolnikiem ale nie posiada żadnego ciągnika. 

krzychuuuuu    17

w ktorym roku brales MR? Bo podpisales tam ze przez 5 lat bedziesz prowadzic samodzielnie gospodarstwo, i jesli ten czas jeszcze nie minal to nie mozesz skladac wspolnego wniosku z nikim.

ENDURAK91    1

w ktorym roku brales MR? Bo podpisales tam ze przez 5 lat bedziesz prowadzic samodzielnie gospodarstwo, i jesli ten czas jeszcze nie minal to nie mozesz skladac wspolnego wniosku z nikim.

brałem mr w 2011. ja samodzielnie prowadze swoje gospodarstwo i ta druga osoba też tylko wniosek mgr na inwestycje jest składany razem czyli inwestujemy razem realizujemy a prowadzimy gosp. osobno

martin0000    10

masz rację - jakoś pominąłem wyjaśnienia n/t roku docelowego. u mnie będzie to 2018 i praktycznie wniosek mam już ogarnięty. biznesplan ładnie wyliczył wzrost GVA po korekcie z dopłatami, na które też zwracano mi uwagę.

dzięki wszystkim :)

@jaroWM ile uzbierałeś pkt i na jakie maszyny bo mi wychodzi ok.5,40pkt.

PATr    238

brałem mr w 2011. ja samodzielnie prowadze swoje gospodarstwo i ta druga osoba też tylko wniosek mgr na inwestycje jest składany razem czyli inwestujemy razem realizujemy a prowadzimy gosp. osobno

W któryn roku byś nie kupował tego ciągnika to i tak nie możesz teraz na mgr go sfinsować, a jak składasz wspólnie i choć jedna z osób kupowała taką maszynę to nie możecie nawet wspólnie jej kupić

OPawel    4

Witam, czy jeżeli posiadam zwierzęta, (4 sztuki bydła) ale inwestycje są związane wyłącznie z produkcja roślinną (owoce miękkie i warzywa) to muszę zamawiać kontrolę z weterynarii i załączyć do wniosku zaświadczenie o dobrostanie?

OPawel    4

Dzięki, bo właśnie kolega który pomaga mi z wnioskiem za wszelką cenę chce mnie tam wysłać ;) Czy wszystkie maszyny o które wnioskuję muszę uzasadnić jako wpływające na wzrost GVA?

machtomi    5

Co wpisać w biznes planie w "Płatnościach"

Mam tylko JPO/zazielenienie/dodatkowa i MR - ale tego chyba nie wpisujemy czyli cały arkusz pozostawić pusty?

emilko    19

Dowiedziałem  się w ODR, że wystarczy z 1ha  wejść w ekologię i już jest plus 4 - czy to możłiwe?

freetaxi    169

Wystarczy 0,10 ha a za pół roku może zmienią rozporządzenie dotyczące "Rolnictwa ekologicznego" i będzie obowiązek objęcia całości gospodarstwa :)

karolwiesz    3

Powrócę do wątku pługów. Jak jest ze zwykłym pługiem obracalnym czy dodajecie go do maszyn punktowanych czy nie. może ktoś dowiadywał się w centrali

ewenement    0

jestem ciekaw kto ten dobór maszyn do wielkości gospodarstwa robił bo to sie w głowie nie mieści. Na 15ha to opryskiwacz 600l, przyczepa 6t, agregat 2,5m. Rozumiem że te maszyny wystarczą itd ale kurde, kto w dzisiejszych czasach bierze maszyne akurat, eh

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się