Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

jaroWM    26

czy w biznesplanie wykazujecie dopłaty w roku docelowym 2021? nie wiadomo, czy w tym roku będą dopłaty i jak wpiszę zero, to nie osiągam 10 % wzrostu GVA... może ktoś coś? :)

the1mati1    45

A jak jest w końcu z tym opryskiwaczem. Czy są tylko pkt za opryskiwacza z psp czy zwykły opryskiwacz z zbiornikiem do mycia rąk też będzie punktowany?

darek1978    0

czy w biznesplanie wykazujecie dopłaty w roku docelowym 2021? nie wiadomo, czy w tym roku będą dopłaty i jak wpiszę zero, to nie osiągam 10 % wzrostu GVA... może ktoś coś? :)

wydaje mi się, że wykazuje się tylko te dopłaty które były skutkiem inwestycji że np. będziesz dokupował krowy i dopłata za zwierzęta będzie większa w innym przypadku (za użytki rolne) będzie zero

Wiadomość z agroFakt.pl

jaroWM    26

zwierząt nie mam, a może traktować rok docelowy tak, jakby dopłaty miały być? przecież oficjalnie nie wiadomo, jak będzie. 

tom61    11

witam wiecie co musi znaleźć w kosztorysie (na wyposażenie chlewni i wymiana dachu) macie może jakiś poglądowy kosztorys albo stronę gdzie może być  

andrew    1

zwierząt nie mam, a może traktować rok docelowy tak, jakby dopłaty miały być? przecież oficjalnie nie wiadomo, jak będzie.

Płatności JPO i za zazielenienie nie są nigdzie ujmowane w biznesplanie.

siwy07    2

Płatności JPO i za zazielenienie nie są nigdzie ujmowane w biznesplanie.

Ciekawe bo osoba robiąca mi wniosek znalazła na to miejsce i kazała to podać. A co z kosztami dzierżawy podaje się? Mam też problem bo w tym roku kupiłem pole, a rata kredytu będzie w roku docelowym wiec zastanawiam się czy nie będzie problemu z wykazaniem wzrostu jak myślicie?

k00789    3

Podaje się dopłaty do konkretnej uprawy, np. do wysokobiałkowych, a w docelowym pisze się to samo co w bazowym chyba że w wyniku realizacji biznesplanu się coś zmieni.

geo2    4

rok docelowy to rok zakończenia realizacji inwestycji (u większości pewnie 2017). podejrzewam że 2021 o którym piszesz to ostatni rok zobowiązania, zerknij w instrukcję. 

marcin31    3

Jeżeli chodzi o zasady doboru maszyn, a konkretnie wałów to na jaką powierzchnię przysługują konkretne modele bo nie mogę się tego dopatrzeć w rozporządzeniu?

marb80    2

Zwiększam produkcję bydła opasowego o 15% a w podsumowaniu Biznes planu

Czy zaplanowano zwiększenie skali produkcji rolnej (wielkości ekonomicznej)?  mam wartośc "Nie"  ?

lepo    0

Czy w sektorze A żeby dostać punkty za skale produkcji trzeba posiadać w dniu składania wniosku projekt? Czy będzie możliwość dostarczenia później? Oraz czy przy budowie chlewni będzie można wliczyć koszt wywiercenia studni głębinowej oraz ogrodzenia i utwardzenia dookoła budynku?

Lukrolny    0

A jak jest w końcu z tym opryskiwaczem. Czy są tylko pkt za opryskiwacza z psp czy zwykły opryskiwacz z zbiornikiem do mycia rąk też będzie punktowany?

Zwykły opryskiwacz z dodatkami też jest punktowany. Nie wiadomo tylko czy będzie brana pod uwagę wartość całego opryskiwacza czy wartość dodatków (dysze, zbiornik, zdalne sterowanie)

machtomi    5

Prosze o informacje czy przenośnik ślimakowy może być zakwalifikowany jako "przygotowanie produktu do sprzedaży"?

Maksu    0

Witam, macie może informację czy postępowanie ofertowe można już teraz przeprowadzać (przed złożeniem wniosku), czy należy to zrobić dopiero po złożeniu wniosku, a może dopiero po otrzymaniu decyzji? 

Witam, macie może informację czy postępowanie ofertowe można już teraz przeprowadzać (przed złożeniem wniosku), czy należy to zrobić dopiero po złożeniu wniosku, a może dopiero po otrzymaniu decyzji? 

dopiero po podpisaniu umowy, obecnie nie wiadomo jeszcze jaka będzie forma postępowania,

albo zostanie zapytanie do wybranych dostawców albo upublicznienie zapytania na specjalnej stronie www agencji.

Rafalr2    0

Mam problem , skorzystałem ostatnio z młodego rolnika , aby załapać sie musiałem dobrać ziemi więcej co w sumie było około 27 ha . Teraz chciałem skorzystać z PROW to doradca mi powiedział ze nie da sie Bo na 8ha przekroczyłem dochód 200k euro (szkółki drzew owocowych) teraz mam pytanie kto takie bzury wpisuje jak gospodarstwo prowadzę od 2 lat i jedynie co to tylko inwestuje w produkcje a takich kwot to ja w życiu nie widziałem i wodzieć nie będę !

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się