Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

majkel207    18

mi się wydaje, że będą stopniowo zwiększać środki i wszyscy dostaną, tylko będą musieli dłużej poczekać

mam pytanie co do udokumentowanie sprzedaży na 5 tys zł, przejdzie faktura którą za sprzedaż rolnikowi ryczałtowemu? jestem młody rolnik i mam mało sprzedaży

Wiadomość z agroFakt.pl

k00789    3

Prosze o informacje czy Przyczepa paletowa 6T będzie sie łapała  pod punktacje OS

"MGR1050 Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy: prasy rolujące, prasy kostkujące, prasoowijarki, sieczkarnie z osprzętem, przyczepy -5pkt"

Myślę, że jest szansa, że by to przeszło, dodatkowo niektóre przyczepy można wyposażyć w specjalne nadstawy do bel, to też by był jakiś argument.

Co do punktów za ochronę to wystarczy ściągnąć biznesplan i wypełnić oba arkusze z inwestycjami, w ostatnim arkuszu podaje wtedy punkty za ochronę środowiska. 

karat7    3

Wzór na obliczenie punktów  przy modernizacji

P= o  x   u  x  10  :  41

P - ilość punktów

o - ocena bezwzględna punktów z tabeli

u - udział procentowy maszyny w całym wniosku , gdzie 100% to 1  , a 10%   to  0,01

10 - wartość stała

41 - największa bezwzględna ilość punktów - wartość stała.

Jeśli ma ktoś jakieś zapytania na temat modernizacji to odpowiem.

Edytowano przez karat7

Pawel29    4

A jak to będzie z listami? czy każde województwo będzie miało swoją indywidualną listę czy będzie jedna lista dla mazowieckiego a pozostałe województwa będą razem na drugiej liście?

PATr    238

W naborze a,b,c w każdym będzie oddzielnie lista mazowieckiego i reszty kraju, w obszarze d będzie 16 list wojewódzkich, średnio po 700 osób będzie się łapało(dla przypomnienia w 2011r tylko w mazowieckim coś ponad 8 tys. było złożone...)

Edytowano przez PATr

freetaxi    169

Jest rozporządzenie regulujące ilość środków na poszczególne województwa na ten rok.

@freetaxi Zauważyłem, że jesteś dobrze poinformowany i może ty mi pomożesz. 

Chciałbym kupić ciągnik 105ps z MGR. Jednakże mój areał wynosi obecnie 23ha, jak sądzisz, przysługuje mi taki ciągnik bo w ODR się dowiedziałem, że przysługuje 3ps/ha, a czytałem zasady doboru maszyn na PROW 2014-2020 to całkiem coś innego tam jest napisane. Oczywiście wiem, że małe szanse są na dostanie dotacji na sam ciągnik, ale będę brał też pług i jestem młodym rolnikiem wiec może pyknie... 

freetaxi    169

Kolego z doświadczenia wiem, że zasady doboru maszyn to raz a dwa to zależy na kogo trafisz przy weryfikacji wniosku. Jak będziesz miał szczęście i nie trafisz na służbistę to będzie dobrze... Kwestia dobrego uzasadnienia w biznesplanie :)

PATr    238

ile punktow mozna zdobyc maksymalnie?

19 pkt + dodatkowo punkty wojewódzkie które wynoszą zazwyczaj 1-2 punkty więc można powiedzieć że max w obszarze d to 21 pkt

rafalo6200    11

3 za wiek 5 za maszyny a skad reszta?

Niby jesteście mądrymi ludźmi, każdy chce składać na 200 tys zwrotu(a gdyby był większy stopień pomocy to na więcej chcielibyście), a takie pytania zadajecie jak byście nie umieli czytać, słuchać itp. Tak samo jak w MR pytania są tak głupie, że aż wstyd. Poczytaj jeden z drugim rozporządzenie, zasady przyznawania pomocy, punktacje, a nie klepiecie już ponad 400 stron z pytaniami za co dostanę pkt?  Za ****(cenzura).Skoro tutaj się zalogowaliście czyli macie dostęp do internetu, google nie boli, poszukać, posprawdzać i nie ośmieszać się na starcie.

P.S. krzychuuuuu to taki przykład głupiego pytania, ale są tu setki innych...

Macie link i sprawdzać za co można dostać pkt i w jakim obszarze:

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Broszur_MGR_C.pdf

k00789    3

Co wpisujecie jako źródło ceny przy zakupach, np. przy częściach zamiennych albo drobnych narzędziach? Trzeba konkretny sklep podać czy wystarczy napisać np. lokalne sklepy z częściami?

Witam. Jestem tu nowy  ale mam pytanie odnośnie ciągnika na prow. A mianowicie chciał bym wziąć ciągnik na pow i nie wiem ile przysługuję mi km na ha. Dodam że korzystałem z Młodego Rolnika  w 2005 roku i mam tylko jeden ciągnik, który ma już ponad 30 lat. Nie mam jeszcze 40-stki. Jest możliwość aby dostać ciągnik o mocy 130 km? Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się