Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

tomek2889    0

Tam to jest ogolnie o prowie , a mi chodzi konkretnie o dobor maszyn. Niech każdy pisze jakie ma gospodarstwo i co chcialby kupic, a ktos kto sie lepiej zna odpowie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek2889    0

1. Czy na 24ha w tym 5ha łaki mam szanse na opryskiwacz 1500L 18m??( Niby potrzeba 38ha)

2. Wał posiewny chociaż 5m (tego nigdzie nie mogę znalesc)

denzel    12

po niedzieli biorę się za wypełnianie wniosku i kompletowaniem dokumentów. Nie wiem czy się załapie i dlatego będę sam wypełniał w  miejscowym ODR za wypełnienie wniosku 1000zł prywatnie 4000zł (poj..... się w głowach co niektórym) z maszyn które potrzebuje to ciągnik do 70km, sadzarka 2 rzędowa z dozownikiem nawozu, formownie redlin, rozsiewacz dwu talerzowy, opryskiwacz zawieszany.

Oprócz wniosku, biznesplanu, oferty na maszyny co jeszcze potrzeba przedłożyć w agencji 

freetaxi    170

We wniosku znajdziesz listę załączników. Proponuję zacząć od jego ściągnięcia ze strony ARiMR. 

ursusek1614    1

1. Czy na 24ha w tym 5ha łaki mam szanse na opryskiwacz 1500L 18m??( Niby potrzeba 38ha)

2. Wał posiewny chociaż 5m (tego nigdzie nie mogę znalesc)

ja jak składałem wniosek na MR i chciałem wał posiewny 5.20 m to mi powiedzieli że potrzeba 100ha ornych mieć,w agencji to czuby siedzą dlatego kupiłem za swoje wał :D,a teraz na MGR też bd składał na własnie opryskiwacz 1300-1500l we wniosku na dopłaty będę miał 35ha więc opryskiwacz powinien mi przejść u ciebie można jeszcze pisać oświadczenia że dokarmiasz dolistnie itp to może przejdzie na 24ha.

gelorolnik    2

W tym roku przejąłem gospodarstwo i pierwszy raz będę składał wniosek o dopłaty. Ojciec przekazuje na mnie zwierzęta (bydło) i tu moje pytanie czy w tabeli 24 zakupy w okresie docelowym wpisać cenę rynkową tych zwierząt czy wpisać 0 i napisać że zostały przekazane mi nie odpłatnie przez ojca?

maxler    8

Czy Agregat Talerzowy Uprawowo-Siewny mozna bedzie podciągnąć pod punktowana "Brone talerzowa do szybkiego wymieszania obornika z gleba" ?

szczypka    58

na której stronie w zasadach doboru maszyn są wały posiewne jakoś nie mogę tego wyszukać  

andrew    1

panowie jestem w trakcie wypełniania wniosku i zastanawiam się w jaki sposób ma wyglądać plan sprzedaży?

anette71    0

Ja też mam pytanie, co napisać IV D, pkt.11-opis, w jaki sposób operacja wpływa na kryteria wojewódzkie ???

michal12301    7

do starostwa zgłoszenie, później przed robotami do sanepidu i ..pinbu.

do wniosku trzeba zrobić kosztorys uproszczony albo szczegółowy w zależności od wariantu prac i szkic z charakterystycznymi wymiarami dachów. może to być zrobione samodzielnie, trzeba podać źródło cen do kosztorysu.

jak powinien wyglądać ten kosztorys, co się powinno w nim znajdować? Dotyczy wymiany eternitu na blachę trapezową.

Tomaszek8504    14

Koledzy, nurtuje mnie dziś pytanie, czy jak bede skladał wniosek o modernizacje to umowy na dzierżawy muszę mieć podpisane? A jak nie dostane maszyn to czym niby w tym polu mam robić, zatyrać się to ja nie chce.. Proszę o odpowiedz

pawelus    0

Mając 15 ha pola w tym :  9 ha ornego (pszenica, jęczmień , owies ) , reszta to łąki ,. Posiadam 2 krowy  mamki oraz 15 opasów . Czy jest szansa na modernizację ? Czy szkoda się wygłupiać ?

Co doradzacie ?  POZDRAWIAM

freetaxi    170

Najpierw trzeba policzyć wielkość ekonomiczną. Pytanie jakie inwestycje chcesz robić?

Edytowano przez freetaxi

pawelus    0

Najpierw trzeba policzyć wielkość ekonomiczną. Pytanie jakie inwestycje chcesz robić?

Myślałem nad ciągnikiem rolniczym  takim około 90 KM do tego  brona talerzowa 2,7 metra   oraz pług zagonowy 4 skibowy   . Jestem Młodym rolnikiem od pół roku . 

the1mati1    45

Gdzie znajdę program to wyliczenia ilości pkt, nie chodzi mi o rozporzędzenie za co są pkt tylko ktoś kiedyś pisał że jest jakiś specjalny program który od razu przelicza pkt

Marco82    34

freetaxi  no niby nie ma postępowania ofertowego ale w takim razie  skąd mam mieć info do biznesplanu ile dany ciągnik czy maszyna kosztuje? podawać w ślepo chyba raczej nie warto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski