Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Modernizacja gospodarstw rolnych: nabór 19 lutego - 20 marca 2018 r

Pomocne linki:

Podstawowe źródło informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Punkty za ochronę środowiska: http://www.pphu-agroplus.pl/media/Punkty ochrona rodowiska.pdf
                                                        https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf

Zasady doboru maszyn: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

A w tym nowym PROW co będzie to 500 tys będzie dla tych co maja hodowle czy dla tych co np chcą postawić garaże na maszyny? a jesli juz raz dostałem dofinansowanie wysokosci 200 tys to jesli chciałbym w nowym PROW wybudowac garaze to ile kasy zwróca mi? :D

a8185    25

No dobra a jeśli chciałbym postawić budynek koszt jakieś 200tyś netto, wykonczenie komory chłodniczej 100tyś netto i maszyny 100tyś netto. Nabór powiedzmy że mamy w 2014r to jak mógłbym rozpisać to w latach, jest jakiś limit np 2020 bo do tego czasu jest ten PROW? Ile czasu od przyznania pomocy można odroczyć inwestycje?

Chodziło mi o maszyny, ale z budynkami napewno tez da sie to jakoś załatwić. Powiem ci szczerze ze szczegółów nie znam. Ale póki co zadnego prowu jeszcze nie ma wiec masz czas aby to gdzies wyczytać. Najlepiej to zadzwon i porozmawiaj z ludzmi ktorzy sie tym zajmują oni ci wszystko roztłumaczą od A do Z.

Wiadomość z agroFakt.pl

vdan    5

Moim zdaniem PROW - 2015 !! przygotownia potrwaja z rok !!!, Co do kasy - ojciec skorzystal, ja skorzystam - oczywiscie jak sie zalapie, znowu koczowanie przed arimr !!

Arek    121

A w tym nowym PROW co będzie to 500 tys będzie dla tych co maja hodowle czy dla tych co np chcą postawić garaże na maszyny? a jesli juz raz dostałem dofinansowanie wysokosci 200 tys to jesli chciałbym w nowym PROW wybudowac garaze to ile kasy zwróca mi? :D

Nic ci nie zwrócą.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

prawie każdy pisze tutaj na swoją strone będzie co ma być też chciałbym sie załapać na ciągnik a jak będzieczas pokaże nie ma co gdybać

Tomek2213    0

witam. Jeśli bym został zakfalikowany na niskotowarowe w 2014r a powiedzmy w ciągu 3 lat zwiększył produkcje i łapałbym się na wysokotowarowe mógłbym korzytsać z wszystkich pomocy uni aby jeszcze bardziej rozwinąć gospodarstwo

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co piszecie można zrozumieć że np gosp o powierzchi 100ha chce zmodernizować tylko park maszynowy (ciągnik+maszyny toważyzące) to sie nie załapie bo produktywność jego nie wzrośnie o 20% tylko wykona dane zabiegi szybciej. Ja tak to rozumie

rafals2    1

No zagadza się po otrzymaniu dofinansowania ciągu 5 lat musisz wykazać 20% wzrostu4u produktywności czyli musisz kupić lub wydzierzawic pole ok 20 hektarów albo kombinować z roślinami żeby większe So ci dało

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja o sobie nie pisze tylko podaje przykład

vdan    5

młody rolnik - szansa że za rok, modernizacja 2015, tak było wcześniej tzn. 1 PROW

lukasz222    2365

Pomijając to, ile dziesiątek, jak nie setek postów już było na ten temat pisane, to google też nie boli, a stronę ARiMR czy Ministerstwa nietrudno znaleźć. Co chwile ktoś zadaje pytanie o to samo zagadnienie i oczekuje odpowiedzi podanej na talerzu, robiąc z tego tematu czysty bajzel. Ogarnijcie się

Edytowano przez lukasz222

Michalmeer    366

Wzystko zalezy bo juz niedługo 2014 i pomału trzeba o tym myślec ..

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

XTRO    165

Nowy PROW stratuje naj prawdopodobnie dopiero w 2015 roku ;/

tak dzisiaj pani z Arimr mówiła...

oni sami jeszcze nie wiedzą co i kiedy dokładnie...

mrursus7    5

Mamy rok , nowa pula i nowy nabór będą w 2015 roku. Czyli przełom Luty - Marzec. Aby skorzystać z pomocy wstepnie jest potrzebny wzrost Gva. Czyli trzeba obliczyc zeby nasze gospodarstwo sie zwiekszyło. No i mamy rok na spełnianie wszystkich kryterów standradów które narzuca nam Agencja ( mówie tu o mniejszych i srednich gospodarstwach które nie posiadają nowych obór itd ). Co do Prowów i MR to napewno te programy nie znikną i będą coraz częsciej a dlaczego ? tak jak powiedział to jeden polityk z kazdym rokiem spada ilość zywnosci w Polsce 2 lata temu było 20 mln ( dokładnie niepamietam czy mln czy mld ) A teraz jest juz 18. idąc tym tropem za rok - dwa lata spadnie do 15 i wtedy dla nas nie starczy. Bo przecież mamy podpisane umowy zagraniczne i musimy tyle i tyle wywieźć za granice. ( a zapotrzebowanie z roku na rok sie zwieksza ) Dlatego sie mówi aby powstawały duże aby gospodarstwa tylko ze te średnie również dają zysk i utrzymują również gospodarke. MR to jest po to aby zachęcić rolników do pozostania na gospodarce. A Prow to jest takie wynagrodzenie dla rolnika aby miał komfort pracy ( nowe ciagniki ).

a8185    25

ja bym tego wynagrodzeniem nie nazwał. Cena pódzie w góre, odsetki i prowizja z kredytu, bo mało który rolnik ma taką gotówkę na koncie. Coś tam zwrócą a kredyt zostanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez agrorobert
      Czy we wniosku PROW moc ciągnika będzie brana pod uwagę z trybem Power Boost?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?