Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

jacek1296    63

No jakoś w naborze na budowlankę inne województwa nie popisały się...

Nie widzisz co się tu dzieje... Z dużą dozą prawdopodobieństwa już mogę stwierdzić, że tu będzie najwięcej wniosków na najwyższą sumę. Za trochę ponad miesiąc będzie wiadomo więc wtedy można podyskutować. A tak swoją drogą to nie znasz specyfiki regionu- a na pewno jest on mocno rozwojowy i ciężko będzie przebić podlasie. Poczynając już od MR potem budowlanka MGR... Wniosków będzie mnóstwo

Teraz piszesz z sensem, co nie zmienia faktu, że do podlaskiego przesuną kasę z innych województw. Na budowlankę macie dużo wniosków, bo macie dużo bydła. Jednak na bydle rolnictwo się nie kończy. Poza tym budowa budynków inwentarskich jest punktowana, a np.przechowalnie płodów rolnych( przy braku hodowli ) nie, co uważam za niesprawiedliwe. Tak samo jak możliwość składania na budowlankę hodowlaną w obszarze d.

karol6530    0

czy we wniosku trzeba wpisywac konkretnie jaka marke typ np opryskiwacz wpisze we wniosku pilmeta a po podpisaniu umowy kupie burego

Edytowano przez karol6530

A te kontrole na miejscu na czym mają polegac. i czy beda kontrolowani wszyscy co złoza wniosek czy ci którzy załapia sie na ta tzw. zielona lste

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Kontrola jak kontrola. Powierzchnia + deklarowane uprawy. Z mojej wiedzy wynika, że wszystkie gospodarstwa będą poddane kontroli. 

freetaxi    169

Osobiście też nie mogę sobie tego wyobrazić bo do tego trzeba będzie zasobów ludzkich. 

szabelka    2

witam,

mam zamiar skorzystać z MGR. Jestem młodym rolnikiem i przysługuje mi się 60 % zwrotu, czyli 200 tys.z  333 tys. netto.Mam zamiar kupić ciągnik, prasę, ładowacz czołowy oraz rozsiewacz do nawozu. cena tych sprzętów to około 360 tys. netto. czy agencja ma prawo odrzucić mi jakąś z maszyn z powodu przekroczenia tych 333 tys????dodam, że prasa i rozsiewacz są punktowane. proszę o wasze opinie.

Edytowano przez szabelka

witam , pytanie z czystej ciekawości. na ile lat jest modernizacja? w którym roku maksymalnie można kupić sprzed z wniosku?

mariuszg311    0

Mam jeszcze pytanie do freetaxi jezeli bede miał umowe dzierżawy potwierdzona przez gmine na 7 lat a pierwszy wniosek na dopłaty złoże w 2016 roku to czy wezmą pod uwage ten areał w doborze maszyn na modernizacje?

Matixd    1

To jak składałem na daną działkę dopłaty za 2015 i teraz ja złoże nie musze mieć umowy dzierżawy na nia?

mariuszg311    0

A czy jak podpisze umowe przez UG to czy KRUS dowie sie o tym bo osoba wydzierżawiła mi by całe gospodarstwo a nie chce zeby usuneli ja z KRUSU

PATr    238

Już widzę jak dostaną nawet 1/3 tego co w 2011r(30 tysięcy) było złożone i przeprowadzą wszystkie kontrole i na dodatek zmieszczą się w ciągu bodajże 8 miesięcy? z podpisaniem umowy... aby zieloną listę zdążyli przekontrolować, tak jak u mnie np. w tym roku, do dopłat trochę ponad 70 ha, w 90-ciu paru działkach ewidencyjnych a ogólnie coś około 70 działek porozrzucanych, kontrolę przeprowadzały 4 osoby i zajęło im to 3,5 dnia a niektórzy mają jeszcze bardziej rozdrobnione..., po 2. robili to w w lutym gdzie ziemia była zmarznięta, powodzenia życzę w lato....

geo2    4

u mnie w krusie, umowy ktora nie służy uzyskaniu emerytury (czyli nie jest zgłoszona do starostwa) nawet nie chcieli przyjac.

rademenez    10

A czy umowa dzierżawy może być potwierdzona przez sołtysa bo w poprzednich naborac było to uznawane ale jak teraz to nie wiem

PrzemoO    8

Jak wygląda potwierdzenie umowy dzierżawy przez urząd gminy?

Czy zanosimy im umowę a oni się pod tym podpisują czy inaczej?

soltys48    314

Jak wygląda potwierdzenie umowy dzierżawy przez urząd gminy?

Czy zanosimy im umowę a oni się pod tym podpisują czy inaczej?

Piszesz umowę z właścicielem, bierzesz go i jazda do UG, później z tym samym delikwentem do starostwa zgłosić-u mnie chcieli zeby właściciel też był, a i obeszło się bez kosztów w urzędach

szczypka    58

w tych tabelkach z wartością współczynników SO są podziały na regiony w którym regionie jest województwo śląskie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się