Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Marco82    34

Pkt 12 w załącznikach - Dokument potwierdzający osiągnięcie przychodu

Jestem młodym rolnikiem, gospodarstwo prowadzę od początku września ubiegłego roku i nie mam na siebie faktur gdyż wszystko sprzedawane było na konto ojca, ale myślę że ktoś wystawiłby mi fakturę tylko jaka musi być jej wysokość ? Jestem na ryczałcie.

Faktura to bzdura wczoraj sobie w skupie załatwiłem na 10 tyś zł za zmyślone towary. Za miesiąc dostanę tą kasę na konto i oddam właścicielowi w gotówce bo podobno sprawdzają konta i przelewy...tak że z fakturami jest spoko oczywiście FV na ryczałcie niech ci ktoś wystawi a i ważne info: nie podajemy nr nip w naszych danych,  tylko ze względu że jesteśmy osobą fizyczną to tylko pesel bo jeżeli będzie nip to się skarbówka nami zainteresuje...

krzychu95    8

Nie przejmowałem zobowiązań. Tata dalej ma swoje gosp. Na te maszyny, które brał na MGR hektarów ma wystarczająco. Do tej pory pytałem się wszystko ODR'u. Poradźcie czy mam pisać jakieś podania czy czekać na wezwanie ARiMR?

memonic    0

Wie ktoś może czy faktura vat rr musi być opłacona przelewem na konto czy może być gotówką? nie mam konta w banku dodadkowo okazało sie że mam nieważny dowód osobisty i nie moge założyć konta, paszport to samo 

Edytowano przez memonic

Wiadomość z agroFakt.pl

Marco82    34

to jak chcesz kupić maszyny i dostać dotację bez konta? jak bierzesz dopłaty???

zetorr6441    25

Zobowiazanie z maszyn jest na nr gospodarstwa a nie na kazdym kawalku ziemi, spokojnie mozesz skladac na te maszyny co ojciec bral...  

Marco82    34

memonic aha. ale da się to składać na MR I MGR w jednym czasie? No powiem szczerze że już mnie pomału krew zalewa z tym nowym prowem... Ciągnik mogę mieć 100 ps ale pług 2 skibowy zagonowy , sadzarką sadzę teraz 4 rzędową a mogę mieć podobną tylko 2 rzędową  sporo obsiewam również poplony ale oczywiście siewnik już odpada opryskiwacz by przeszedł ale 600 l do mf 255 nie zapnę a mniejsze nie są punktowane  i suma sumarum to  GVA nie ma czym  zrobić.......

PATr    238

Jeszcze nie mam ale planuje kupić i nie wiem jak to dokładnie ująć we wniosku, bo inne maszyny też chciałbym brać pod ten traktor. Doradzca z odr mówił że wystarczy umowa użyczenia z kimś ale czy ktoś to potwierdzi?

Osobiście mam znajomego który ma ciągnik wzięty na różnicowanie i innego nie ma i nie chcieli mu przyznać w modernizacji samych maszyn bo twierdzili że nie ma ciągnika, więc wystawiłem mu fakturę z firmy usługowej na wypożyczenie ciągnika i teraz co jakiś czas mu wystawiam i przeszło ale to już chyba zależy od prowadzącego wniosek, u innego pewnie będzie potrzebna jakaś umowa użyczenia

miziun    1

witam jak się jest na vacie to piszą że trzeba  do mgr ewidencję środków trwałych przedstawić, jak ja jestem na wacie rok i kupiłem parę maszyn a reszta ojca to te tez wpisywać czy starczy parę, bo urząd jako to nie wymaga wykazu środków trwałych od rolnika.

memonic    0

Marco82 w nowym naborze na MR można być kierującym gospodarstwem przejmuje jutro całe gospodarstwo sprzedaje przechowywane płody rolne uzyskując dochód 5 tys netto potwierdzone faktórą vat rr oby przeszło bez przelewu choć wątpie składam najpierw na MR a następnie na MGR nie łącząc programów

Marco82    34

aha rozumiem no niech się wypowie facet który się zna. MGR to program dla ludzi mających ponad 20 ha pola.

marianmass    0

Witam serdecznie mam takie pytanie odnośnie faktury rr a mianowicie mam fakturę na kwotę 5600 zł i zaznaczony przelew 14 dni faktura wystawiona 15 stycznia 2016. A Pan który odemnie kupował pszenice po tygodniu dał mi pieniądze w gotówce nie było przelewu na kato czy taka fakturę mogę przedłożyć w arimr.Czy agencja będzie sprawdzała czy był przelew Z góry dziękuję za odpowiedź.

adamo123    0

witam. orientuje się ktoś co to jest "Zestaw pompowo-transportowy do napełniania i opróżniania zbiornika na gnojowicę"? chodzi o beczkowóz? jeżeli nie, to czy za kupno beczkowozu bez aplikatora będę maił jakiekolwiek punkty do premii MR?

PATr    238

Nie będziesz miał i to nie jest beczkowóz niestety, na jesieni próbowali pod to podciągnąć beczkowóz i nie przeszło... tutaj chodzi o jakąś pompę z instalacją rurową, np. przepompownia gnojowicy z studzienki zbiorczej do dużego zbiornika

Witam serdecznie mam takie pytanie odnośnie faktury rr a mianowicie mam fakturę na kwotę 5600 zł i zaznaczony przelew 14 dni faktura wystawiona 15 stycznia 2016. A Pan który odemnie kupował pszenice po tygodniu dał mi pieniądze w gotówce nie było przelewu na kato czy taka fakturę mogę przedłożyć w arimr.Czy agencja będzie sprawdzała czy był przelew Z góry dziękuję za odpowiedź.

Agencja nie ale już Urząd skarbowy tego pana prześwietli jak będzie miał kontrol bo faktura rr musi być przelewowa.... w innym przypadku ci co są na vacie bez żadnego problemu by wystawiali sobie lipne faktury i odzyskiwali vat a tak jak jest mus przelewem to jedynie z dobrym znajomym da się przekombinować bo obcy ci może nie zwrócić kasy :D

martin0000    10

ale jak jest wszystko legalnie zrobione i pieniądze przelewem na konto a faktura będzie zaksięgowana bo ojciec jest na vat jak w moim przypadku więc chyba urząd skarbowy nie będzie miał się do czego przyczepić. a fakture mam 2200zł od ojca a 3tyś od handlarza bydłem a dowód zapłaty musiał byc załączony do faktury RR w biurze rachunkowym więc dl ARiMR nie jest potrzebny a prędzej dla US.

rudinho11    24

Czy zbiornik na paliwo dwupłaszczowy z dystrybutorem (mini stacja paliw) można pod ciągnąć na MGR obszar D. Miałem brać pług ale dzierżawcy nie chcą mi podpisywać umów na 7 - 10 lat i musiałbym wziąć 2-skibowy. Szukam czegoś w zamian.

machtomi    5

Pytanie czy zwiększenie powierzchni gospodarstwa w roku docelowym ( po zrealizowaniu inwestycji)   podpisanie umów dzierżawy

będzie upoważniało do większych maszyn czy mocy ciągnik niż to jest na chwile obecna czyli na rok bazowy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski