Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelorolnik    2

umowy dzierżawy na 10 lat potwierdzone notarialnie i w urzędzie gminy oraz akt notarialny darowizny od ojca

więc nie wiem czy tę fakturę z datą jutrzejszą jak będę zarejestrowany w KRUS czy jaka?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartekj1994    111

Witam orientuje się ktoś jak ma się tucz kontraktowy do wielkości ekonomicznej gospodarstwa??? Bo jak liczyłem sobie zasiewy + tuczniki to przekraczam i to dużo ponad 200tys, euro  i chyba nic nie bedzie z dotacji na maszyny

freetaxi    169

Tak do końca się nie orientuje. Te zwierzęta z tuczu kontraktowego to na Ciebie są zarejestrowane?

tomo12    56

Jak sprawa wygląda z opryskiwaczem. Czy zwykły opryskiwacz, bez pomocniczego strumienia powietrza tylko z punktowanymi dodatkami jest zaliczany do maszyn punktowanych?

Koledzy jak rozumiem do powierzchni gospodarstwa można zaliczyć grunty na które ma się tylko ustną umowę jeśli w poprzedzającym roku składało się na te działki o dopłaty ?
A co w przypadku kiedy do tej pory dopłaty były na ojca a ja gospodarstwo przejąłem niedawno i w tym roku będe składał na siebie pierwszy raz? Na własność i umowy pisemne mam tylko 20ha ale do dopłat podaję sporo więcej...
Czy w takiej sytuacji zaliczą mi te ha bez pisemnej umowy, które ojciec podawał w zeszłym roku do dopłat?

Tak za taki opryskiwacz dostaniesz punkty według tabeli 

marcin31    3

Freetaxi mam do Ciebie pytanie odnośnie faktur sprzedaży. Czy w moim przypadku mogą to być faktury  ze sprzedaży gęsi skoro ten nowy Prow noc wspólnego z drobiem nie ma?

m11031993    3

ponawiam pytanie czy przyczepy rolnicze będą punktowane ? bo. z tego co mi się wydaje to za platformy do bel ocena bezwzględna jest 5 czy da się też tam podciągnąć przyczepy rolnicze ?

anette71    0

Czy wzrost GVA nie powinien być wynikiem inwestycji? Czyli np.  jeśli kupimy siewnik do kukurydzy wykazujemy wzrost tym siewnikiem, że sprzedamy ziarno, którego wcześniej nie sprzedawaliśmy itp., a to że sprzedamy więcej pszenicy, czy dostawimy 3 szt bydła, czy sprzedamy buraki cukrowe ... nie ma nic do tego, to nie ma znaczenia. Czy mam rację?

andrzej333    12

Jeżeli chce składać w tym naborze to ta faktura kiedy najpóźniej musi być wystawiona.

Edytowano przez andrzej333

kobra89    66

to odpoczywaj jutro bankowo znowu zapierdziel, co do MGR to jak u dilerów zobaczyłem ogrom ludzi na oferty także zapowiada się jak w 2007r :D nie ma co

freetaxi    169

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie widziałeś? Tak? Po świętach pewnie podpisze więc sprawę z przejęciem zobowiązań masz z głowy. 

koledzy a jak to jest z 60% zwrotu? mam mniej niz 40 lat, gospodarstwo mam mniej niz 5 lat, wykształcenie wyzsze nierolnicze i siedem lat jestem w krusie. wiec mam 50 czy 60%?

soltys48    315

@freetaxi podziwiam Cię naprawdę,że dajesz jeszcze radę odpowiadać na tego typu pytania!!!Naprawdę szacun

kobra89    66

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie widziałeś? Tak? Po świętach pewnie podpisze więc sprawę z przejęciem zobowiązań masz z głowy. 

czytałem czytałem, wiesz jak tam się pisze masło maślane tysiąc razy to samo wałkowane ale wszytko po mojej myśli, no czekam podpisu i startuje pozwolenie.

miziun    1

witam. czy składając wniosek na maszyny i będę miał na mieszalnik pasz z śrutownikiem muszęmieć zaswiadczenie z powiato weterynarii

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się