Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mmat13    1

Skoro tobie tak odpisują to jak możesz to napisz im czy dla nich ładowarka teleskopowa to to maszyna takiego samego typu jak ładowacz czołowy, bo ja czekam 4 tygodnie na odpowiedź od nich i nic...

Ja z centrali też nie mam odpowiedzi od 3 tygodni na jedno pytanie. Pytam w oddziale WM. Dla mnie to wystarczające i wiążące odpowiedzi.

możesz mi podesłać?

Podaj email na PW

SKR500    0

Witam. jeśli posiadam 230ha własnych gruntów i 250 ha dzierżawy żadna umowa nie jest dłuższa niż 5 lat czy mogę ubiegać się o modernizacje?

geo2    4

czy ktoś będzie miał 2 punkty za integrowaną produkcję?

właśnie ukończyłem szkolenie i zgłosiłem uprawę pszenicy. zgodnie z rozporządzeniem, aby dostać 2 pkt trzeba uczestniczyć w systemie, czyli zgłosić się do jednostki i posiadać numer (do tego wystarczy tylko szkolenie, zgłoszenie i pewnie opłacenie składki).

czy brak uzyskania certyfikatu w którymkolwiek roku (zakładam zgłaszanie do systemu co roku) zobowiązania będzie oznaczał jakieś konsekwencje??

w sumie jest mowa o uczestnictwie a nie o uzyskaniu certyfikatu. jak to widzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl

michal12301    7

ponawiam pytanie:

jak to jest z wymianą pokrycia dachowego na budynkach inwentarskich?jakie papiery są potrzebne i wgl jak się za to zabrać?

jaroWM    26

Witam. jeśli posiadam 230ha własnych gruntów i 250 ha dzierżawy żadna umowa nie jest dłuższa niż 5 lat czy mogę ubiegać się o modernizacje?

możesz, ale dzierżawy nie będą brane pod uwagę

oczywiście struktura upraw musi być taka, aby nie przekroczyć 200 000 EUR.

Edytowano przez jaroWM

geo2    4

ponawiam pytanie:

do starostwa zgłoszenie, później przed robotami do sanepidu i ..pinbu.

do wniosku trzeba zrobić kosztorys uproszczony albo szczegółowy w zależności od wariantu prac i szkic z charakterystycznymi wymiarami dachów. może to być zrobione samodzielnie, trzeba podać źródło cen do kosztorysu.

freetaxi    169

Kolejna ważna informacja jaką uzyskałem dzisiaj - przy doborze maszyn bierzemy pod uwagę wszystkie grunty z wniosku o dopłaty (również umowy ustne). 

Edytowano przez freetaxi

michal12301    7

do starostwa zgłoszenie, później przed robotami do sanepidu i ..pinbu.

do wniosku trzeba zrobić kosztorys uproszczony albo szczegółowy w zależności od wariantu prac i szkic z charakterystycznymi wymiarami dachów. może to być zrobione samodzielnie, trzeba podać źródło cen do kosztorysu.

Właśnie chodzi mi o to co będzie potrzebne do złożenia wniosku.

Mateusz1q    24

Kolejna ważna informacja jaką uzyskałem dzisiaj - przy doborze maszyn bierzemy pod uwagę wszystkie grunty z wniosku o dopłaty (również umowy ustne). 

z wniosku 2015 czy 2016?

Co jesli do tego doboru bede mial n +20ha a w kolejnych latach tylko n? jakies konsekwencje?

feliksio    1

Czyli do doboru maszyn będą brane działki z wniosku o dopłaty z 2016r czyli te wnioski które będziemy składać w tym roku?

fokuska    1

czy wie ktoś czy nadal obowiązuje jedna poprawka? dotyczy wniosków składanych w listopadzie

tomo12    56

Według osoby, która u nas wypełnia wniosek pługi są punktowane. Oczywiście mam na myśli zwykłe pługi :)

Legend    0

Witam,mam pytanie o wzrost gva, w którym roku trzeba go wykazac. Osoba pisząca mi wniosek twierdzi że w tym w którym zrobie inwestycje(2017) i póżniej nie moge zejśc poniżej tego poziomu z 2017. Ma racje ?. I co sie stanie jeżeli w 2017 podałem że wyprodukuje np. 50ton pszenicy i sprzedam ją po 600zł t, a ona mi wymaznie/uschnie lub cena padnie na 300zł to co wtedy dotacja do zwrotu?

zetorr6441    25

freetaxi jak to mozliwe?   

Dzwonilem wczoraj do arimr warszawa i facet mi powiedial ze minimum 7 lat w dniu zlozenia wniosku, a moze te 7 lat potrzebne tylko do wielkosci ekonomicznej gospodarstwa a do doboru maszyn juz nie...

LukaPro    1

Witam . mam pytanko, posiadam unijny certyfikat jakosci "Chronione Oznaczenie Geograficzne". Czy ten certyfikat wchodzi w punktacje? Bo Agencja tutejsza nie wie jeszcze .

PATr    238

Posiadam oficjalną odpowiedź z centrali arimr: jeśli kupowałeś ładowacz czołowy w prow 2007-2013 ładowarka teleskopowa ci nie przysługuje

dpfhgl.png

bialy2005    193

Pisałem o dzierżawach tydzin temu bo także byłęm na szkoleniu dla doradców. Jesli mamy dzilke w dopłatach 2015 to nie potrzeba żadnej umowy moze by na gebe, ważne ze podpisujac umowe zobowiazujesz sie nadal utrtzymac taka powierzchnie. Umowy sa potrzebne tylko gdy w wyliczeniach SO i do doboru maszyn chcesz uwzglednic nowe działki. 

Ale przeciez wtedy to mi nikt nie wierzył :) 

freetaxi    169

To jak trochę inaczej słyszałem kolego. Przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej i doborze maszyn nie ma znaczenia czy masz umowę czy nie :) I teraz komu wierzyć? :) 

freetaxi    169

Generalnie to musisz pokazać tytuł prawny do minimum 1 ha ale w sumie też się zastanawiam po co reszta. Mam listę około 70 pytań z niejasnościami. Jutro wysyłam do Centrali. Niech dają wszystko na piśmie w razie co. 

bialy2005    193

umowa tylko wtedy jak swieże działki dzierżawione których nie miałes w dopłatach w 2015. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się