Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
machtomi    5

Pytanie czy koszty zakupu zbiornika paszowego wraz z wyposażeniem  wpisujemy w biznes planie w zakładce "inwestycje pozostałe"?

Czy wyszczególnia sie tylko we wniosku?

miziun    1

ile trzeba mieć punktów y wniosek miał szanse być zrealizowany 1,5 pkt czy jak w ostatnim naborze ze starego prowu 4 pkt

Wiadomość z agroFakt.pl

klek79    0

Ponawiam pytanie z wczoraj:

Jak rozumieć  poniższy zapis w rozporządzeniu dot. woj. łódzkiego:

przyznaje się dodatkowy 1 punkt, jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów. Czy  członkostwo w Krajowym Zrzeszeniu Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych uprawnia mnie do otrzymania dodatkowego punktu jako członka organizacji producentów. Wszędzie mówi się o grupie producentów natomiast nie ma mowy o organizacji producentów, jakie musi spełniać wymogi. Proszę o opinię osoby, które mają orientację w interpretacji tego zapisu.

freetaxi    170

A nie wygodniej sobie zadzwonić do tej instytucji i powiedzą jaki mają statut, etc. 

zetorr6441    25

Jak w koncu jest z zakupem Ładowarki teleskopowej jak wczesniej brałem ładowacz?  w jednej arimr mowia ze moge w innej ze  nie

freetaxi    170

Według mnie nie możesz. Ale warto na piśmie wystąpić do Centrali dla pewności jeśli są rozbieżne informacje. 

alexq5v    0

Witam, orientujecie się może do czego odnosi się tolerancja przy doborze maszyn? Przy większości z nich jest to około 20%, dotyczy to szerokości roboczej czy powierzchni w ha czy też mocy ciągnika? Jak ją interpretować?

klek79    0

A co ma statut do tego. Dzwoniłem nawet do łódzkiego oddziału ARIMR i oni też nie wiedzą.

pedro2    349

Czy ciągnik spełniający aktualne normy emisji spalin nie służy ochronie środowiska? doradca w odr mi tak powiedział, że nie dostane dodatkowych punktów... dopiero gdy wezmę rozrzutnik z zasuwą to coś wpadnie...

Nikita_Bennet    100

dziś byłem na siakimś szkoleniu związanym z dopłatami ale rolnicy zjechali na temat MGR/PROW, z rzeczy które wyłapałem to pracownik ODR twierdzi że nabór będzie co roku? Prawda to?

freetaxi    170

Rozporządzenie reguluje termin naboru a czy będzie co rok? Pewnie tak. Ciężko powiedzieć w tej chwili co będzie za rok :)

Nikita_Bennet    100

Rozporządzenie reguluje termin naboru a czy będzie co rok? Pewnie tak. Ciężko powiedzieć w tej chwili co będzie za rok :)

Może trochę napiszę nie w stricte tematu ale brałem udział w pierwszym MR potem w pierwszym MGR i zawsze było łatwiej w tym pierwszym naborze niż dla tych co startowali później i dlatego mimo małej ilości pkt rozważam złożenie wniosku. Może będą jakieś przesunięcia środków i się uda?

siwy07    2

Planuje zwiększyć dochodowość o 10% poprzez wzięcie dzierżawy, tylko nie wiem czy przejdzie dzierżawa od ojca, jak myślicie?

janczar810    247

ja tam jak wypełniam PGR to aktualnie pokazuje w arkuszu "punktacja" 1.97pkt (i to są wszystkie maszyny promowane) jeszcze dojdzie MR i GVA i wsio 

wiec jak za maszyny macie po te 5pkt?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski