Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

RoRo    3

Czystaliscie zasady konkurencyjnosci na stronie arimr?? czyli mam rozumiec ze oglaszam pozniej zapytanie ofertowe na stronie ale nie moge podac producenta ani dokladnego modelu maszyny ktora by mnie interesowala tylko bede zmuszony wybrac najtansza??

martin0000    10

dzięki freetaxi

wpisałem następujące maszyny;ochrona środowiska- paszowóz, prasa, przyczepa do bel,beczkowóz

pozostałe maszyny- mini ładowarka, kosiarka

i nawet 1 pkt nie uzbierałem coś kiepsko to widzę,ratuję się tylko tym że mam 3pkt za młodego

@freetaxi jeszcze jak byś mógł potwierdzić albo zdementować czy za wykształcenie rolnicze wyższe są jakieś pkt bo babka z odr gadała że jest 1 pkt?

Wiadomość z agroFakt.pl

prowA1    0

Hej

Czy możecie polecić jakiegoś doradcę z woj. pomorskiego?

Wiele firm do których dzwonię to wszystko by przez telefon chcieli i maila, a ja wolę się spotkać

W ODRze nic nie wiedzą, nawet nie wiedzą ile u nich to kosztuje.

Jakie ceny za wnioski płacicie w Polsce?

pozdro

Sylwek, robimy wnioski z modernizacji w woj. pomorskim. Dojeżdżamy do klientów, przy okazji robimy plan siedliska (dokumentację funkcjonalno - przestrzenną), itp. do wniosku.

Więcej informacji na priv.

jeżeli chciałbym z kuzynem kupić kombajn na dofinansowanie i tylko Ja jestem Vatowcem to moge cofnąć VAT ?

możesz odliczyć VAT tylko w takim procencie, jaki będzie stanowiła umowa wspólnego użytkowania tego kombajnu między tobą, a kuzynem (np. od 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym bardzo duży problem, o czym wiemy z poprzednich naborów.

Najlepiej zadaj zapytanie na piśmie do swojego US o interpretację, żebyś potem nie był zaskoczony.

jeżeli chciałbym z kuzynem kupić kombajn na dofinansowanie i tylko Ja jestem Vatowcem to moge cofnąć VAT ?

możesz odliczyć VAT tylko w takim procencie, jaki będzie stanowiła umowa wspólnego użytkowania tego kombajnu między tobą, a kuzynem (np. od 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym bardzo duży problem, o czym wiemy z poprzednich naborów.

Najlepiej zadaj zapytanie na piśmie do swojego US o interpretację, żebyś potem nie był zaskoczony.

możesz odliczyć VAT w takim stopniu, jak stanowić to będzie umowa współużytkowania z kuzynem (np. 50% wartości). W praktyce Urzędy Skarbowe mają z tym duży problem, co pokazały poprzednie nabory. najlepiej wystąp do swojego US z zapytaniem o interpretację, żebyś nie był zaskoczony.

pysa    0

w tamtym naborze wziołem traktor rolniczy a teraz chce ogrodniczy wie ktoś czy agencja to rozróżnia czy dla nich to wsiorówno

bizon1    18

ciągnik ogrodniczy to typ ciagnika rolniczego i wątpie żeby producent robił homologację na ciągnik ogrodniczy czy sadowniczy.

mamdres    3

czy za wykształcenie R 03 będę miał 3 pkt?

freetaxi    170

A jakie masz wykształcenie?

Edytowano przez freetaxi

freetaxi    170

Żle spojrzałem na pytanie. Jeśli masz do 40 lat, przejąłeś gospodarstwo do 5 lat wstecz oraz masz kwalifikacje zawodowe zgodne z warunkami z "Premii dla młodych rolników" to wtedy dostaniesz podwyższony poziom refundacji, czyli 60 %. Za samo wykształcenie punktów nie dają. Jeśli masz do 40 lat to dostaniesz 3 punkty. 

Nikita_Bennet    100

...Jeśli masz do 40 lat to dostaniesz 3 punkty. 

Czyli teoretycznie każdy kto jest przed 40 załapie się na ten program? Bo przeglądając ten temat widziałem że minimum to 1,5pkt?

A z samych maszyn to np mi cieniutko wychodzi.

freetaxi    170

Też chciałbym to wiedzieć. Minimum 1,5 pkt swoją drogą a ile będzie potrzebne? Ciężko powiedzieć. 

jaro30    10

moje pytanie brzmi czy mając 60 szt bydła i 20 ha można startować na ładowarkę (teleskop)BECZKA min.10000tyś litrów i opryskiwacz 1200 litrów bo za wniosek chcą od 3000 tyś do 6000 i nie wiem czy to nie jest wyrzucenie kasy w błoto.Drugie pytanie czy trzeba mieć wykształcenie rolnicze bo kolega prowadzi gosp.16 lat i ma zasadnicze czy to go dyskryminuje ale jest przed 40?

gelorolnik    2

Witam. Czy jeśli teraz bym przejął gospodarstwo jest szansa na modernizacje w sektorze D ? Mam około 20 ha wszystkiego mam poniżej 40 lat i wykształcenie rolnicze. Jak wyliczyłem to z ochrony środowiska wychodzi mi około 2 pkt. Tylko mam jeszcze pytanie związane z fakturą która musi być co najmniej na 5000 i tu moje pytanie czy inny rolnik który jest na vacie może mi wystawić taką fakturę czy musi być od np handlarza bydła lub zboża? Dodam że utrzymujemy bydło opasowe i sprzedawane było w tym roku ale faktury stoją na ojca.

freetaxi    170

Jak spełniasz warunki i w dniu składania wniosku będziesz osobą kierującą gospodarstwem to nie ma przeciwwskazań. 

Lider19    32

Z tego co widzę to rolnik po czterdziestce prowadzący dłużej jak 5 lat gospodarswo to cienko :(

martin0000    10

jak masz możliwość to faktura może być nawet od ojca aby wszystko legalnie było załatwione

janczar810    247

Punkty za wiek odpadają. 

Kolego mozesz odezwać sie na PW mam pytanie dt. MGR -dokładniej wniosku

sobek112    5

@freetaxi pod jakie dofinansowanie ze środków unijnych mógłbym zaczepić budowę kaszarni? 

Edytowano przez sobek112

macin87    42

Czy jeżeli za wzrost GVA będzie umowa dzierżawy (7-letnia) na grunty do których do tej pory składam wniosek o dopłaty bezpośrednie (umowa ustna) można składać na dopłaty 2016 (bez umowy notarialnej), a później po otrzymaniu MGR można podpisać umowę na 7 lat i będzie to uznane za wzrost GVA? Czy jednak odpuścić sobie dopłaty za 2016 na te grunty i dopiero po otrzymaniu MGR składać już z umową notarialną w 2017r.?

Nikita_Bennet    100

Też chciałbym to wiedzieć. Minimum 1,5 pkt swoją drogą a ile będzie potrzebne? Ciężko powiedzieć. 

A orientujesz się w temacie roku bazowego do liczenia GVA? Było parę wypowiedzi ale nic z nich nie wynika.

Zależałoby mi na tym aby był nim 2015 bo do dopłat na 2016 będę miał 9ha więcej. W następnych latach latach ciężko z wyrwaniem ziemi a na uprawach nie podkręcę GVA (rzepak, pszenica, jęczmień+trochę ptaszków na n2000).

Jakby przeszedł 2015 a po rozpatrzeniu wniosku itp realizacja się wydłużyła z winy ARiMR np na 2017 to mi to lotto oby do liczenia GVA bazowym rokiem został 2015 ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski