rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

feliksio    2

Jaki kwitek skoro kobieta z arimr z oddziału regionalnego zajmująca się tymi sprawami mówiła na szkoleniu dokładnie i wyraźnie że jeśli w ostatnim wniosku o dopłaty była wpisana działka to na nią już nie trzeba żadnych kwitów. 

Powtarzam tylko słowa prowadzącej szkolenie dla odr-ów i izb rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

a powiedzcie mi za co można uzyskać dodatkowe punkty w wlkp bo nie mogę nigdzie znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W wielkopolskim bodajże nie ma dodatkowych punktów o ile mnie pamięć nie myli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A mam taki przypadek w 2011przejałem gospodarstwo wraz z nim dzierżawe 2,6ha-która miał ojciec ale:właściciel ziemi nie żyje od 96r. Biore na nią dopłaty, płace podatek i teraz czy mogę ja podać do wniosku na mgr?  Czy konieczna jest umowa dzierżawy której wiadomo nie zrobie....

 

 

Jaki kwitek skoro kobieta z arimr z oddziału regionalnego zajmująca się tymi sprawami mówiła na szkoleniu dokładnie i wyraźnie że jeśli w ostatnim wniosku o dopłaty była wpisana działka to na nią już nie trzeba żadnych kwitów. 

Powtarzam tylko słowa prowadzącej szkolenie dla odr-ów i izb rolniczych.

@freetaxi wypowiesz się na ten temat??Bo zgłupiałem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

Mnie też w ODR powiedzieli że jeżeli działkę podałem do dopłat w 2015 to nie trzeba mieć umowy. Na inne umowa musi być na min 7 lat. A dzisiaj w ODR się dowiedziałem że modernizacja przeciągnie się najwcześniej do maja i szykują się jakieś zmiany w rozporządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Dziś w Agencji w B-stoku powiedzieli mi, że w poniedziałek zaczną rozsyłać powiadomienia odnośnie naboru z listopada. Czekali długo by rolnicy skompletowali brakujące dokumenty. W poniedziałek ma być także ogłoszony termin naboru kolejnej tury naboru. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chodziło o wszystkie cztery działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Mam jeszcze jedno pytanie,otóż tata kupil ciagnik na modernizacje 2007-2013 czy jesli teraz zlozymy wspolny wniosek tzn ja i tata to bedziemy mogli wziac ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy jak nie mam obory przejazdowej to czy dostane zwrot w mgr na wóz paszowy, ( pasze z wozu po w cofnięciu i rozładunku rozsype ręcznie do kilku stuk do których nie doleciała z wozu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

koledzy kiedy w końcu arimr się odezwie w sprawie budowy obory i wniosku składanego w listopadzie 2015?(oczywiście mówię o tych co znaleźli się na liśćie) dzięki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ja tez nie mam przejazdowej i bez problemu przeszlo do wozu potrzebny jest rysunek obory i wymiary drzwi wjazdowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

jakie sa wymogi narzucone przez prow w utwardzeniu placu manewrowego ?

czego sie trzymac, jakie szerokosci drog, do czego dojazd, ma moze ktos takie wytyczne

prosze o podeslanie

pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Czy ktoś może mi wyjaśnić punkt 5) z rozporzadzenia? Czy mam rozumieć, że wszystkie grunty, na ktore miałem w minionym roku dopłaty, liczą się w wielkości ekonomicznej gospodarstwa a punkt czwarty to jedna z pięciu opcji? W ODR mi mówi gość, że musi być umowa dzierżawy. Według mnie nie. Jest Tu jakiś prawnik?

Cytuję rozporządzenie:

"3. Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa... uwzględnia się grunty... wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy:

1) stanowiące przedmiot własności tego rolnika;
2) oddane w użytkowanie wieczyste temu rolnikowi;
3) które są dzierżawione przez tego rolnika z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa...
4) które są dzierżawione przez tego rolnika od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
a) w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz
b ) na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy;
5) do których temu rolnikowi przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową w ramach działań obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, zwanego dalej „PROW 2007–2013”, lub programu, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności lub pomocy, płatność lub pomoc została przyznana co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy."

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Nie ja z aktualizacji 2007-2013 tej ostatniej. Do paszowozu sie nie czepiali ogolnie. Tez slyszalem wtedy od ludzi ze nie przejdzie napewno a wogole sie nie czepiali. Wiec mozesz skladac bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

dzieki za info chodz chodzą słuchy że ten prow to bedzie pogrom, ale przy poprzednim " fachowcy" z odr tez tak twierdzili - ja sie pocieszam że w końcu komuś muszą tą kase dać :) (: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma co się dziwić. Zobacz, że niektóre województwa nie widziały modernizacji już kilka dobrych lat. W międzyczasie przybyło trochę młodych rolników. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Freetaxi, w jakich okolicach się udzielasz? Jestem z okolic Częstochowy. Możesz się jakoś odnieść do mojego wcześniejszego zapytania jako fachowiec?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego punkt 5 mówi o tym iż :

-działki które były wpisane we wniosku o dopłaty jednolite w 2015 r lub w prow - ie 07-13 bierze sie do wyliczenia wielkości ekonomicznej ale pod warunkiem że dostałeś płatność do nich jak nie to cofasz się do wniosku rok do tyłu, a jak nie były ujęte we wniosku to trzeba spełnić pozostałe punkty powyżej. np kupiłeś nową działke - to ok, ale jak wydzierżawiłeś to na min 7 lat i potwierdzona data u notariusza lub w gminie.

za wyjątkiem umów z ANR

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Przyłączam się do pytania kolegi "panmino" gdyż dopłaty złożyłem na 45 ha, a na własność mam około 8 ha, a z resztą mam problem aby spisać umowy.

 

Kolego "Piteriiv" Czyli jak w 2015 złożyłem na 45 ha to z tego będą mi liczyć wielkość ekonomiczną? jak tak to by mi to pasowało, bo dzierżawie ziemię od około 10 osób i na pewno nie podpisze umów ze wszystkimi choćby ze względu że niektórzy są za granicą, a niektórzy w drugim końcu polski.

Na jakiej podstawie będą wyliczać dobór maszyn, bo np uprawiam wg wniosku o dopłaty 45 ha, a własności mam 8 ha to maszyny na które ha będą mi wyliczać? 

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

kolego punkt 5 mówi o tym iż :

-działki które były wpisane we wniosku o dopłaty jednolite w 2015 r lub w prow - ie 07-13 bierze sie do wyliczenia wielkości ekonomicznej ale pod warunkiem że dostałeś płatność do nich jak nie to cofasz się do wniosku rok do tyłu, a jak nie były ujęte we wniosku to trzeba spełnić pozostałe punkty powyżej. np kupiłeś nową działke - to ok, ale jak wydzierżawiłeś to na min 7 lat i potwierdzona data u notariusza lub w gminie.

za wyjątkiem umów z ANR

Tak właśnie myślałem. Czyli trzeba spełnić jeden z 5 puntków, tak wynika.

Czyli tylko nowe dzierżawy, te których jeszcze nie miałem we wniosku z 2015 muszą być objęte tymi umowami? Tylko czemu Odeerowiec mnie wprowadza w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

jak dostałeś na nie dopłaty to wedle roz można liczyć ale tak do pewności dopytaj na piśmie arimr - bo to instytucja która intepretuje prawo do swoich potrzeb a nie petenta.


w odr jak i arimr pracują ludzie którzy z wykształcenia są agro - w sporej części a nie po administracji i prawie, z tego wynikają  takie numery. ja miałem taka sytłacje, że nie miałem wglądu do dokumentów brata w jego obecności i za jego wyrażnym przyzwoleniem - byłem w szoku że takie głąby tam pracują a co naj lepsze wniosek pisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Czy Arimr odpowiada na takie zapytania wiążąco? Ostatnio jak o coś pytałem to mnie odesłali do zapisu w rozporządzeniu i koło się zamknęło a oni nie ryzykowali wtopy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Tak właśnie myślałem. Czyli trzeba spełnić jeden z 5 puntków, tak wynika.

Czyli tylko nowe dzierżawy, te których jeszcze nie miałem we wniosku z 2015 muszą być objęte tymi umowami? Tylko czemu Odeerowiec mnie wprowadza w błąd?

Bo Ci z ODR-ów to są tacy kompetentni w tych sprawach , nowych przepisach i wymogach co mój sąsiad 92 letni. Brak słów i szkoda wymieniać ile poniosłem ja i inni strat przez  (Odeerowców) brak ich wiedzy, doświadczenia i kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Bo kto pracował w odr i był troszeczke mądrzejszy to albo założył prywatną działalność doradczą, albo poszedł pracować do takowej firmy, bo na stanowisku kierowniczym oddziału powiatowego zarabiać trochę ponad 2000 to lepiej zrobić kilkanascie wniosków przez rok x2-6tys i resztę czasu mieć dla siebie. A reszta nieporadnej ciemnoty została w odr i taką mamy rzeczywistość.

 

Odpowie ktoś na moje pytanie powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczną będziesz miał liczoną także z tych działek, na które nie masz umowy ale składałeś wniosek o dopłatę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj