Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

WHATEVER

Mateusz1q    24

[...] aby dostać dodatkowe punkty nie można mieć gospodarstwa dłużej niż 5 lat a także mieć mniej niż 40lat

Ehhh

aby dostać dodatkowe 3 punkty wystarczy mieć <40 lat

aby dostać dodatkowe 10% zwrotu trzeba mieć <40 lat i prowadzić nie dluzej niz 5 lat gospodarstwo oraz posiadać kwalifikacje

Edytowano przez Mateusz1q

rafalo6200    11

Aż głowa boli jak się czyta te głupoty. Jak tacy ludzie jak: memonic, i reszta którzy drążą w tym temacie i piszą coś na temat szkoleń z IP  niech przeczytają rozporządzenie i dopiero wtedy niech się wypowiadają na jakiś mądry temat.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil1985    3

koledzy z tamtego prowu wzieliśmy maszyny mineło 3lata,bede mogł składać w marcu na maszyny czy musze czekac aż upłynie 5lat?prosze o pomoc pilne!

Jasne że możesz składać,nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak nie możesz składać na to co już kupiłeś w tamtym prowie

memonic    0

Przekazuje tylko informacje usłszane od prowadzącej szkolenie z integrowanej produkcji więc w miare wiarygodne źrudło sprawa toczy się o 2 ptk za INTEGROWANĄ PRODUKCJE nic poza tym. Sam zostałem skierowany przez doradce w celu zdobycia tych punktów okazało się że osoby korzystające z MR PROW 2014-2020 nie uzyskają tych punktów a pozostali owszem jeżeli to nieprawda prosze werfikować. PS: Na szkoleniu było dużo osób 95% poniżej 40lat i większości chodziło właśnie o te 2 punkty.

daremw    128

Ja nie zauważyłem nic o IP i dodatkowych punktach w rozporządzeniu, chyba że w jakimś województwie a przegapiłem. Przy krowach punkty są za młodego rolnika, ilość zwiększenia stada oraz ilość utrzymywanych sztuk w stadzie, plus moje województwo obszar ASF i coś tam jeszcze. Nigdzie słowa o IP, ci na szkoleniach to pieprzą głupoty aby tylko więcej osób było bo zapewne od łebka mają kasę-taka moja opinia, no ale oczywiście biorę pod uwagę że mog€ się mylić.
Swoją drogą ciekaw jestem kto by poszedł na to szkolenie jeśli ani to interesujące ani potrzebne.

Ywa    499

:D Ja byłam z ciekawości jakoś jesienią na szkoleniu i to mi wystarczyło, aby teraz nie skorzystać z ponownego zaproszenia :P

Edytowano przez Ywa

Adanos    3

Do szkoleń w ODR polecam ostrożność słuchania. Temat robi się nudny i monotonny, zwłaszcza jak czyta się post Mateusz1q który sprzecza się z sołtys48 nie widząc że to samo napisał :D

Czy nie jest przypadkiem tak, iż biorąc paszowóz trzeba połączyć z budową, aby został on zakwalifikowany pod wyposażenie?

Edytowano przez Adanos

daremw    128

Chodzi o punkty za uczestnictwo w systemach jakości

Tak tylko że szkolenie ma na celu doinformowanie na czym to polega i samo szkolenie nic ci nie daje bo dostaniesz jedynie papierek że brałeś udział w szkoleniu a sam system jakości musi być potwierdzony raczej jakimś certyfikatem a nie tylko zdobyciem jakiejś tam wiedzy. Masz to stosować (i mieć na papierze że stosujesz) a nie tylko wiedzieć.

Także stek bzdur.

freetaxi    170

Adanos operacja polegająca wyłącznie na zakupie wozu paszowego, nie połączona z pracami związanymi np. z budową, przebudową, modernizacją budynku inwentarskiego lub adaptacją na budynek inwentarski, może zostać zrealizowana w obszarze D.

memonic    0

Tak tylko że szkolenie ma na celu doinformowanie na czym to polega i samo szkolenie nic ci nie daje bo dostaniesz jedynie papierek że brałeś udział w szkoleniu a sam system jakości musi być potwierdzony raczej jakimś certyfikatem a nie tylko zdobyciem jakiejś tam wiedzy. Masz to stosować (i mieć na papierze że stosujesz) a nie tylko wiedzieć.

Także stek bzdur.

To oczywiste droga do certyfikatu zaczyna sie od szkolenia i zapisu do udziału w programie 250zł na start potem dalsze procedury, kontrole itp. jasne nie chodzi o samo szkolenie tylko uczestniczenie w systemie jakości jakim jest IP. Opieram się tylko na informacjach ze szkolenia nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

grabaz    0

Witam,

Na Modernizację Gospodarstw Rolnych 2014-2020 mam zamiar złożyć wniosek na ciągnik i opryskiwacz ale zastanawiam się czy możliwe będzie przy takiej inwestycji pokazanie 10% wzrostu dochodu rolniczego. Aktualnie wniosek składany na 20ha ( główne uprawy to zboża i ok 1,5 ha warzyw kapustnych) oraz tuczniki w cyklu otwartym (zakup 500 sztuk rocznie). Mógłby ktoś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.

thefarmer    3

Witajcie, czy już wiadomo coś na temat terminu przyjmowania wniosków na modernizację ?

limousine    4

Jakie umowy dzierżawy liczą się w tym naborze? W gminie czy u notariusza? Na ile lat min.?

freetaxi    170

Można w UG. Można u notariusza. Umowy dzierżawy powinny być na okres przynajmniej 7 lat od złożenia wniosku o przyznanie pomocy. 

feliksio    1

Chyba że już masz wpisane w ostatni wniosek o dopłaty jakieś dodatkowe działki które użytkujesz, wtedy nie musisz robic żadnej umowy gdyż masz umowe np. ustną, z tym że obszar gospodarstwa nie moze sie zmniejszyc po 5 latach. Info od prowadzącej szkolenie z oddziału regionalnego dla odr-ow itp

strzymek    15

czy może ktoś rozwinąć powyższe przemyślenie jeśli mam we wniosku działki na które nie mogę zrobić umowy w gminie lub u notariusza tylko umowa ustna ale będę je wykazywał we wniosku o dopłaty w kolejnych latach liczą się czy nie ? 

Marcin133    21

A mam taki przypadek w 2011przejałem gospodarstwo wraz z nim dzierżawe 2,6ha-która miał ojciec ale:właściciel ziemi nie żyje od 96r. Biore na nią dopłaty, płace podatek i teraz czy mogę ja podać do wniosku na mgr?  Czy konieczna jest umowa dzierżawy której wiadomo nie zrobie....

mam pytanie

składałem wniosek w listopadzie na wiatę dostałem poprawki odnośnie wykształcenia dostarczyłem im świadectwo ukonczenia technikum rolniczego i do tego zaświadczenie odnośnie ukończenia profilu technik agrobiznesu 

a im to mało chca jakieś dyplomy i jeszcze inne pierdoły chodzi o egzamin zawodowy czy jak

egzaminu nie mam ale z tego co wyczytałem na stronie arimr dyplom o egzaminie jest potrzebny osobom które robiły 3 letni kurs ktory robi szkola osob ktore konczyły technikum to nie dotyczy 

moze macie jakies informacje co do tego 

daremw    128

Kolego to masz wykształcenie średnie ale nie masz dyplomu to nie możesz posługiwać się tytułem rolnika, zdasz egzamin zawodowy, dasz papierek i dopiero wedle rozporządzenia masz kwalifikacje rolnicze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski