Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kakus19    1

witam ja dostalem poprawki z naboru jesien 2015.sporo poprawek a maly wniosek. nie wiem czy mi przejdzie.dzwonilem do prowadzacej bo mam zmiane numeru dzialki i mowie ze w 2 tygodnie sie nie wyrobie zeby zmienili w ksiegach wieczystych a ona na to zebym dal tylko potwierdzenie zlozenia wniosku o zmiane numeru w sądzie i zeby sie nie martwic bo cos tam zmieniaja zasady ale nie chciala konkretnie gadac.

Wiecie może czy w naborze na obszar d będą osobne listy na każde województwo czy dwie jedna na mazowieckie a druga na resztę kraju ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

dymek512    1

Słyszałem o szkoleniach doradców na wypełnianie wniosków co ma być w kwietniu to czyli termin na modernizacje odciągnie się.

freetaxi    169

Większość szkoleń jest w marcu. Jedno bodajże jest na początku kwietnia. 

pig    5

ile u was chcą za wypełnianie wniosku na modernizacje bo u mnie chodzą jakieś kosmiczne kwoty wołają 6tys za całość.

ruta23    0

witam

chcialbym zlozyc wniosek na budowe silosa i szamba na gnojowke.

Moje pytanie czy teraz musze wraz z wnioskiem zlozyc pozwolenie na budowe i projekt od geodety czy wystarczy narazie zwykla mapka z wrysowanym projektem i wycene  przez wykonawce tego projektu ?

lolek1    6

Ale wedlug tego rozporządzenia to strasznie mało tych pieniędzy jest .

michalok    0

witam.czy mechaniczy siewnik talerzowy załapie się na punktacje do siewników do poplonów?

Zico99    3

W sumie zostały 3 dni na ogłoszenie naboru że będzie w marcu. Coś słabo to widzę że będzie to w marcu :/

mmat13    1

Wspólna inwestycja: ryczałt plus vat.

Rozmawiałem dzisiaj ze szkolącym z ARiMR. Skierował mnie do Pani ARiMR a ta chce fakturę na osoby wspólnie inwestujące... Nie ma pojęcia jak wybrnąć z takiej sytuacji. Spychologia stosowana i wydaje się, że nic ze zwrotu vat w takim przypadku nie wyjdzie.

Urząd Skarbowy chce fakturę do rozliczenia tylko rolnika na vacie.

Jakoś może trzeba będzie podzielić ten traktor i ryczałtowiec dołoży się do bliźniaków, obciążników ale nie wiem czy przejdzie w ARiMR.

Ogólnie ARiMR umywa rączki bo vat to odrębna działka i zmartwienie rolnika i niech kombinuje a może się uda...

soltys48    315

dziś dzwonił doradca i twierdził,że nabór jeszcze w marcu..............ciekawe czy się potwierdzi??

Nikita_Bennet    100

@freetaxi - przy zakupie maszyn chyba nic nie da się załatwiać z dokumentów?
Nie śledzę na bieżąco tego tematu a kojarzę Ciebie chyba z poprzedniego naboru że się udzielałeś, więc się Ciebie pytam ;)
Do połowy marca mam trochę inne sprawy na głowie i nie bardzo mam jak to ogarnąć.

Edytowano przez Nikita_Bennet

ryki    7

Wspólna inwestycja: ryczałt plus vat.

Rozmawiałem dzisiaj ze szkolącym z ARiMR. Skierował mnie do Pani ARiMR a ta chce fakturę na osoby wspólnie inwestujące... Nie ma pojęcia jak wybrnąć z takiej sytuacji. Spychologia stosowana i wydaje się, że nic ze zwrotu vat w takim przypadku nie wyjdzie.

Urząd Skarbowy chce fakturę do rozliczenia tylko rolnika na vacie.

Jakoś może trzeba będzie podzielić ten traktor i ryczałtowiec dołoży się do bliźniaków, obciążników ale nie wiem czy przejdzie w ARiMR.

Ogólnie ARiMR umywa rączki bo vat to odrębna działka i zmartwienie rolnika i niech kombinuje a może się uda...

Żaden problem, faktura na osoby wspólnie wnioskujące musi być, ale vat odliczy tylko vatowiec w procencie w jakim kupił daną maszynę, (np opryskiwacz 100 tyś netto 123 brutto, vatowiec ma udział w maszynie np 50 % więc odliczy 50 % z 23 tyś tzn 11,5 tyś vatu a nievatowiec tego nie odliczy, każda księgowa zrobi to bez problemu tylko trzeba powiedzieć że tylko pół opryskiwacza jest twoje) Ja za przeglądy w ciągniku płacę i fv jest na dwóch właścicieli i tylko mówię księgowej że proszę odliczyć 60% bo tyle jest mojego a drugi właściciel nic nie odlicza.

Edytowano przez ryki

DanielFarmer    105

Jak spełnić gva w gospodarstwie z bydłem mlecznym?ilość krow?ilosc mleka?wartość sprzedaży czy jak?

misiek30m2    5

Witam.

Poszukuję  rolników z woj.lubelskiego którzy wpłacili zaliczki na poczet wniosków firmie;  Artur Banach Consulting, obecna nazwa; Banach Consulting.

Chodzi o odmowę zwrotu zaliczek pomimo rezygnacji z usług firmy.

Według wcześniejszych zapewnień właściciela (ogólnodostępne spotkania ) przy rezygnacji z usług firmy zaliczka miała być zwrócona w całości.

kobra89    66

Zaliczka a zadatek to dwie różne rzeczy, przeczytaj uważnie ten kwit co podpisywałeś wpłacając kase.
Według mnie z zadatku mógłbyś zabrac kase, a zaliczka sądze że nie do odebrania będzie, tak jak z maszynami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się