Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

feliksio    1

W rozporządzeniu jest tylko napisane że kwalifikacje zgodne z kwalifikacjami potrzebnymi do premii młody rolnik. W rozporządzeniu MR natomiast nie jest dla mnie jasno stwierdzające czy wystarczy świadectwo ze szkoły średniej czy nie. Więc skoro gdzieś znalazłeś ,, wyraźnie napisany" zapis to może zamiast marnować nic nie wnoszące posty napisz to info, a na pewno komuś się to przyda.

masa24    55

jezeli nei jest dla ciebie jasne czy starczy swiadectwo ze szkoly sredniej to niestety ta premia nie jest dla ciebie, za powazna sprawa.  nabierzesz kredytow na niepotrzebny sprzet, zadluzysz sie i po co ci  to?  latwiejsze rzeczy sa dla ciebie

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/INFORMACJE_DOTYCZACE_KWALIFIKACJI_ZAWODOWYCH.pdf

analizuj

jaroWM    26

czyli wg tego dokumentu spełniam pkt 3 - studia magisterskie inne, niż wymienione w pkt 2 + udokumentowany 3-letni staż pracy w rolnictwie.

mam po licencjacie 2-letnią magisterkę z Agrobiznesu i ponad 4 lata w Krusie, jako domownik (czyli spełniam także pkt 8 - szkoła średnia + 4 lata stażu).

a w ogóle robię teraz technika turystyki wiejskiej, bo z okazji MRcsk wysłali mnie tam. Ministerstwo Rolnictwa (gdzie aż oparła się moja sprawa) zaliczyło mi połowę godzin z Agrobiznesu i kazali uzupełnić wykształcenie... 

Wiadomość z agroFakt.pl

Darek578    0

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mam wprowadzony od kilku lat certyfikat IPO i czy mam za to dodatkowe punkty w MGR? Czy tylko jesli teraz wprowadzałbym jakiś nowy a tamten się nie liczy bo tak mi naopowiadali. :(

damianzbr    976

Tak, siłą rzeczy jest to budowa. Ale jaki kontekst pytania? Chodzi ci o to czy przysługuje na nie 200 bądź 300 tys zwrotu?

kakus19    1

chodzi o punkty.jezeli biny zaliczymy do budowy to jezeli beda stanowic wiecej jak 50% kosztów calej inwestycji to przysluguja 3 punkty-dobrze mowie?

Zodiax    9

Mam pytanie jeśli kozystałem w tamtym wydaniu finansowym z modernizacji i różnicowania to czy w tym wydaniu też będę mógł korzystać z modernizaci

Mateusz93    5

Tak, siłą rzeczy jest to budowa. Ale jaki kontekst pytania? Chodzi ci o to czy przysługuje na nie 200 bądź 300 tys zwrotu?

Jaki zwrot przysługuje, 300 tys?

ZUCH1234    72

podajcie linka za co ile ptk bo kiedys znalazłem a teraz nie moge z góry dzieki

lonski    1

Czy do doboru maszyn będzie liczona powierzchnia gosp. z dnia złożenia wniosku czy docelowa wynikająca ze wzrostu GVA o 10% np. poprzez powiększenie powierzchni?

oniak    25

Jaki zwrot przysługuje, 300 tys?

jak masz zwierzęta i tam będzie przechowywana pasza dla nich to idzie z puli 300tyś 

jak nie masz zwierząt to z puli maszynowej 200tyś 

RafaKdziela    135

Mam pytanie jeśli kozystałem w tamtym wydaniu finansowym z modernizacji i różnicowania to czy w tym wydaniu też będę mógł korzystać z modernizaci

Ręce mi opadają .Chłopie poczytaj sobie na forum tu jest wszystko napisane niech się chce .Ten temat od minimum pół roku się przewija .

zetorr6441    25

Dostal ktos poprawki z ostatniego naboru???

Wczoraj w centrali arimr powiedzieli mi ze szykuja sie zmiany i zeby sie nie martwic jak dostane wezwanie do poprawek a nie bede mial prawomocnego pozwolenia bo takich wnioskow jest bardzo duzo i cos z tym zrobia, ciekawe tylko co strach sie bac co oni moga jeszcze wymyslec...

Mateusz93    5

jak masz zwierzęta i tam będzie przechowywana pasza dla nich to idzie z puli 300tyś 

jak nie masz zwierząt to z puli maszynowej 200tyś 

Pasza - czyli zboże może być? Chodzi mi o silos  płaskodenny.

damianzbr    976

Nie, nie może być. Jeśli masz zwierzęta to możesz tam trzymać powietrze i powiedzieć że to jest pasza bo twoje zwierzęta żywią się tlenem i dostaniesz 300 tys zwrotu do takiego silosu.

Jeśli nie masz zwierząt i będziesz tam trzymał choćby siano w kostkach to i tak dostaniesz tylko 200 tys zwrotu.

W skrócie mówiąc nie ważne co ty tam trzymasz i co to za budowla. Ważne czy masz ogony w gospodarstwie, potencjalnych zjadaczy paszy czy ich nie masz.

Dancyn    5

koledzy z tamtego prowu wzieliśmy maszyny mineło 3lata,bede mogł składać w marcu na maszyny czy musze czekac aż upłynie 5lat?prosze o pomoc pilne!

daremw    128

Żebyś jeszcze miał jakieś potwierdzenie żeby takie głupoty opowiadać

maseey    76

a czy utwardzenie placu to budowa ? czy dało by radę dostać 3 pkt za to jeżeli by stanowiło by to 50% inwestycji ?

oniak    25

a czy utwardzenie placu to budowa ? czy dało by radę dostać 3 pkt za to jeżeli by stanowiło by to 50% inwestycji ?

nie ... 

RafaKdziela    135

Z tego co wiem koledzy to w tym roku nie będzie modernizacji, ma byc w 2017.

Kolejny co przedawkował zioła ...ludzie za takie wpisy to moderator powinien rok dawać bana .Dziękuję za uwagę .

freetaxi    169

Zetorr6441 potwierdzam ten fakt. Większość wniosków złożonych praktycznie na pusto, bez wymaganych dokumentów. Pewnie będzie zmiana rozporządzenia i wydłużenie terminu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się