Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz1q    24

Czy jeśli chciałbym kupić dojarke rurociągową to budynek w którym bedzie zainstalowana i grunt, na ktorym budynek jest zbudowany musi należeć do mnie? Czy moge byc wspolwlascicielem?

oniak    25

A masz kolego link do tego podziału środków na województwa? albo mógłbyś powiedzieć ile jest na wielkopolske, obszar D ? 

właśnie masz ? 

bo na szkoleniu Pani z agencji mówiła że jedna - no chyba że ona była nie doszkolona ... :/ 

Wiadomość z agroFakt.pl

DanielFarmer    108

wychodzi ok 600 wniosków w podlaskim wiec szansa dostania niewielka bo chetnych minimum kilka tys...
Ciekawe czy dołożą środków czy wywala do kosza i za parę msc nowy nabór

Ropsonok    8

Wywalą te co się nie załapały, a w rozporządzeniu jest że raz na rok można złożyć jeden wniosek to zrobią nowy nabór gdzie złożą tylko ci co teraz przeczekają, no i doradcy muszą z czegoś żyć

daremw    128

No u nas to ciężk sprawa, chociaż może niektórzy nie będą mieli jak wykazać wzrostu 10% więc tu może być szansa dla mniejszych pozostałych

marbej2202    0

Proszę o radę. Posiadam gospodarstwo rolne ok 40 ha. W poprzednim PROWie korzystałem z Premi dla młody rolników. W tym naborze chciałbym wnioskować o dotację do budowy hali stalowej o powierzchni 860  m2 ( gdzie 540 m2 to magazyn na zboże, 108 m2 garaż z warsztatem a reszta obiektu bedzie stanowić wiatę na maszyny). Chciałbym się dowiedzieć czy agencja może się czepiać takiej inwestycji, jesli chodzi o gabaryty oraz czy muszę dostosować wielkość hali do ilości zboża jakie jastem w stanie zebrać z pola.

kruger2005    1

nie wiem czy było takie pytanie czy nie ale brzmi ono tak. Może złożyć wniosek rolnik ryczałtowy z vatowcem jako wspólny czy oboje muszą być na vacie??

masa24    55

moze macie jeszcze jakies pomysly jak mozna podciagnac zmiane profilu produkcji

Dopytaj jeszcze gdzieś, ale np w sadownictwie zmiana profilu może polegać na dosadzeniu innego gatunku. Np. jak mamy same jabłonie to dosadzamy wiśnie lub truskawki.

W Twoim wypadku przy produkcji zbożowej wydaje mi się że może to być np powiększenie produkcji o ziemniaki , buraki, czy też warzywa, truskawki, porzeczki. Nie wiem jak ma się np wprowadzenie roślin oleistych, czy też kukurydzy do produkcji zbóż. Musisz o to dopytać.( bo właściwie można zainwestować w suszarnię, stół do rzepaku, kose boczną i takie tam...ale to moje gdybanie)

i czasem nie jest to tak, ze ta zmiana profilu produkcji ma byc znaczaca? np jak mamy 20 hektarow zboz to ta zmiana produkcji ma wygladac ze po zmianie bedziesz np 15 hektarow truskawek i 5 zboza.  a nie ze 19 hektarow zboza i 1 ha truskawe

PATr    238

Jestem po rozmowach z doradcami. Na PROW chcę wziąć opryskiwacz wart ok 180 netto, rozsiewacz ok 70 tyś. Aby wykorzystać całą kwotę zwrotu chcę dobrać sobie wagę samochodową i ewentualnie przyczepę. Pytanie mam następujące, czy waga razem z maszynami się złapie bo mam sprzeczne informacje na ten temat.

Pozdrawiam.

Z tego co się dowiadywałem to wagi samochodowej nie można bo agencja traktuję ją jako wykorzystywanie do handlu, tak jakbyś skup zboża chciał robić

Edytowano przez PATr

mmat13    1

Proszę o radę. Posiadam gospodarstwo rolne ok 40 ha. W poprzednim PROWie korzystałem z Premi dla młody rolników. W tym naborze chciałbym wnioskować o dotację do budowy hali stalowej o powierzchni 860  m2 ( gdzie 540 m2 to magazyn na zboże, 108 m2 garaż z warsztatem a reszta obiektu bedzie stanowić wiatę na maszyny). Chciałbym się dowiedzieć czy agencja może się czepiać takiej inwestycji, jesli chodzi o gabaryty oraz czy muszę dostosować wielkość hali do ilości zboża jakie jastem w stanie zebrać z pola.

Garażu na maszyny na 100% nie i wiaty na maszyny też nie.

Proponuję przeczytać rozporządzenie.

Środki na województwo Warmińsko Mazurskie - obszar D na ten rok to kwota około 100mln zł.

marbej2202    0

A jest taka możliwość, że wybuduję wiatę i garaż za własne środki, a na magazyn zbożowy będę się starał o dofinansowanie z MGR?

machtomi    5

Można wpisać "magazyn płodów rolnych"  będzie on w formie wiaty zadaszonej i np. trzymać tam zboże w big bagach.

mmat13    1

Można wpisać "magazyn płodów rolnych"  będzie on w formie wiaty zadaszonej i np. trzymać tam zboże w big bagach.

Papier wszystko przyjmie a czy ARiMR to kupi...

RafaKdziela    141

Koledzy ,jak wygląda sprawa w prowie zakupu maszyn tych samych ,co już się kupiło co najmniej ,lub więcej ,jak 5 lat wstecz .Czytałem na forum ,że będzie można je kupić ponownie takie same .???????

mmat13    1

Koledzy ,jak wygląda sprawa w prowie zakupu maszyn tych samych ,co już się kupiło co najmniej ,lub więcej ,jak 5 lat wstecz .Czytałem na forum ,że będzie można je kupić ponownie takie same .???????

Jakieś ploty ktoś puszcza.

wyjechany    36

to co wcześniej brales na wcześniejszy prow już nie np jak brales ciągnik to teraz nie możesz ciągnika wziąć chyba ze mniejszy lub inne maszyny

ruta23    0

czy ktos posiada jakie dane na wymogi utwardzenia podloza ?

czym  podciagnac punktacje jesli utwardzenie jest 0 pkt. ?

ruta23    0

czy oczyszczalnie sciekow na potrzeby dzialalnosci rolniczej moa byc zalozone w domu ?

Arek    115

A prowadzisz działalność rolniczą w domu?

tomek0808    2

Komputer z oprogramowaniem do domu można w celu ułatwienia pracy w gospodarstwie?

Ile jest czasu na zrealizowanie planu od zatwierdzenia wniosku?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski