Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

krystek09    0

freetaxi a może mi pomożesz. Czy aby dostać 2 ptk. za systemy jakości trzeba mieć certyfikat np. IPO czy zgłosić do ARR żeby wogóle Cię zapisali do tych systemów?

Karolxdd    24

Czy w przypadku ubiegania się o ciągnik na PROW weterynaria przyjeżdża na miejsce czy wstawia zaświadczenie na miejscu, a w razie jak przyjadą do gospodarstwa to na co kładą największy nacisk ??

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Czy w przypadku ubiegania się o ciągnik na PROW weterynaria przyjeżdża na miejsce czy wstawia zaświadczenie na miejscu, a w razie jak przyjadą do gospodarstwa to na co kładą największy nacisk ??

przy krowach najpierw musisz ich zaprosić, później przyjeżdżają, oglądają oborę,miejsce na zbiornik na mleko, mierzą wszystkie stanowiska, ilość sztuk w kojcach na m2, następnie za kilka dni(zazwyczaj na drugi dzień) możesz pojechać i odebrać papier z weterynarii

jacek472    16

W doborze maszyn jest wszystko o ciągnikach rozpisane, jak moc i na ile ha. Ciągniki w gospodarstwie które mają ponad 20 lat nie będą brane pod uwage w obliczeniach (przynajmniej tak było w poprzednim PROW, a dobór maszyn chyba się nie zmienił). Całe szczęście że rok temu moja 1634 skończyła 20 lat :)

ok, a na jakiej podstawie mają wgląd w ciągniki które posiadam, toż chyba powinni mieć nakaz sądowy, aby wydział komunikacji udostępnił informacje co na kogo jest zarejestrowane?

Kupiłem na jesień lamborghini premium 1060 105km z 2003 roku i wahałem się czy na siebie rejestrować czy na szwagra, ale doszedłem do wniosku ,ze agencja nie będzie wiedziała o istnieniu tego ciągnika bo na jakiej podstawie? Jak jestem w błędzie to mnie poprawcie i go przerejestruje na szwagra.

kobra89    66

Sam będziesz musiał poprosic weterynarie o przeprowadzenie kontroli ;)

TOME11    84

Gdybym znał konkretne informacje na ten temat zapewne nie starałbym się uzyskać pomocy na tym forum, jak dotąd wszędzie gdzie staram się uzyskać informację na temat łączenia jest wielka niewiadoma, niektórzy mówią, że można, inni zaś, że jest to niemożliwe. Stąd mój post na tym forum w celu uzyskania jednoznacznej informacji opartej choćby na konkretnym zapisku w rozporządzeniu.

Wydaj mi się, że wyzywanie od cwaniactwa, świadczy tylko o Tobie. Pierwszy raz staram się o dotację i chcę to w sensowny sposób połączyć, żeby ruszyć gospodarstwo do przodu w i tak trudnych czasach, także nie powinno Cię interesować czy chcę dostać maszyny "za darmo", bo nie znasz mojej sytuacji. Skoro nie potrafisz udzielić konkretnej odpowiedzi na problem stawiany w moim zapytaniu, nie udzielaj się, a na pewno nie domniemaj o chęci zdobycia maszyn "za darmo " ;)

Przepraszam forumowiczów za spam, ale nerwy puszczają na tak kolokwialne myślenie innych. Pozdrawiam !

jeśli kiedykolwiek przyjdzie ci do głowy myśl, że w Polsce jest ch*jowo i będziesz szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest to właśnie jedną z odpowiedzi znasz

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

7 punktów= ban na miesiąc

Edytowano przez danielhaker

szczypka    60

ta kontrola weterynaryjna  musi być już przy składaniu wniosku czy  później po ogłoszeniu listy 

maseey    76

a mi sam kierownik agencji powiedział żeby narazie się uspokoić i poczekać bo PIS ciągle wysyła poprawki więc rozporządzenie może sie trochę zmienić a nabór nie musi ruszyć w marcu tylko ma być podana określona data składania wniosków i tyle w temacie :)

Piwo111    4

Przeczytaj dzisiejszy temat Top Agrar

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

maseey    76

podaj link bo znajśc nie mogę 

Edytowano przez maseey

seko12    0

Składając wniosek na prow na maszyny i budowlankę wystarczy przekroczyć 1,5 punkta? Jeżeli mój tata ma powyżej 40 lat to na sumę punktów składają się w tym przypadku tylko punkty dodatkowe za maszyny? Czy może jeszcze coś się dolicza bo wychodzi mi tylko jeden punkt i wtedy lipa z wniosku. Wiem że można dostać dodatkowo za zmianę profilu gospodarstwa ale to odpada.

RafaKdziela    141

Kobra całkowicie rezygnujesz ? .Dziś rozmawiałem z kolega i też zrezygnował .Ale on ma sprzęty prawie nowe ,a jeszcze chciał się nachapać .

kamil1616    25

Większość już korzystała z prowu i większość tych ludzi znowu złoży bo bardzo dobrze na tym wyszli

oniak    25

nie będę cytował każdego z was po kolei ale napiszę tak . 

-niektórzy będą mieli dużą liczbę pkt już na wstępie + doliczanie punktowanych inwestycji może być wysoki próg .... 

- Pani z agencji powiedziała że środków starczy na 20tyś wniosków ... 

- co do zakupów maszyn które były kupione we wcześniejszym prowie - że niby teraz nie wolno - coś kombinują z tym by to zmienić ... także ostatecznej pewności z tym jeszcze nie ma

Edytowano przez oniak

soltys48    357

Coś mi się zdaje że tak małe inwestycje nie będą realizowane, ale to niech potwierdzą ci którzy rozporządzenie trzymają pod poduszką i do snu zamiast pacierza (oczywiście bez urazy, każdy w swojej pracy ma różne obowiązki i tak doradcy muszą wręcz na pamięć znać rozporządzenie). Trudność wypełnienia wniosku nie zależy od wartości inwestycji tylko ilości działek ewidencyjnych, liczby gatunków roślin, szt zwierząt w danych grupach wiekowych, rodzaju inwestycji.

Koszt wypełnienia wniosku są w przedziale 400 zł - 10000 zł. I te najdroższe oferty wcale nie znaczy że są najlepsze.

tak dziś był u mnie doradca i za inwestycję-prasa zwijająca zażyczył sobie/a właściwie to firma,którą reprezentował łącznie 5700,-brutto za wniosek i jego obsługę plus 1% wartości inwestycji jeśli będą przetargi-już całkiem im się we łbach pojebało

Seko mi wychodzi 5 punktów i sie zastanawiam czy warto .

Wg tego co mi dzisiaj doradca/pseudodoradca wyliczył trochę ponad 5pkt

3 za wiek

1 za kawałkiem za prasę

1 za wzrost produkcji??? Jest coś takiego??

jaro30    10

Większość już korzystała z prowu i większość tych ludzi znowu złoży bo bardzo dobrze na tym wyszli

Nie do końca się z tobą zgadzam bo sam rezygnuje z tego naboru i prawie wszyscy z mojej wioski .Ten nabór jest bardzo zawiły i nie ma go co porównywać z poprzednim .Druga sprawa że nie można brać ciągnika a to każdy stawiał sobie za priorytet .Ładowarka dopiero przy 80ha lub wspólnym użytkowaniu i wiele innych maszyn większych które można by kupić a się nie należą a kupować bez sensu to po co?Dodam że za wiosek 2500 plus 500 wniosek o płatność albo 6000 tyś i nic nas nie obchodzi tylko podpisujemy umowę ale musimy mieć około 6,5- 7 punktów.Te ceny są chore i po przeliczeni na koniec tego wszystkiego wyjdzie zwrot około 35 % a nie 50.

Edytowano przez jaro30

kobra89    66

Kobra całkowicie rezygnujesz ? .Dziś rozmawiałem z kolega i też zrezygnował .Ale on ma sprzęty prawie nowe ,a jeszcze chciał się nachapać .

Rezygnuje całkowice z MGR, chociąz miałbym 7pkt odpuszam sobie to, licze na złagodzenie ustawy która teraz nie jest do końca jasna w mojej sytuacji

Druga sprawa to w chwili obecnej ryzkowanie na ponad 500tys z inwestycją i branie krechy na to przy tych wymogach i tej opłacalności mija się z celem, tym bardziej że już zapowiadają obniżki cen mleka rzędu 7-15gr.

Inwestycja bez perspektyw, pare złotych jest to używane kupie 2 duperele i jakoś będę techtał

Mogą składac tylko wnioski są z góry skazane na kasacje,

I nie mów że wszyscy dobrze na tym wyszli, w mojej okolicy duże grono ludzi przeinwestowało i wiadomo co z tym poszło dalej, kilku zlicytowali a reszta z nich ledwo kreche krechą spłaca.

RafaKdziela    141

Masz rację kolego Kobra .Większość podnieca się prowem ,a co niektórzy nie mają  pojęcia ile to kasy kosztuje i popłyną .

Ropsonok    8

A gdzie jest napisane że składając na ciągnik trzeba wzywać weterynarię? proszę o link, bo nie czytałem tego. A weterynaria i tak przynajmniej raz w roku odwiedza

kobra89    66

Nie no różnie ludzie myślą dają to biore, bank jeszcze nikomu kredytu nie odmówił, aby ziemia jako zabezpieczenie i reszta tałajstwa była,
Ale trzeba zadac sobie pytanie czy to w chwili obecnej ma sens?
Mleko poniżej kosztów, szykuje się drugi rok suszy z tym że ten będzie o 2 razy bardziej dotkliwy, świnie za darmo, Narazie nie ma prognoz aby ceny płodów rolnych poszły do góry wręcz przeciwnie także sobie sznura na szyje zakłądac nie będe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski