Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

kobra89    66

Możesz na przekrycie i termoizolacje wraz z wentylacja jak najbardziej to pociąhbniesz z 500tys
Jak najbajdziej obieg zamkniety jest tylko punktowany.

oniak    25

a nie jest tak że jak korzystasz z obszaru D maszyny 200tyś + 300tyś  (budowlanka) 

Wiadomość z agroFakt.pl

Gramgro    2

Witam,
Można się ubiegać o silosy na kiszonkę nieprzejazdowe? Czy jedynie przejazdowe? I czy jest jakiś wyznacznik objętości od wielkości stada lub posiadanych gruntów?

dumiblos    0

Witam

Są może jakieś dodatkowe punkty związane z ochroną środowiska na tunele foliowe z wyposażeniem ?

martin0000    10

dzisiaj dostałem smsa z Izb Rolniczych o planowanym na 2 marca szkoleniu szczegółowym na MGR, więc jednak nabór na pewno w marcu.

brodzik2207    1

Witam, posiadam gospodarstwo 32ha swoich i 10 dzierżawy ale tylko umowa dzierżawy połowa ziemi to 6 ONW mam tez 10 byków mięsnych i w tym roku chce kupić kolejne 10 w tamtym roku dostałem MR mam 24 lata chciałbym złozyc na MGR nowy ciągnik ok 130 km + maszyny do niego Pług 4 obrotowy Głębosza  rozsiewacz do nawozów 1000l agregat uprawowy talerzowy+siewnik do poplonów jakie mam szanse ? dużo osób mówi ze z Ciągnikiem będzie problem w MGR z góry dzieki

ruta23    0

witam

czy opryskiwacz zabarany na roznicowanie w kierunku pozarolniczym 3 lata temu bedzie sie liczyl czy  teraz moge rowniez zabrac opryskiwacz na mgr ?

freetaxi    170

Nie możesz. Rzeczy tego samego rodzaju lub przeznaczenia, które wziąłeś w PROW 2007-2013 nie podlegają refundacji.

jaroWM    26

Nie ma dodatkowych punktów. 

a to z rozporządzenia str. 14?

lubuskiego – przyznaje się dodatkowy 1 punkt, jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników,

pomorskiego – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób:

– jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników, przyznaje się 1 punkt,

zachodniopomorskiego – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób:

– jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników, przyznaje się 1 punkt.

freetaxi    170

W zależności od województwa tak. Tomek0808 dostaniesz dodatkowe punkty za komputer z programem lub sam program do zarządzania gospodarstwem lub stadem. 

Edytowano przez freetaxi

dirk41    11

Jak myślicie od jakiej liczby punktów będzie można się załapać na zwrot? wiem że przyjmować wnioski będą od 1,5 pkt ale ostatni który się załapie może mieć znacznie więcej

freetaxi    170

Wszystko zależy od ilości wniosków. Ciężko przewidzieć co ludzie będą mieli we wnioskach. 

PRNH1    2

sieje 8 ha kukurydzy a za 4 lata będę siał 15 ha i mam pytanie czy przyznają mi siewnik 6 rzędowy.

KARGO    81

Nie możesz. Rzeczy tego samego rodzaju lub przeznaczenia, które wziąłeś w PROW 2007-2013 nie podlegają refundacji.

Jeśli w prow 2007-2013 brałem ładowacz czołowy to znaczy ze nie bede mogł wziąść teraz miniładowarki badz ładowarki teleskopowej bo z tego co patrzyłem przy około 90DPJ bydło mleczne dostał bym ????

oniak    25

Witam,

Można się ubiegać o silosy na kiszonkę nieprzejazdowe? 

Silos przejazdowy na kiszonkę jednokomorowy (wielokomorowy)

Silosy płaskie (płyty betonowe)

nigdzie nie ma mowy czy przejazdowy czy nie  

Jak myślicie od jakiej liczby punktów będzie można się załapać na zwrot? wiem że przyjmować wnioski będą od 1,5 pkt ale ostatni który się załapie może mieć znacznie więcej

obstawiam że min 4 pkt . 

Edytowano przez oniak

zetor521189    2

czy jest możliwość wpisania we wnisoku w inwestycje płyty gnojowej ze zbiornikiem. Za płyte jest 25 pkt, zgodnie ze wzorem, przy inwestycji 330 tys, netto, koszt plyty 30 tys netto, udział plyty w calosci to 0,09, czyli 25 x 0,09 x 10 i to podzielić przez 41 daje okolo 0,55 pkt, plus za reszte maszyn 1,5 pkt plus mlody rolnik 3 pkty daje okolo 5 pkt, woj. wielkopolskie

kiko80    2

na plyty , gnojowe zbiorniki  i silosy na kiszonkę podobno do 10 marca składamy wnioski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski