Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

daremw    128

...Nie było jeszcze szkoleń a wiec z 2 miesiące do tyłu będzie całośc. niby.......

Nie do końca to tak, gdyż przykładowo szkolenie na OSN było u nas w ostatnich dniach stycznia a nabór zaczyna się lada dzień. Także nie wyciągał bym takich wniosków.

PrzemoO    8

Sam kombinowałem z fabrycznym gps z mapowaniem pól, ale doradcy mówią że punkty są tylko za sam system. Po za tym  na ten system wymagane jest min 90 ha zburz 

Wiadomość z agroFakt.pl

katopo    4

a niech mi ktoś powie czy w naborze na maszyny będzie trzeba też robić zakupy poprzez "portal przetargowy"

agrorobert    52

dziś się pytałem to nie zdążyli jeszcze z tym portalem przetargowych i maszyny będzie się brać tak jak w ubiegłym PROW

katopo    4

bo jak by były przetargi to by była jazda bo wielkim problem było by ustawienie przetargu pod konkretny model i markę

Arek    113

Maszyn nie będzie się brać jak w poprzednim MGR.

Najpierw wypadało by przeczytać rozporządzenie a dopiero wygłaszać swoje mądrości.

Postępowanie ofertowe trzeba będzie przeprowadzić przy składaniu wniosku o płatność a nie tak jak było poprzednio przy składaniu wniosku o dofinansowanie.

agrorobert    52

byłem w agencji i powiedziano mi że żeby złożyć wniosek trzeba mieć minimum 1.5pkt i że młody rolnik od razu ma te 1.5pkt. a tu piszecie o jakiś 3 pkt?

mariez    0

Jesli chcialbym budowac obore to potrzebuje miec pozwolenie na budowe na etapie skladania wniosku czy później?

Pozwolenie na budowę, wg informacji jaką otrzymałem z agencji, będzie mogło być dostarczone w trakcie oceny. Szczegóły pewnie będą w ogłoszeniu o naborze.

Napisano (edytowany)

witam.pytanie dość zawiłe.tata korzystał z MGR w 09 i 11 roku kupił min ciągnik opryskiwacz i rozsiewacz nawozów. w międzyczasie skorzystałem z MR i za zgoda ARiMR przejąłem gospodarstwo od taty wraz z zobowiązaniami z MGR i powiększyłem je z 15ha do prawie 60. i pytanie. czy możliwy będzie zakup większego wydajniejszego i sterowanego za pomocą komputera opryskiwacza i rozsiewacza nawozów wraz z ciągnikiem ?

Edytowano przez pawelksiazek19

Seeya    0

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wyznaczyc plac manewrowy do utwardzenia na podworku, znaczy jakie musi miec wymiary, odleglosci od budynkow gospodarczych i czy kostka betonowa do utwardzenia ma byc przemyslowa, czy ma miec okresloną grubosc?

klek79    0

Ja również jestem zainteresowany utwardzeniem placu manewrowego. Jak prawidłowo wyznaczyć plac jeśli brama wjazdowa jest pomiędzy budynkiem mieszkalnym a budynkami gospodarczymi. Czy można utwardzić cały plac miedzy w/w budynkami czy trzeba zachować odległość od budynku mieszkalnego, aby ARiMR nie miała zastrzeżeń.

freetaxi    169

Ja bym zachował odległość a skupiłbym się na otoczeniu budynków do prowadzenia działalności rolniczej. Tak mówili na szkoleniu w Centrali. 

wojtekkmc    3
Napisano (edytowany)

Witam, jeżeli pytanie się powtórzyło proszę o wyrozumiałość. Otrzymałem premię dla młodego rolnika z PROW 2007-2013, czy będę mógł przeznaczyć ją na wkład własny do modernizacji z obecnego programu na lata 2014-2020 ?? Orientuje się, że nie można łączyć premii z PROW 2014-2020 z modernizacją 2014-2020, a co z premią którą otrzymałem w 2015 roku ze starego PROW ? Pozdrawiam.

Edytowano przez wojtekkmc

bravo    0

Witam mam takie pytanie jak wygląda składanie wniosku w grupie, np 2 osoby. Czy są za to jakieś dodatkowe punkty prócz tego że jest zwrot 60%

witam.pytanie dość zawiłe.tata korzystał z MGR w 09 i 11 roku kupił min ciągnik opryskiwacz i rozsiewacz nawozów. w międzyczasie skorzystałem z MR i za zgoda ARiMR przejąłem gospodarstwo od taty wraz z zobowiązaniami z MGR i powiększyłem je z 15ha do prawie 60. i pytanie. czy możliwy będzie zakup większego wydajniejszego i sterowanego za pomocą komputera opryskiwacza i rozsiewacza nawozów wraz z ciągnikiem ?

witam chciałbym ponowić pytanie bo przeszło i nie było żadnych odpowiedzi

maroko    3

Nie można brać maszyn, które były finansowane z poprzedniego Prow -u. Czyli raczej na 100 % nie będziesz mógł wziąć.

Numer do pani z ARIMR która się w tym orientuje na pw przesłałem.

Grzesiek77    1

A ja mam jeszcze takie pytanie może trochę głupie ale wole się upewnić. Czy będę mógł zapłacić tylko połowę ceny za maszyny a resztę jak dostane zwrot ?

HANK    2

Nie. Do wniosku o płatność potrzebne są faktury z potwierdzeniem przelewu.

bravo    0

Mam jeszcze jedno pytanie względem składania grupowego jeśli jedna z osób już korzystała z PROW 2007-2013 i kupiła maszyny a druga wcale,  czy też teraz nie mogą one się dublować  w grupie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się