rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys48    19551

przeczytaj ze zrozumieniem!!

Sąsiad sprzedaje na jego konto za 5 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

rudinho11 mógł byś mi to przesłać jakoś? bo co liczę z tego wzoru to za każdym razem inaczej wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Gdybym załapał sie teraz na MGR do kiedy  mam czas na zakup maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

darem, to chyba on ma sprzedac coś a nie sąsiad na niego.........., ma byc min. 5tys sprzedaży nie kupna, !!!!!!!!!

no jasne że on. On sprzeda sąsiada zboże, czaisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czaje, ale co sprzeda np. z 1 ha dzierżawy ?, albo nic nie mając, był i przepadł.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Nie jest powiedziane że 10% więcej ziemi tylko wzrost gva ma być 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20
Napisano (edytowany)

Z moich wyliczeń wynika, że uzbieram gdzieś z 4,50 pkt. Więc chyba jest sens pisać wniosek i składać. 

Po przeanalizowaniu rozporządzenia nasuwa mi się pytanie do specjalistów:

Pkt. 99 ust. 1 panele słoneczne, ogniwa fotowoltaniczne  - nie dotyczy budynków inwentarskich  - czyli co mogę sobie na potrzeby domowe zainstalować? 

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79
Napisano (edytowany)

co zrobić aby uzyskać 5 pkt za ochronę środowiska ? zrobienie płyty obornikowej przejdzie ?

rudinho11 dziękuje :)

a czy prasoowijarka to to samo co zwykła prasa rolująca , jak myślicie ? 

u mnie marnie 0,90 pkt za maszyny i poza tym nic więcej coś trzeba kombinować 

Edytowano przez maseey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Ochrona środowiska to masz chyba w tej tabelce do przeliczania punkty... jakbyś za 333tys zł wziął np System odzysku ciepła wydalanego z budynku – dotyczy budynków inwentarskich 41pkt to jak policzysz 41*1*10/41 = 10 pkt to i tak masz tu max 5 pkt... tak myślę...

nad tabelą jest napisane : WYKAZ RODZAJÓW INWESTYCJI SŁUŻĄCYCH OCHRONIE ŚRODOWISKA LUB ZAPOBIEGANIU
ZMIANIE KLIMATU ORAZ SPOSÓB PRZYZNAWANIA PUNKTÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik z maszynami 0,9 pkt plus 1 razem 1,9, same maszyny 3,2 plus 1= 4,2. Jak myślicie mam szanse na ciągnik i maszyny czy lepiej z niego zrezygnować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

Czaje, ale co sprzeda np. z 1 ha dzierżawy ?, albo nic nie mając, był i przepadł.

Przy wszelkiego typu matactwach trzeba zachować jakiś zdrowy rozsądek, ja daję najprostsze rozwiązanie, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i na to nie masz rady. Z 1 ha użytku rolnego wbrew pozorom da się coś ukręcić żeby miało to ręce i nogi, tyle że może to wymagać więcej zachodu, przykładowo na polu było zboże przykładowo pszenica ozima, plon 6 ton x 600 zł daje 3600, po żniwie była zasiana mieszanka zboża, motylkowych, traw i co tam jeszcze do głowy przyjdzie, dało to poplon z którego wyszło 15 balotów sianokiszonki z poplonu po 100 zł daje 1500 zł. Suma łączna 5100 zł. Sianokiszonkę sprzedajesz na papierze znajomemu vat-owcowi (najlepiej z produkcją zwierzęcą) który wystawi fakturę i on jeszcze zadowolony bo ma 100 zł zwrotu i dobrą flachę od ciebie.

Da się? DA

 

Jeśli ktoś nie ma ziemi, to żaden rolnik- wara od pieniędzy przeznaczonych na rolnictwo- dla mnie proste.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

PANOWIE jak to jest z tą deszczownią można brać ją na modernizacje czy nie bo opinie chodzą różne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie można. Było pisane w temacie, nic związanego z nawadnianiem.

Czaje, ale co sprzeda np. z 1 ha dzierżawy ?, albo nic nie mając, był i przepadł.

z 1ha dzierżawy nie łapie się na MGR. Trzeba mieć wartość 10 tys euro. Więc niech cię głowa nie boli o tych najmniejszych. A większy, z np. 20 ha dzierżawy sprzeda sąsiada zboże za 6000 zł. Teraz już czaisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Czyli wedle tabelki moge kupic agregat uprawowy 2.8 m z tym ze "Powierzchnia gruntów ornych przy przeciętnie 1,5-krotnym przedsiewnym zastosowaniu agregatu" to na 3 metry napewno sie zgodza. Ja upatrze sobie jakis konkretny a agencja wybierze mi inny i nie mam wyboru????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

A jak ktos by chcial ciagnik to tez patrzy z tabelki ile km sie nalezy a marke wybiera agencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gość który miał mi wniosek pisać tak mi powiedział ale rezygnuje i nie będę składał na PROW.Nowy cennik za mleko wybił mi to z głowy.

 

Radzę zmienić doradcę bo nie bardzo ma pojęcie o prowie. Poza tym myślę, ze warto spróbować złożyć wniosek, zawsze łatwiej później zrezygnować niż pluć sobie w brodę, że się nie próbowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

dolaczam sie do pytani krzychuuu

 

to chyba nie jest tak ze agencja wybiera nam marke?  ona ewentualnie moze zasugerowac nam mniejszy agregat, ciagnik o mniejszej mocy itp  ale wszystko na bazie zasad doboru maszyn.  w producentow chyba nie ingeruja?bo to juz by zalatywalo lapowkarstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wartość produkcji liczy się na podstawie powierzchni którą będziemy mieli na wniosku o dopłaty bezpośrednie czy tej która jest naszą własnością +dzierżawy na które mamy umowy pisemne?

a dobór maszyn od jakiej powierzchni jest liczony tej na którą składamy wniosek na dopłaty bezpośrednie czy tylko naszych gruntów +umowy pisemne   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Dlaczego nikt nie liczy 2 pkt które można uzyskać za:

 

"2) w przypadku operacji związanej ze zwiększeniem skali produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zwiększenie uczestnictwa w rynku, przyznaje się 1 punkt; 

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj