Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Modernizacja gospodarstw rolnych: nabór 19 lutego - 20 marca 2018 r

Pomocne linki:

Podstawowe źródło informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Punkty za ochronę środowiska: http://www.pphu-agroplus.pl/media/Punkty ochrona rodowiska.pdf
                                                        https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf

Zasady doboru maszyn: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

maroko    3
Napisano (edytowany)

Nie musisz rezygnować, wystarczy, że nie złożysz poprawki w terminie :P

Jeżeli korzystałem z CSK to też wpisuję to jako działanie z zeszłego PROW? Jeżeli tak to jaki kod miało ono?

B-Plan musi być zrobiony w starszych wersjach office-a... do 2013?

Edytowano przez maroko

napaleniec93    13

A jak to jest z zakupem maszyn. Chce kupić maszyny np. za 246tyś brutto. Agencja zwraca mi 100 tyś netto od tej kwoty. I teraz tak, mam tylko swoich pieniędzy ok.40 tyś zł czyli nie mam całej kwoty to mam wziąć kredyt np. fabryczny na całą kwotę 246tyś i zanim mi agencja zwróci te 100 tyś oraz zwrócą mi vat ale to potrwa pewnie jakieś 3 miesiące to odsetki będą mi naliczać od całej kwoty czy jest coś takiego że będą naliczać od tej kwoty która zostanie po odliczeniu tych zwrotów ? Jak sie z tym uporać?

kamil41    28

odsetki oczywiście sa naliczane od calej kwoty i zapomnij że ARiMR zrobi Ci zwrot po 3 miesiącach od złożenia wniosku o płatność

Wiadomość z agroFakt.pl

PrzemoO    8

Ile czasu agencja ma czasu na zwrot od złożenia wniosku o płatność

kubox9876    0

Czy jak wziąłem ciągnik we wcześniejszym programie czy dostanę teraz drugi ciągnik ?

dawciu22    9

powiedzcie mi czy mogę kupić teraz ciągnik, w marcu złożyć wniosek na PROW o zwrot 50-60% kwoty którą dałem za ciągnik jeżeli bym się załapał

ursusek1614    1

powiedzcie mi czy mogę kupić teraz ciągnik, w marcu złożyć wniosek na PROW o zwrot 50-60% kwoty którą dałem za ciągnik jeżeli bym się załapał

lepiej czekać na decyzję bo jak się nie załapiesz to nie dostaniesz zwrotu.

kobra89    66

Ale ciągnik będzie miał ;)

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

HANK    2

Nie możesz, wszystkie zakupy robi się po podpisaniu umowy.

Tomek90    211

Możesz. Ale nie na ten ciągnik.

Jesteś tego pewny?? W poprzednim programie można było tak zrobić. 

freetaxi    172

Pewny :) Postępowania ofertowego nie przeprowadza się już na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

Marcin_27    0

Nowy minister rolnictwa zapowiadał poprawki w MGR, czy są jakieś konkretne informacje na temat tych planowanych zmian?

loik92    11

Witam. Czy jeśli chce wybudować płytę obornikowa i kupić maszyny, gdzie koszt maszyn będzie dużo większy niż budowa to przysługuje mi 200 czy 500 tys zwrotu?

Nowy minister rolnictwa zapowiadał poprawki w MGR, czy są jakieś konkretne informacje na temat tych planowanych zmian?

Zapowiadał poprawki ale związane z oceną. Sądzę, że chodzi o tempo oceny czy możliwość złożenia np. pozwolenia na budowę lub innych dokumentów projektowych nie w momencie naboru a w jakimś terminie w trakcie oceny itp.

Nabory odbędą się na podstawie istniejącego rozporządzenia. Zresztą nie byłoby już czasu na zmianę rozporządzenia.

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

remik1988    1

Czyli takie rzeczy jak pozwolenie na budowę w tej chwili trzeba składać w trakcie naboru czy można dostarczyć później?

szadam    0

Prawdopodobnie będą zmiany odnośnie postępowań ofertowych(przetargów). Nic się nie zmieni na pewno z brakiem dotacji na  nawadnianie.

Witam . Moje pytanie brzmi tak czy na 20 ha dostanę 1500 l opryskiwacz z belką 15 m  i rozsiewacz 1000 l , oczywiście uwzględniając że w gospodarstwie siane uprawy to 10 ha rzepaku i 10 ha pszenicy i  średnio 6 razy robi się oprysk na każdy ha ?  . A i czy można  wykazać dzierżawę 3 letnią bo hektarów jest 40  , ale tylko 20 swoich i tyle mogę wykazać ? 

Czyli takie rzeczy jak pozwolenie na budowę w tej chwili trzeba składać w trakcie naboru czy można dostarczyć później?

Wczoraj o to pytałem w ARIMR i przekazano mi, że będzie można dostarczyć później.

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

the1mati1    49

A będzie można dostarczyć później papier posiadający kwalfikacje rolniczy gdy w chwili złożenia wniosku ich nie mam a egzamin mam w czerwcu?

niepokorny    3

Na opryskiwacz 1500 jest przelicznik powyżej 35 hektarów. Poszukaj sobie ..Dobór maszyn rolniczych względem powierzchni gospodarstwa. Tam są tabele z podaną wielkością maszyny i areału.

jaro30    10

Żeby myśleć o kupnie maszyn to trzeba zdobyć min.6 pkt a to nie lada wyzwanie dla tych po 40 roku życia młodsi mają na starcie 3 pkt plus 1punkt za to że są beneficjentami bądz młodego rolnika lub korzystali z poprzednich naborów.Ojciec z synem nie mogą wnioskować razem tak samo jak nie można łączyć młodego rolnika z PROWE-m.Chciałem składać na teleskop opryskiwacz 1500 l i beczka 10000 lub 12000 tyś to powiedziano mi że nie ma takiej możliwości aby to przepchnąć więc nie składam (areał 24 ha)tym bardziej że ciężko było bi mi wykazać wzrost 10 % .Dodam że wszystkie dzierżawy muszą być na 7 lat notarialnie inaczej nie biorą ich pod uwagie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez agrorobert
      Czy we wniosku PROW moc ciągnika będzie brana pod uwagę z trybem Power Boost?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?