rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bialy2005    582

32.    Czy można zakwalifikować silos zbożowy do silosu na pasze treściwe wymienionego w zał. do Rozporządzenia i otrzymać dodatkowe punkty?
Silosy zbożowe przeznaczone są do magazynowania ziarna zbóż oraz nasion rzepaku. Inwestycje polegające na zakupie i montażu silosów zbożowych nie są wymienione w załączniku do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 r. (Dz. U poz. 1371). W związku z powyższym, za tego rodzaju inwestycje nie należy wnioskować  o przyznanie punktów za walory środowiskowo-klimatyczne, niezależnie od tego, czy w gospodarstwie prowadzona jest wyłącznie produkcji roślinna, czy mieszana, tj. roślinno-zwierzęca. W załączniku do ww. Rozporządzenia wymienione są jedynie silosy na pasze treściwe oraz silosy na kiszonkę. Silosy zbożowe nie są wymienione, więc za ten rodzaj inwestycji nie przyznaje się punktów.

 

Doradcy na szkoleniach mieli mówione ze silosy beda traktowane jako maszyny z puli na maszyny. Druga sprawa majac powiedzmy 50 krów ile potrzebujesz ton zboża ?? Bo realnie max 60-70t czyli jakiegos jednego  lub ze 2 małe  i wtedy trzeba nazwac to silosami paszowymi. WIem że wokół silosów byly i sa róne wersje i mysle ze wiele bedzie zależało od szczególowych wytycznych których na razie brak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybrava    0

To dziwnie mieli mowione, skoro:
15. Czy budowa silosu na kukurydzę na ziarno jest kosztem kwalifikowalnym w obszarze A?
Silos na kukurydzę będącą paszą dla loch może być kosztem kwalifikowalnym w obszarze A. Zgodnie bowiem z przepisem § 7 ust. 3 Rozporządzenia MRiRW z dnia 21.08.2015 r. (Dz. U., poz. 1371) pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów związanych bezpośrednio z budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem o pojemności adekwatnej do liczby zwierząt w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

Czy faktura musi być na równe. 5 tysięcy czy jest to zapis minimum 5 tysięcy. z. góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minimum 5000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Witam

na stronie ARiMR wyczytałem że w marcu ma ruszyć nabór program Modernizacja Gospodarstw Rolnych

A moje pytanie jest takie... Czy posiadając 20 hektarów (4ha własne 16dzierżawy na umowę na 10lat) mam szansę skorzystania z tego programu?

Dodam że w ubiegłym roku otrzymałem premie młody rolnik. Aktualnie jestem na etapie rozpoczęcia hodowli jałówek. Wcześniej hodowałem bydło opasowe.

Maszyn własnych nie posiadam za wiele (ciągnik rolniczy mocy 65km + ładowacz prasę zwijającą, owijarkę, pług zagonowy, zestaw uprawowo-siewny.

Sorry że takie pytania zadaję. Ale mój znajomy który zajmuje się prowadzeniem takich spraw aktualnie nie jest w stanie mi doradzić. A mnie bardzo ciekawość zdziera:P 

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Masz szanse tylko zależy w co chcesz inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

No np w budowe obor lub wity dla bydła z płytą gnojową. Lub bądź jakieś maszyn. Np bardzo by mi się przydała porządna przyczepa do zboża lub siewnik do kukurydzy. Potrzeb jest wiel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

witam a jak sprawa się ma w takiej sytuacji: 3. Uznaje się, że rolnik będący osobą fizyczną prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskał przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł, udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem paragonu fiskalnego kas rejestrujących, lub dokumentacją podatkową podatku dochodowego od osób fizycznych.  

Gospodarstwo prowadzę od września tylko produkcja roślinna jak wiadomo przychód bedzie dopiero po żniwach jak sie sprzeda zboże a nabór ma być w marcu czy wyklucza mnie to ze skorzystania z dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak nie będzie wymaganego dokumentu potwierdzającego sprzedaż to niestety nic z tego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A nie możesz kupić od kogoś zboża np z ogłoszenia i sprzedać je potem na fakturę na Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

a co jeśli ktoś posiada fakturę z lutego zeszłego roku?będzie się ona liczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Jeżeli chodzi o sprzedaż  to czy może być faktura ze sprzedaży drobiu z którym MGR  nie ma nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

mi wychodzi 6,25pkt..wydaje mi się, że warto składać. Wiecie może, jak będą rozliczane dzierżawy,które już mam? Mam długoterminowe, które jeszcze są np na 6lat, będe je musiał aneksować z właścicielami o rok czy dwa więcej, czy nie ma to znaczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Mam 2 pytanka. Co do tego wymogu "Faktury za minimum 5tyś zł w okresie 12 miesięcy" Jestem młodym rolnikiem( kase przelano w listopadzie), planuje składać na prow na jakieś maszyny, chce też przejść na vat. Na vat mogę przejść po złożeniu wniosku? I rodzice sa na ryczałcie i jest troche pszenicy i wystarczy ze za 5tyś sprzedam troche bedąc na ryczałcie? Nie koliguje to z tym ze pozniej przechodze na vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Widze że sami młodzi rolnicy,to punkty macie ,a jak ktoż po czterdziestce to nie ma szans nazbierać 1,5 pkt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Ja też 40+ , jak przeczytałem rozporządzenie , że nie jestem godzien , to sobie  d... prowem nie zawracam .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja to miałem wielki zapał do tego prowu ale te punkty to całkiem lipa dla mnie opryskiwacz nowy mam gwóźdź do trumny sam sobie dobilem bo w grudniu nowy rozsiewacz wziąłem no i teraz to juz zupełnie nie mam skąd wziąść tych punków...tak że chyba sobie odpuszczę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5
Napisano (edytowany)

 

 Jestem  z Wami, ja też 40+. Za maszyny wyciągne jakieś 2,1. Mam pytanie czy bycie członkiem PFHB można do tego podciągnać, jestem z podlaskiego – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów, przyznaje się 1 punkt, 

 

 

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

@ freetaxi  co w takim przypadku radzisz jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 

 Jestem  z Wami, ja też 40+. Za maszyny wyciągne jakieś 2,1. Mam pytanie czy bycie członkiem PFHB można dp tego podciągnać, jestem z podlaskiego – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów, przyznaje się 1 punkt, 

 

 

"Kolejność przysługiwania pomocy zostanie ustalona na podstawie liczby punktów uzyskanych przez daną operację, na podstawie danych zawartych we wniosku w dokumentach złożonych wraz z tym wnioskiem (Biznesplan,projekt budowlany, umowy na dostawy produktów, dokumenty potwierdzające uczestnictwo podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy w unijnym systemie jakości lub krajowym systemie jakości, dokument potwierdzający członkostwo w grupie producentów rolnych lub organizacji producentów),poczynając od operacji, która uzyskała największą liczbę punktów do operacji, która uzyskała najmniejszą liczbę punktów. Jeżeli wniosek lub dołączone do niego dokumenty nie zawierają danych niezbędnych do ustalenia liczby punktów za dane kryterium, nie przyznaje się punktów za to kryterium."

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Ile u was krzyczą za wypełnienie wniosku ? :D bo u mnie zaspiewał od 1 do 3 tys; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ale chyba płatne po otrzymaniu pomocy

Ze mnie ODR bierze 380 zł netto zawsze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

No u mnie powiedział ze zalezy od ilosci maszyn i wgl. Troche chyba przesadził ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

U mnie w zleżnosci od wysokości zwrotu, w przypadku 200tyś biorą 1tyś z góry a jak dostane zwrot to drugi tysiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Chyba skorzystam z oferty którą mają dealerzy. Wpłacasz kaucje 1 tys . A po dostaniu dofinansowania zwracają tego tysiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj