Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

krzychuuuuu    17

Nie moze byc na dzierzawoonym gruncie musi byc wlasnosc i pozwolenie na budowe.

Edytowano przez krzychuuuuu

rafooo    4

ok a jeśli chce postawić silos na zborze ale na działce u ojca mi nie dadzą pozwolenia musi być na ojca co wtedy??

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Można dostać pozwolenie na budowę na nie swojej działce wystarczy mieć zgodę właściciela ale agencja nie da dofinansowania na taką budowę.

Piteriiv    8

co do definicji młodego wysłałem zapytanie, ale faktycznie nie ma innej definicji w roz. ciekaw jestem jak do tego podejdą gryzii piórki z agencji. Z  tego co czytałem roz. to wnioskodawcy hodujący zwierzaki maja więcej punktów niż prod. roślinna. 

ursusek1614    1

Witam chciałbym na prow utwardzić podwórko i wybudować silos i mój doradca mówi żebym już robił plany na budowę,bo po mojemu to najpierw chyba trzeba by wniosek złożyć do agencji jak będzie nabór.Czy mój doradca dobrze mówi bo przecież agenca może odrzucić mój wniosek i wtedy moja kasa wydana na plany pójdzie w błoto.

kobra89    66

Jak chcesz złożyc w marcu to już możesz zapomniec o załatwieniu pozwolenia na budowe

bialy2005    193

Doradca mówi ale ty przecież jestes madrzejszy a zapewne nawet rozporzdzenia nie przeczytałes :)  Wszystko do ogarniecia najważnijsze miec projekt, kosztorys i zeby to było złozone do starostwa. Samo pozwolenie dorzucisz w poprawkach.Ja włąsnie zaczałem załątwiac na hale maja mi do konca marca załątwic projekt, kosztorys i złozyc o pozwolenie. Z tym że mapke do celow projktowych, wypis wyrys z planu zag. przes  juz miałem.

Pawel29    4

Czy w przypadku jeżeli mam 60% dofinansowania to za całkowitą wartość inwestycji przyjmuję 400 tys zł  (200 tyś= 50% tzn. 100%=400 tys) czy w takim przypadku całkowitą kwotę inwestycji do wyliczeń przyjmuję 333,3 tys zł ponieważ te 200 tys dofinansowania nie stanowi już 50% a 60% całej inwestycji?

szwed1983    0

witam i mam pytanie-rolnik wiek 33 lata, składający ostatnie 3 lat wnioski o płatności obszarowe a posiadający ziemie 9 lat czy jest młodym rolnikiem?

Bartek72511    41

Czy w przypadku jeżeli mam 60% dofinansowania to za całkowitą wartość inwestycji przyjmuję 400 tys zł  (200 tyś= 50% tzn. 100%=400 tys) czy w takim przypadku całkowitą kwotę inwestycji do wyliczeń przyjmuję 333,3 tys zł ponieważ te 200 tys dofinansowania nie stanowi już 50% a 60% całej inwestycji?

Przy młodym rolniku kwota inwestycji to 333 tys. 

axe300    1

Żeby dobrze zrozumieć 333tyś (60% na młodego przy mgr), to 333tyś to kwota brutto czy netto inwestycji czy zwrotu?

Pawel29    4

Netto.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez Pawel29

axe300    1

Wg harmonogramu PROW 2014-2020 MGR jest przewidziany na marzec 2016r. Pytanie czy program MGR w marcu (sekcja D -maszyny) będzie ostatnim programem MGR na PROW 2014-2020? Czy może w roku 2017,2018,2019,2020 też będzie MGR?

Bartek01    1

Panowie może i mnie zbluzgacie za to pytanie, ale nie przeglądałem całego wątku. Z racji że to 1 nabór z nowego PROW to kasa jest... Jak myślicie załapią się wszyscy powyżej minimalnej ilości pkt dla danego działania tj a,b,c,d?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się