Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

PATr    238

W odr'ach to mają taką wiedzę że nie jeden z forum tutaj wie więcej i dokładniej...

Vril    1

Rolnik mi w ODR powiedzieli ,że będzie tylko ogólny prow na maszyny bez natury 2000 etc .Pożyjemy zobaczymy :)

Przecież to miało być odrębne działanie z własną pulą pięniędzy do wykorzystania .  

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    141

''Vril'' No  tak ja też to słyszałem ,że natura 2000 będzie w odrębnym działaniu .A teraz w ODR mi powiedzieli ,że wszystko razem .Ktoś miesza ,lub już namieszał .Ja też jestem na naturze 2000 .Dlatego pytałem się o to działanie .

Vril    1

Zbyt dużo niewiadomych.Zadzwoniłem na główną infolinię ARiMR do Warszawy i też nie wiedzieli o co chodzi.

Edytowano przez Vril

TOME11    84

To jest dobry pomysł. Raz, że pieniądze z UE zostaną w naszym kraju u naszych przedsiębiorców. A dwa, dalej możesz kupić Horscha jeżeli tak go potrzebujesz. Tylko państwo wtedy Ci się nie dołoży do niego.

pieniądze z ue? ue nie ma pieniędzy- wszystkie pieniądze pochodzą ze składek od państw członkowskich, po czym ogromna część zabierana jest na europejski urzędniczy ku.rwystan, a dopiero później coś łaskawie po spełnieniu chorych wymagań skapnie z pańskiego stołu; kasować dopłaty? prowy? nie ma żadnego problemu- wrócą normalne ceny maszyn bo nie oszukujmy się maszyny stopniowo podrożały o cały zwrot, wróci normalna cena ziemi bo nie oszukujmy się- siedzą gutki na hektarze lub 2 nic nie produkując, a nawet często tylko zaorają i co to ma wspólnego z rolnictwem? produkcją? to tylko zwykłe wysysanie dopłat, i jeszcze wielki finał: dzięki dopłatom miała być tańsza żywność, uświadczył jej któryś?

kamik90    2

nie za wcześnie kolego, ponad rok czekania

Musiałem zadatkowac bo niby wchodzą nowe normy emisji spalin i wtedy ciągnik ktory ma 140km będzie miał dopiero 6 cylindrow a ja zadatkowalem w listopadzie nh t7.170 który ma 125km

majkel207    18

i czy w ogóle ten ciągnik przejdzie we wniosku w 2017, kiedy realnie będzie można kupować rzeczy na modernizację

kamik90    2

A skąd wiesz czy akurat tam kupisz gdzie zadatkowałeś?

Bo była najlepsza oferta,pewnosci nigdy nie ma.

freetaxi    170

Mam wrażenie, że nie wiesz kolego jak będzie wyglądać postępowanie ofertowe w PROW 2014-2020. Radziłbym zadatek sobie odebrać. 

kamik90    2

Mam wrażenie, że nie wiesz kolego jak będzie wyglądać postępowanie ofertowe w PROW 2014-2020. Radziłbym zadatek sobie odebrać.

A może Pan napisc jak?

freetaxi    170

Najpierw składasz wniosek o przyznanie pomocy. O ile załapiesz się na listę rankingową i otrzymasz decyzję o przyznaniu pomocy to jednym z kolejnych kroków będzie przeprowadzenie postępowania ofertowego. W postępowaniu ofertowym wskazujesz parametry techniczne inwestycji, w Twoim przypadku ciągnika rolniczego. Nie można wskazywać konkretnej marki czy typu urządzenia lub maszyny. Takie zapytania puszczasz do 3 dostawców. Jednym z najważniejszych kryteriów będzie cena. Trudno więc powiedzieć kolego, która z ofert będzie wygrywająca. Nie jesteś więc  pewny czy akurat Twój dostawca, u którego zadatkowałeś ciągnik wygra przetarg. Tak więc wydaje mi się, że zadatkowanie w tym przypadku jest bez sensu. 

Edytowano przez freetaxi

kamik90    2

Najpierw składasz wniosek o przyznanie pomocy. O ile załapiesz się na listę rankingową i otrzymasz decyzję o przyznaniu pomocy to jednym z kolejnych kroków będzie przeprowadzenie postępowania ofertowego. W postępowaniu ofertowym wskazujesz parametry techniczne inwestycji, w Twoim przypadku ciągnika rolniczego. Nie można wskazywać konkretnej marki czy typu urządzenia lub maszyny. Takie zapytania puszczasz do 3 dostawców. Jednym z najważniejszych kryteriów będzie cena. Trudno więc powiedzieć kolego, która z ofert będzie wygrywająca. Nie jesteś więc pewny czy akurat Twój dostawca, u którego zadatkowałeś ciągnik wygra przetarg. Tak więc wydaje mi się, że zadatkowanie w tym przypadku jest bez sensu.

Dobrze że na umowie jest zapis "w przypadku braku dofinansowania z modernizacji zwracamy zadatek do końca 2016r" tyle dobrego

decyzja    2

UE, to praktycznie jedno z założeń  którejś tam międzynarodówki, więc nie dziwmy się temu. Centralizacja banków również , kto ma wpływ na politykę pieniężną, ten ma w garści narody.Moi drodzy, nasi dziadowie walczyli o to by się czerwona zaraza nie rozlała po Europie, myśleliśmy ,że ona przyjedzie ze wschodu, a ona do nas przypełzła kuchennymi drzwiami od zachodu. 

gen    50

Albo gorzej :)

A co będzie w przypadku kiedy daną maszynę produkuję tylko jeden producent ?

freetaxi    170

Jeżeli na rynku znajduje się 3 potencjalnych wykonawców to do nich powinno być wysłane zapytanie. Jeśli jeden to pewnie będziesz wysyłał do jednego. W tej kwiesti będzie wygodniej jak powstanie portal internetowy gdzie będzie się takie zapytania upubliczniać. A do tego czasu pozostaje wysyłanie zapytań. 

kamik90    2

Jeżeli na rynku znajduje się 3 potencjalnych wykonawców to do nich powinno być wysłane zapytanie. Jeśli jeden to pewnie będziesz wysyłał do jednego. W tej kwiesti będzie wygodniej jak powstanie portal internetowy gdzie będzie się takie zapytania upubliczniać. A do tego czasu pozostaje wysyłanie zapytań.

To czyli nie kupie np NH tylko inny ciągnik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski