rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Vril    1

 Wcześniejsze  rozporządzenie wykluczło dofinasowanie zakupu nowego ciągnika przez osoby które w poszednich programach 

dofinasowały sobie zakup ciągnika  .

Czy coś się zmieniło w tej kwestii ?  

Nadal nie mogą ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nadal nie można zakupić tego samego co w PROW 2007-2013 i raczej nie spodziewałbym się raczej zmian w tym kierunku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

 

Witam!

  Mam pytanie odnośnie zasiewów Składając wniosek na MGR  muszę przez te 5 lat uprawiać te same rośliny co składałem we wniosku z ubiegłego roku?  

 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A możesz bardziej się sprecyzować bo nie bardzo rozumiem o jaki wniosek z tamtego roku Ci chodzi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A czy może ktoś powiedzieć jak będzie z młodymi rolnikami. Słyszałem o 60%zwrotu netto nadal to jest utrzymane? np.gdy za MR kupiłem ciągnik teraz już szans brak? ale bardziej istotne dla mnie mam zamiar złożyć na MGR na budowę garażu i magazynu na płody czy to będzie możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

@freetaxi  dzieki za info . 

 

Wiesz może jak wygląda sytuacja z programem na obszarach Natura 2000 ? 

 

Mieszakm na tych obszarach a w rozporządzeniu jest zapis jako Wydatki kwalifikowane : 

Zakup sprzętu do produkcji i zbioru roślin na trwałych użytkach zielonych, w tym urządzeń do usuwania drzew i krzewów oraz selektywnego usuwania chwastów i roślin inwazyjnych, "  

 

Czy mam rozumieć że ostatnia część tego zapisu tyczy się opryskiwaczy polowych ? 

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Tzn chodzi mi o to ,że np w roku bazowym uprawiam daną roślinę np kukurydzę.To przez kolejne lata będę musiał uprawiać w tym wypadku kukurydzę? Czy mogę siać różne rośliny o powierzchni różnej  np w tym roku będę miał 15 ha buraków 30 ha pszenicy 5 ha facelii. To w następnych lata mogę nie siać np pszenicy wcale tylko inne rosliny?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

tak myślałem, bo gość co mi to robi jest na prawdę solidny, a o tym drugim wariancie że w 5tym roku, to ciekawe jak to ludziom wyjdzie bo to robi taki koleś co łapie na ilość, spotkałem kilku co robili u niego i są zadowoleni póki co..

 

czyli jak mam np 50ha, miałem w pierwszym roku 5ha dzierżawy, a teraz jeśli 2ha dzierżawy +więcej buraka i fasoli i po przeliczeniu utrzymałby się ten wskaźnik z 1szego roku to wszystko byłoby ok :)

 

odnośnie tych zakupów na tych przetargach to słyszałem już rózne kombinacje od sprzedawców jakie będą praktykowane, np w przypadku valtry 150km, wystarczy, że napisze Ci w ofercie że przedni tuz ma udźwig 5t, i niby nikt na rynku tego nie spełni oprócz nich..

Dokładnie, wystarczy trochę podumać, szczególnie wygrają takie marki jak fendt, valtra i john deere które mają możliwość zamontowania nietypowych rzeczy lub o takich parametrach jak ten przedni tuz w valtrze o udźwigu 5,5t gdzie wykluczysz inne marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ale we wniosku będzie podany tylko jeden parametr i w ciągnikach będzie to moc a nie jak dotychczas gotowa oferta określająca cene markę i typ, dopiero po weryfikacji wniosku będzie postępowanie ofertowe? takie są chyba zamysły , w sumie to agencja sama nie wie jak to rozwiązać , myślę że coś się rozjaśni w najbliższym czasie, Teraz chyba też niektórzy skłądali na maszyny w naborze dla hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie , w końcu to jaki procent jest  dofinansowania na maszyny 50 czy 60%???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Może ktoś powiedzieć czy na MGR wariant  D. Jako młody rolnik z 2011 (pieniądze przyszły w grudniu 2011roku) będe mógł ubiegać się o zwrot 60% wartości nett. I czy będzie możliwość budowy budynku przeznaczonego na magazyn na zboża zioła oraz warszat do napraw i ewentualnie garaż. I dokładnie za jaką kwotę mogę zrobić inwestycję własny wkład + zwrot bez vatu.

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na maszyny to można wydać i 2 miliony ale zwrotu jest max 200 tyś, na budowę max 500 a na rozwój produkcji prosiąt chyba 900tyś zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

dzięki. ale czy budynki jako magazyny na zboża rzepak na suszenie ziół i warszat napraw przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A miałem zamiar starać się również o warszat napraw dla własnego sprzętu. Ale możliwość na budowlę magazynów i garażu będzie taka opcja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuco90    1

A kiedy może ruszyć nabór na rozpoczęcie  dziAłalności poza rolniczej ? i czy to prawda że 100tyś zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj