Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

maseey    76

jak rządzili PSL z PO to unia się cieszyła co powiedzieli tak Polacy robili jednym słowem to sprzedali ta Polskę , ja już straciłem nadziej że coś będzie z tym mgr jak już to nieliczni dostaną i to jeszcze beda się martwić czy przyznają im zwrot  :) doprowadzili do tego Niemcy z myślą że Polaków nie bedzie stać na nowy sprzęt to będą kupować od nich zjechane graty a oni się będą nowymi wozić  ;[

rafooo    4

Jak to PiS miał chłopom dopłaty wyrównać chyba do ' 0'  ,nie przewidywalny rząd kaczor nocami wojuje szabelką . tamci siedzieli cicho unia parę  groszy dała  i robiła co chciała  ... wracając do tematu to chyba lipa z tych naborów.....

Wiadomość z agroFakt.pl

rafooo    4

Nabory będą. Tylko pytanie kiedy. 

skąd ta pewność kolego ? znasz może ten nowy harmonogram nieoficjalny??

rafeq    3

żeby robić wspólny wniosek o maszyny to gospodarstwo moje i ojca nie może przekraczać tych 10tys wielkości ekonomicznej na starcie? bo jeżeli oba przekraczają to rozumiem że trzeba solo składać?

miszka16    58

jak rządzili PSL z PO to unia się cieszyła co powiedzieli tak Polacy robili jednym słowem to sprzedali ta Polskę , ja już straciłem nadziej że coś będzie z tym mgr jak już to nieliczni dostaną i to jeszcze beda się martwić czy przyznają im zwrot   :) doprowadzili do tego Niemcy z myślą że Polaków nie bedzie stać na nowy sprzęt to będą kupować od nich zjechane graty a oni się będą nowymi wozić  ;[

I tu się z kolegą całkowicie zgadzam .Całkiem trzeźwy osąd a nie tak jak niektórzy "kasy nie dadzą,kasy nie dadzą". Po pierwsze nie mają do tego żadnych podstaw musieli by traktat zerwać czym by sobie bardzo zaszkodzili.Co do PROW to przypominam że to nie jest tylko branie kasy tylko też zobowiązanie do utrzymywania produkcji przez pięcioletni okres w pewnych ramach, a przez pięć lat może się dużo zmienić.

20CBR12    52

Kolego kiedyś nam wmawiano że imperialisci puszczają stonkę ziemniaczana i stąd są uwady w ziemniakach twój post też należy do takich kolego miszka tzn ja bym to powiedział jeszcze dosadniej ...pierdo...ie!

miszka16    58

Pi...enie, to wypocić posta nie popartego argumentami tylko po to by się kogoś czepić.Mam znajomych, którzy zrobili w poprzednim naborze skok na PROW za pożyczone pieniądze, przy obecnej cenie mleka mają wielkie problemy.Kolorowo to jest w momencie podpisania umowy i kupowania sprzętu, potem bywa różnie. Nawet jeśli sfinansujesz ze swojej kieszeni te zakupy to wiele może cię zaskoczyć.Zwróćcie uwagę co się stało z producentami biomasy do elektrowni, jedna dyrektywa i wszystko się skończyło.

freetaxi    170

Rafeq łączna wielkość ekonomiczna Waszych gospodarstw musi być minimum 15 000 euro. A jeżeli jedna z osób wspólnie wnioskujących będzie miała wielkość poniżej 10 000 euro to w roku, w którym będzie złożony wniosek o płatność końcową, WEG ma wynosić minimum 10 000 euro każdej z tych osób.

Odys2011    2

w październiku ubiegłego roku zakupiłem nowy ciągnik i teraz zastanawiam się czy mam prawo starać się o zwrot za niego???

RafaKdziela    141

Dziś byłem w odr i wiem i trochę pogadaliśmy z doradcą .W prawdzie pewnie jeszcze trochę zmienią nowy prow ,ale zawsze warto pytać zawczasu .Koledzy jak chcecie zwiększyć GVA ,które jest wymagane .Jedynym pewnym rozwiązaniem wydaje się zakup ziemi .A inne pomysły ?

Dziś byłem w odr i wiem i trochę pogadaliśmy z doradcą .W prawdzie pewnie jeszcze trochę zmienią nowy prow ,ale zawsze warto pytać zawczasu .Koledzy jak chcecie zwiększyć GVA ,które jest wymagane .Jedynym pewnym rozwiązaniem wydaje się zakup ziemi .A inne pomysły ?

Ciekawe co zmieniają

Masz może GG bo nie mogę do ciebie wiadomości wyslac ?

womir    20

Mam pytanie odnośnie mgr.
-czy właściciele gospodarstwa będący na emeryturze mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup maszyn ?
korzystali z prow 2007_2013 ( ciągnik + opryskiwacz) , jedno z właścicieli pracowało wówczas na etacie nie związanym z rolnictwem, drugie było na emeryturze. czy obecnie wymagane jest być płatnikiem krus , aby móc skorzystać z dofonansowania ?

RafaKdziela    141

Powiększenie produkcji zwierzęcej.

Mój doradca mi dziś tłumaczył ,że nie da rady .Otóż  w jaki sposób zwiększyGVA zwiększając produkcję zwierząt ? nie da rady .Musisz udowodnić ,że maszyny o które się starasz w znaczący sposób zwiększą to nieszczęsne GVA a nie zwiększysz stan zwierząt  .Tu cały czas jest mowa o ziemi nie zwierzętach !!!!!.Mój doradca powiedział ,że najlepiej będzie ,jak postaram się o więcej hektarów .O szczegóły pytajcie w ODR oni to wszystko wiedzą .

zetorr6441    25

od ODR to z daleka, co najwyzej odradzic moga, gdybym w czas nie przeniosl sie do prywatnej firmy to dzisjaj bym mial jeden nowy ciagnik i to 60 km kosiarke 1.3 itd itp bo wedlug nich tylko takie sie nalezaly

adizetor    35

Dokładnie, dzisiaj w Agro biznesie mówili, że początek marca rusza na maszyny, a też mówili że młodzi rolnicy którzy dostali premie mogą się jeszcze raz starać?! o co chodzi, czy coś źle zrozumiałem? Tez na OSN'y ma ruszyć.

Arek    113

To że w agrobiznesie powiedzieli wcale nie oznacza, że nabory będą.

Mój doradca mi dziś tłumaczył ,że nie da rady .Otóż  w jaki sposób zwiększyGVA zwiększając produkcję zwierząt ? nie da rady .Musisz udowodnić ,że maszyny o które się starasz w znaczący sposób zwiększą to nieszczęsne GVA a nie zwiększysz stan zwierząt  .Tu cały czas jest mowa o ziemi nie zwierzętach !!!!!.Mój doradca powiedział ,że najlepiej będzie ,jak postaram się o więcej hektarów .O szczegóły pytajcie w ODR oni to wszystko wiedzą .

Jak chcesz kupić tylko maszyny uprawowe to nie zwiększysz gva.

Powiększając gva zwiększeniem produkcji zwierzęcej trzeba zmodernizować/wyposażyć budynek do produkcji. Ale i przy okazji można też kupić inne maszyny np. do produkcji roślinnej.

rafalo6200    11

Moim zdaniem z GVA trzeba troszkę pokombinować podobnie jak w punktacji w MR. W modernizacji w PROW 2007-2013 jak się nie mylę, także był ten warunek GVA do spełnienia, najlepiej byłoby gdyby użytkownik #freetaxi wypowiedział się na ten temat ponieważ wypełniał takie wnioski i ma w tym doświadczenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski