Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

majkel207    18

w rozporządzeniu jest, ze tylko nowy, z drugiej strony Pisa chce coś zmieniać, mi parę rzeczy powiedzieli przy kontroli, które wtedy nie były jeszcze znane i wszystko się spełniło

Wiadomość z agroFakt.pl

kamik90    2

ile maksymalnie mogą przyznac KM na 1 ha jesli prowadze tylko produkcje rosliną a nie posiadam żadnego ciągnika?

freetaxi    169

Nie kolego. Wszystkie maszyny i urządzenia jakie będziesz chciał zakupić w ramach MGR muszą być nowe. Wynika to z rozporządzenia. Nikt tego z kosmosu nie bierze :)

freetaxi    169

Wychodzi na to, że nie. Rozporządzenie reguluje kwestię, że refundacji nie podlegają rzeczy używane. Paragraf 7, punkt drugi. 

pabloooo    13

mam pytanie bo nie mogę nigdzie tego znaleźć, jak sprawdzić gdzie są w danym rejonie tereny OSN. Niby na części moich pól one są < wiem to od okolicznego rolnika(pola przy jeziorze) ale w necie nie mogę tego nigdzie znaleźć , sprawdzić

rafftti    2

Witam ktoś mi podpowie czy mogę bratu przepisać półtora hektara. W 2014 brałem graty na modernizację a to pole było wpisane jako pastwisko i nieużytek. Teraz wyczyściliśmy tam 0.7 ha stawu i brat chce tam stawiać dom. Trochę bez sensu żeby robić wszystkie papiery a po zakończeniu mgr przepisać na brata

jacenty1984    0

Witam, czy myślicie że da radę postawić oborę bez "firmy pod klucz", chodzi o ostatni nabór na MGR. Czy nie będzie problemu z rozliczeniem fakt przed arimr???

kobra89    66

tez mialem ten dylemat ale jest od tego odejscie metoda gospodarcza, przy kontroli tylko wymiary i kosztorys ich obchodzi, składałbym też ale mam biede bo mieszkam w naturze i czas na pozwolenie na budowe powyzej roku.

freetaxi    169

Ale żeście się uwzięli na te używane ciągniki :) Jest już od kilku miesięcy rozporządzenie i czarno na białym jest napisane, że używane nie podlegają refundacji. 

kobra89    66

Ale weź wytłumacz komuś coś jak on mądrzejszy :P, numer na infolinie do ARIMR jest śmiało można walic z takimi pytaniami :D

kobra89    66

Wiem, bo sam dzwoniłem z dośc prostym pytaniem, ale jeśli chlopacy gadają głupoty to tam o nich mogą pogadac ;)

rafooo    4

Ciekawe czy w ogóle ruszy ta Modernizacja. rozporządzenie było ale poprzedniej ekipy ten rząd może zrobić to co z trybunału z tym całym rozporządzeniem ,  po za tym unia już szykuje sankcje może zablokować kasę . ja już nie wiem czy robić sobie w ogóle nadzieję....

Ciekawe czy w ogóle ruszy ta Modernizacja. rozporządzenie było ale poprzedniej ekipy ten rząd może zrobić to co z trybunału z tym całym rozporządzeniem , po za tym unia już szykuje sankcje może zablokować kasę . ja już nie wiem czy robić sobie w ogóle nadzieję....

Dokładnie nawet dopłat bezpośrednich jeszcze niem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się