Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chomik    12

Dzięki :) po przeliczeniu kw>km i uwzględnieniu 20% tolerancji wychodzi na to że jest szansa. W dobra stronę kombinuje?

freetaxi    169

Pamiętajcie o czym pisałem wczoraj. Po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowowo - finansowego. Więc trzeba przemyśleć porządnie planowane zakupy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

mariez    0

Czy chcąc kupić ciągnik też muszę mieć fakturę i taką samą wielkość ekonomiczna gospodarstwa.

rafal09086    4

@freetaxi planuje zbudować tuczarnie i z tego co się dowiedziałem aby złożyć wniosek muszę mieć zagospodarowanie terenu z gminy, projekt i pozwolenie na budowę? Czy wystarczy kosztorys, wycena wyposażenia do złożenia wniosku? Bo żeby załatwić te wszystkie papiery to się nie wyrobie w czasie no i jakie koszty a nie wiadomo czy wgl dostane dofinansowanie. Wiesz może kiedy ewentualnie będzie kolejny nabór (nie ten w styczniu, który ma teraz być podobno tylko kolejny)?

freetaxi    169

Na szkoleniu w Centrali była mowa, że preselekcja punktowa wykluczy wnioski bez pełnej dokumentacji. Z drugiej strony jeden z moich klientów otrzymał odpowiedź z ARiMR jakoby dokumenty muszą być wszystkie na etapie wezwania. Jak się okaże to wyjdzie w praniu podczas weryfikacji. Co do terminu nowego naboru ciężko powiedzieć. Termin z rozporządzenia to pierwszy kwartał. 

freetaxi    169

Jak zaczną weryfikować wnioski z tegorocznego naboru to będziemy mieli poniekąd jasność sytuacji. 

PATr    238

200 tys. Euro, przy zwierzętach nie problem go przekroczyć i trzeba kombinować :(

tomn95    14

Starał się ktoś z was na dotację do tuneli foliowych na malinę albo truskawkę?

rafalo6200    11

Po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowo - finansowego. Więc trzeba przemyśleć porządnie planowane zakupy. 

Nie mogę do końca znaleźć odpowiedź na takie pytanie. Jeśli w biznesplanie określiłbym dane maszyny, ale jednak nie zdecydowałbym się na zakup jednej z nich, wtedy jest możliwość rezygnacji?

Według rozporządzenia(czyli ww cytatu) nie mam możliwości zmiany zestawienia rzeczowego, czyli mam to interpretować, że to co w biznesplanie wpiszę nie mogę zmienić?

freetaxi    169

Z tego co wiem będziesz mógł zrezygnować z części inwestycji. Nie możemy dokonać zmiany np. jednej maszyny na inną.

maras3029    3

Mam takie pytanie,czy mogę się starać o MR gdyby ojciec odpisał mi część gospodarstwa ale pozostał bym na tym samym siedlisku i korzystał bym ze wspólnego parku maszyn. Z góry dziękuję za odp.

maras3029    3

A ile musze miec zapisanej ziemi a ile dzierżawnej,i czy po dostaniu MR mogę razem z tatą starać się o modernizacje naszych gospodarstw tworząc grupę producencką .

Edytowano przez maras3029

mariez    0

Czy prawda jest ze zeby dostac dofinansowanie trzeba miec tyle hektarów ile odpowiada średniej danego wojewodztwa.?i drugie pytanie czy składając wniosek muszę juz miec pozwolenie na budowę?

pablo21    26

Czyli maszyn nie mozna zmienic? Np złoze na ciagnik i agregat uprawowo siewny i agencja zakwestionuje mi moc ciagnika to juz nie moge zmienic go na inny np słabszy?

bolek2    10

lista będzie krajowa czy w każdym województwie inna działanie  D

Edytowano przez bolek2

rafalo6200    11

Takie pytanko dla upewnienia się. Czy w obszarze D także trzeba będzie przedstawiać oferty np. maszyn i wybierać tą najtańszą? (oczywiście chodzi o ten sam rodzaj maszyn, np. bardzo zbliżone parametrami do siebie pługi różnych firm)

zetorr6441    25

Listy raczej bedą krajowe , oddzielne dla naboru na trzode bydlo mleczne i bydlo miesne, wyjatkiem jest Mazowieckie które bedzie mialo listy tylko dla swojego woj

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się