Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Proxima321    0

Czy jeśli jestem ubezpieczony w ZUS, to będę mógł skorzystać z zakupu ciągnika i maszyn rolniczych ?

Edytowano przez Proxima321

freetaxi    169

Tak. Brak ubezpieczenia jako rolnik z mocy ustawy nie dyskwalifikuje Cię z możliwości aplikowania.

Wiadomość z agroFakt.pl

PrzemoO    8

Czy z 38 ha własnymi mam szanse na ciągnik ok 120 km, opryskiwacz 2000 litrów i przyczepę ok 10-12 ton?

rafalo6200    11

Przejrzyj sobie wytyczne dotyczące doboru maszyn, a nie pytasz o coś co możesz sam sobie sprawdzić...trochę samodzielności.

jacek472    15

Podpisuje się pod pytaniem kolegi powyżej wytyczne mówią wiele i nic więc może lepiej niech ktoś z praktyki odpowie a nie książkami rzuca!

Moje pytanie: Czy mam szanse na beczkowóz skoro nie mam zwierząt? 

pablo21    26

Czy z 38 ha własnymi mam szanse na ciągnik ok 120 km, opryskiwacz 2000 litrów i przyczepę ok 10-12 ton?

Ja na podobny areal bede startował na ciagnik 150km i mysle ze przy odpowiedniej argumentacji warto probować, zreszta ja innego wyjscia nie mam.

rafalo6200    11

Już się kolego nie unoś ponieważ odpowiedź na pytanie dotyczące mocy ciągnika czy ładowności przyczepy każdy z nas może sam znaleźć. Twoje pytanie jest bardziej skomplikowane i jak najbardziej ktoś z doświadczenia może odpowiedzieć. Po za tym sam kilka razy już czytałem na tym forum, że dobrze umotywowany zakup może zostać przyjęty mimo tych wytycznych...

zdzicho    5

Czy już na 100% wiadomo że nie będzie można połoczyć młodego rolnika 2014 nabór z mordenizacją tą co bedzie w 2016

freetaxi    169

Nie będzie można uznać premii jako wkładu własnego w nadchodzący nabór w Modernizacji. 

melon10641    158

Pewnie koledze się rozchodzi czy "kwestia uzasadnienia" jest nadal aktualna. Bo może w tym naborze będą się trzymać sztywno swoich wytycznych z doboru maszyn? Wiadomo jak ktoś dobrze wodę leje to i 150km na 30ha uzasadni :P 

freetaxi    169

W tym naborze nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowo - finansowego (chyba, że na wezwanie do korekty). To samo daje do myślenia. 

freetaxi    169

Na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz być pewny na 100 % co do planowanych inwestycji. Czyli nie będziesz mógł ich sam potem zmienić. 

potrekk    59

a dziękuję bardzo: ) ale zrezygnować będzie można z jakiejś inwestycji? wydaje mi się ze dobre uzasadnienie i dana maszyna ,,przejdzie,,

PATr    238

Skąd taki wniosek? Na infolinni w agencji twierdzili że można zmienić aby nie zmieniło to typu wniosku czyli podobnie jak w starej modernizacji

PATr    238

Ehh, w agencji jak zawsze "dobrze" poinformowani... Ten punkt doprowadzi tylko do tego że kto będzie miał znajomości lub dużo pieniędzy zmieni sobie wniosek z "wezwania agencji" a uczciwi będą poszkodowani...

miszka16    58

Pamiętaj, że jest mały haczyk, a mianowicie będziesz jeszcze musiał przedłożyć faktury potwierdzające dokonanie, w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, sprzedaży produktów rolnych na kwotę przynajmniej 5 tys. zł.

A nie idzie to jakoś inaczej ominąć? Bo ja  w tym roku nie miałem nawet jednej faktury Jak nie to będę  musiał jakieś zboże szybko opylić na RR.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się