Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

RafaKdziela    135

U mnie za pełne prowadzenie 2 tys., inna firma w okolicy od 2,5 do 3 tysięcy bierze za pełne prowadzenie ale tam jak nie dojdzie do podpisania umowy to nic nie płacisz

U mnie to samo .Prywatna firma bierze od 2 do 2,5 o ile dojdzie do podpisania umowy .A jak nie uda się to za fatygę 300 zł .

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

W tej chwili wiemy, że nabór powinien być uruchomiony do końca 2015 albo w I kwartale 2016. Konkretnego terminu nie ma.

e2visionamd    1

koszty nie kwalfikujące się "zaopatrzenia gospodarstw rolnych w wodę, w tym budowy ujęć wody, zakupu urządzeń do uzdatniania, rozprowadzania lub magazynowania wody oraz nawodnień ciśnieniowych" czyli zakup deszczowni odpada?

Peron    18

Free czy budowa tuczarni i silosów zbożowych może być finansowana z osi D? Czy wówczas w grę wchodzi 500 tys?

Peron    18

A to nie jest tak, że 200 stricte na maszyny, np. ciągnik, a kiedy idzie budowa np. mieszalni pasz na racjonalizację lub tuczarnię na zwiększenie skali produkcji, to wtedy 500 tys?

freetaxi    169

5 stówek na budowę a jak są inwestycje niezwiązane z budową to 200 000 PLN. Źle zrozumiałem pytanie. O tak :) O jaki silos pytasz?

Edytowano przez freetaxi

Mamy nowego prezesa ARiMR, Daniela Obajtka. Czy nowy prezes pospieszy się z ogłoszeniem naborów? Może długo nie być Prezesem więc dobrze żeby zrobił to szybko ;)

Edytowano przez dotacja_info

bizon1    18

Ten prezes oskarżony jest o wzięcie 700 tys łapówki więc potrzebne pilne ułaskawienie  Prezydenta.

adameo111    1

Dzień dobry mam do was pytanie, otóż posiadam stosunkowo małe gospodarstwo rolne ok 30 ha chciałbym zwiększyć dochód a konkretnie otworzyć skup i magazynowanie zboża czy mogę liczyć na jakieś pieniążki z PROW na budowę silosów itp. czy tylko finansowanie własne i kredyt ?

Ziel    26

Tak. To jest ekspertyza dotycząca doboru maszyn w PROW 2014-2020.

Troche dziwne bo na 25ha nie dostane pługa 3-skibowego obracalnego...

RafaKdziela    135

A jaki 2 skibowy haha.

Ciekaw jestem jak będę się zapatrywać na dzierżawy z ANR czy też będą je uwzględniać ?

Edytowano przez RafaKdziela

bolek2    10

można dostać maszynę jaką się chce tylko trzeba uzasadnić po co taka maszyna. Mnie nie chcieli dać żadnej a wziąłem jaką chciałem

bolek2    10

teraz to wyskoczyłeś...................

podaj maszynę a ja ci uzasadnię dlaczego potrzebujesz większej

Arek    113

Dzień dobry mam do was pytanie, otóż posiadam stosunkowo małe gospodarstwo rolne ok 30 ha chciałbym zwiększyć dochód a konkretnie otworzyć skup i magazynowanie zboża czy mogę liczyć na jakieś pieniążki z PROW na budowę silosów itp. czy tylko finansowanie własne i kredyt ?

Będziesz mógł skorzystać z różnicowania.

feliksio    1

Czy wie ktoś dokładnie czy powierzchnia gospodartwa będzie brana z dopłat z 2015 roku czy też to co się zadeklaruje przy składaniu wniosku na MGR, gdyż w mojej sytuacji składałem o dopłaty na 24ha a teraz mi doleciało 10ha i mam 34ha.

Drugie pytanie czy w mojej sytuacji będe miał możliwość wziąć ciągnik 140KM? Dodam że żadnych maszy na siebie nie mam. Prowadze też chodowlę trzody.

akernolat    17

podaj maszynę a ja ci uzasadnię dlaczego potrzebujesz większej

jak najbardziej się z tym zgadzam:p w tamtym naborze można było wziąć ciągnik 120km na 15 ha:) tylko dobrze uzasadnić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się