Skocz do zawartości
News
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

daremw    128

Gdzie znajdę wykaz krzewów owocujących dłużej niż 5 lat?

A po co ci lista? Wpisz w google krzewy owocowe i wyników chyba wystarczy, jest tego trochę

Witam. Czy wie moze ktos czy w tym naborze przeszly by biny i plyta gnojowa. Bo dowiadywałem sie i mowia ze nie. 

Wyposażenie i niektóre maszyny mogą przejść po odpowiedniej argumentacji ale muszą być powiązane z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub magazynu paszowego i to w obszarach a-c. . Jaki ma być cały zakres inwestycji?

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

daremw    128

No właśnie przy produkcji zwierzęcej bin można podciągnąć pod magazyn paszowy bo jak by nie patrzeć będzie w nim przetrzymywana jeszcze nie przetworzona ale jednak pasza, przy produkcji roślinnej raczej można zapomnieć o tym

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    282

Tak. Będzie można.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

lonski    1

Czy wiadomo kiedy ruszy program przekazywania "małych gospodarstw" i czy są może jakieś wytyczne?

freetaxi    282

Nie wiadomo. Nie ma nawet jeszcze projektu rozporządzenia. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

fokuska    1

czy musi być kilka ofert tak jak było w tamtej modernizacji czy może być tylko jedna od tej firmy od której zamawiamy?

freetaxi    282

Na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy nie ma postępowania ofertowego. 

fokuska    1

czyli właściwie co składamy? bo teraz już sama nie wiem. jak dzwoniłam do agencji to powiedzieli mi że złożyć trzeba: BP wydrukowany i na płycie, wniosek, ofertę (jeżeli chodzi o wyposażenie), kosztorys (jeżeli chodzi o budowę), projekt budowy

W tej listy w rozporządzeniu wynika, że trzeba też wraz z wnioskiem złożyć pozwolenie na budowę ( jeśli dotyczy oczywiście). Agencja jednak informowała, że jest możliwość dostarczenia go na wezwanie w trakcie oceny wniosków co daje dodatkowe kilkadziesiąt dni na jego uzyskanie.

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

fokuska    1

gdybym sugerowała się tym co pisze w rozporządzeniu to wcale bym tego wniosku nie składała, bo nie mam jeszcze nawet pozwolenia z gminy (wniosek o ustalenie warunków zabudowy) uważam że za nim agencja rozpatrzy wnioski, ukaże się lista i zaczną wysyłać poprawki to trochę czasu minie, więc chyba zdąze

kosztorysu podobno też nie trzeba, ale w jaki sposób ocenić koszt inwestycji chyba "na oko"

Z tego co się dowiedziałem to kosztorys powinien być z wnioskiem. Chodziło właśnie o to, że na jakiejś podstawie trzeba wypełnić dokumentację. Być może w różnych regionach różnie podają.

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

DumDum    0

O ile pozwolenia na budowę itp dokumenty budowlane można później w uzupełnieniach, to na podstawie czego podacie koszty jesli nie ma kosztorysu?

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

freetaxi    282

Na szkoleniu w Centrali była mowa, że jeśli nie będzie dokumentów potwierdzających budowy to na preselekcji będzie 0 pkt. 

O ile pozwolenia na budowę itp dokumenty budowlane można później w uzupełnieniach, to na podstawie czego podacie koszty jesli nie ma kosztorysu?

Właśnie tak mi przekazano w agencji. Musi być kosztorys złożony wraz z wnioskiem aby wypełnić dokumentację.

Oczywiście pewnie można go uzupełnić na wezwanie ale i tak w dokumentacji trzeba by przyjąć koszty, które potem potwierdzi dosłąny kosztorys.

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

freetaxi    282

Dobrze byłoby mieć taką informację na piśmie. Zawsze lepiej potem się konfrontować. 

daremw    128

A przy modernizacji (tylko prace w środku bez rozbudowy itp) obory jakie są dokumenty potrzebne? Samo zgłoszenie do odpowiedniego urzędu czy coś jeszcze?

18bamber    26

W czym macie problem z kosztorysem... Jeżeli budujecie np. oborę to robicie projekt obiektu, wycenę wyposażenia wycenę betonów fundamentów itp i wszystko podajecie jako koszty inwestycji. Nam w 10dni udało się już prawie wszystko załatwić geodeci też byli projekt i kosztorys prawie gotowy. No i najważniejsze żeby to ktoś wam prowadził wtedy jest o wiele łatwiej niż samemu latać. Pozdro :)

Jeśli prawo wymaga dokumentów do realizacji konkretnej inwestycji to takie dokumenty trzeba złożyć w konkursie. Jeśli nie trzeba pozwolenia na budowę to go nie składamy. Jeśli potrzeba innego dokumentu to trzeba go złożyć.

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

W tym naborze nie będzie bo nie tak łatwo spełnić jego warunki. Jest dużo ograniczeń. Jednak na ten styczniowy jest wielu chętnych bo jest niemal dla wszystkich.
Dla mniejszych gospodarstw też już niedługo nabór bo rozporządzenie podpisane 23 października.

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

tay29    27

jak dlugo trzeba bedzie czekac na zwrot kosztow z inwestycji? i czy zakupujac np. dojarke, schladzalnik mleka , paszowoz bedzie z puli na maszyny czyli tych 200tys/?

Edytowano przez tay29

jak dlugo trzeba bedzie czekac na zwrot kosztow z inwestycji? i czy zakupujac np. dojarke, schladzalnik mleka , paszowoz bedzie z puli na maszyny czyli tych 200tys/?

Agencja odpowiedziała tak na podobne pytanie:

Tak więc w przypadku realizacji operacji w obszarze D, obejmującej inwestycje związane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażanie, lub adaptacji innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażanie, lub budowy lub modernizacji magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażanie pomoc będzie przyznawana do wysokości limitu 500 tys. zł.

W przeciwnej sytuacji pomoc będzie przyznana do wysokości 200 tys. zł

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski