rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

osky    0

OK zrozumiałem, wielkie dzięki.

 

Ale mam jeszcze pytanko ;)

 

Czyli jeszcze raz: żeby w największym stopniu te 60% zwrotu wykorzystać, to od ceny netto każdej maszyny odliczam sobie te 60%, i gdy osiągam 200 tys. zwrotu to już więcej maszyn nie biorę, czy po prostu aby te 200 tys netto stanowiło 60% zwrotu to muszę wziąć maszyn za ok 330 tys netto?

 

Z góry dzięki :)

Edytowano przez osky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

OK zrozumiałem, wielkie dzięki.

 

Ale mam jeszcze pytanko ;)

 

Czyli jeszcze raz: żeby w największym stopniu te 60% zwrotu wykorzystać, to od ceny netto każdej maszyny odliczam sobie te 60%, i gdy osiągam 200 tys. zwrotu to już więcej maszyn nie biorę, czy po prostu aby te 200 tys netto stanowiło 60% zwrotu to muszę wziąć maszyn za ok 330 tys netto?

 

Z góry dzięki :)

OSKY piszesz że rozumiesz a o to samo dalej pytasz. Jaka jest różnica w twoich przykładach? Spełniasz warunki zwrotu 60% - to nie rozpaczaj, wielu by sie zamieniło...


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

OSKY piszesz że rozumiesz a o to samo dalej pytasz. Jaka jest różnica w twoich przykładach? Spełniasz warunki zwrotu 60% - to nie rozpaczaj, wielu by sie zamieniło...

 

Nie rozpaczam, po prostu chcę się upewnić. A w przykładach rzeczywiście w sumie różnicy nie ma, też już to zauważyłem więc sorry. Teraz już wszystko kumam, także dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Przecież to jest matematyka na poziomie podstawówki.
333 333 zł netto (410 000 zł brutto) max cena maszyn dla pełnego wykorzystania zwrotu 60%
Nie wiem komu przy takich sumach różnicę robi kilka kilkanaście tysięcy i nie wiem po co tu tego dochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To znaczy, że młody rolnik ma trochę prze*rane, bo gdyby miał 50% zwrotu to mógłby zrobić większą inwestycję.

 

Nie do końca ma prze... Bo kupując za 335 tysi zapłaci tylko 130 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ale ludzie mają logikę powalającą... Na jedno i to samo wychodzi przy inwestycjach przekraczających limit zwrotu bo i tak i tak dostanie max 200
A jak chodzi o mniejsze inwestycje to młody właśnie wydaje mniej ze swojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

To znaczy, że młody rolnik ma trochę prze*rane, bo gdyby miał 50% zwrotu to mógłby zrobić większą inwestycję.

 

a gdybyś miał zwrotu 1%  to zobacz jaką byś miał dużą inwestycję . jak masz za duży zwrot - to ja chętnie wezmę tę nadwyżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

Ale ludzie mają logikę powalającą... Na jedno i to samo wychodzi przy inwestycjach przekraczających limit zwrotu bo i tak i tak dostanie max 200

A jak chodzi o mniejsze inwestycje to młody właśnie wydaje mniej ze swojej kieszeni.

 

Chciałem się tylko upewnić, myślałem, że forum służy do zadawania pytań, ale widzę, że od razu nie wiadomo czemu występuje ból d*py. Wyluzujcie, nie chciałem nikogo zdenerwować.

 

P.S. Jeżeli chodzi o logikę to z tego co mi wiadomo, to unijne przepisy nie mają z nią zbyt wiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Same przepisy często zaprzeczają logice ale matematyki nie oszukasz- wszystko jest logiczne tylko czasami niezrozumiałe dla wielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie Na ile lat musza byc umowy dzierzaw od Panstwa i od osob prywatnych ? Co jesli mam umowy do Mlodego rolnika na 10 lat od wrzesnia 2015 trzeba bedzie przepisywac nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Czy prowadząc tylko produkcję roślinna mogę się ubiegać o rozpoczęcie produkcji bydła mięsnego? Chciałbym zmodernizować stary budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotacja_info Gdzie można znaleśc wzór wniosku i stadium ?

 

 

Linki do wszystkich istotnych informacji dot. MGR zamieszczam TUTAJ na swojej stronie. To o co pytasz jest na dole strony. Link jest opisany dokumenty aplikacyjne i prowadzi do odpowiedniej strony ARiMR. Dzięki temu dokumenty zawsze są aktualne.

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Przecież to jest matematyka na poziomie podstawówki.

333 333 zł netto (410 000 zł brutto) max cena maszyn dla pełnego wykorzystania zwrotu 60%

Nie wiem komu przy takich sumach różnicę robi kilka kilkanaście tysięcy i nie wiem po co tu tego dochodzić.

A jeżeli składa się we dwóch z bratem?

Przy czym tylko jeden ma wyksztalcenie i jest młodym rolnikiem a drugi tez jest młodym rolnikiem ale jeszcze musi uzupełnić wyksztalcenie wtedy dostaje się tez 60 %? I limit jest 400 tys?

Jak oblicza się punkty do rankingu tak samo jak w przypadku gdyby składał sam wniosek?

Czy można na tym stracić myślę tu o miejscu na liście czy lepiej składać oddzielnie dwa wnioski?

Dodam że zamierzamy maszyny używać wspólnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Dołączam sie do pytania....  

Na jaki okres potrzebne są umowy dzierżaw składane do wniosku na modernizacje?

Oraz....   

Czy ktoś wie jakiej maksymalnej mocy ciągnik można dostać na gospodarstwo o pow około 40ha lub jak to było w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Czy to jest prawda ze na kolejny nabór modernizacja gosp roln np.  ja produkujący same warzywa nie mogę postawić przechowalni  warzyw ??????

bo  tak mówili chyba w agrobiznesie i i jeszcze inni mi tak nabakują, jeśli to prawda to jest  to co najmniej dziwne ???!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nieprawda kolego. W naborze "d" kosztami kwalifikowalnymi będą budowa, przebudowa, remont połączony z modernizacją budynków i budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, magazynowania, przygotowywania do sprzedaży produktów rolnych.

 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

A ja mam pytanko co do wymogu prowadzenia samodzielnego gospodarstwa czy faktury sprzedaży na 5tyś zł to mają być na wartość netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania....  

Na jaki okres potrzebne są umowy dzierżaw składane do wniosku na modernizacje?

Oraz....   

Czy ktoś wie jakiej maksymalnej mocy ciągnik można dostać na gospodarstwo o pow około 40ha lub jak to było w poprzednich naborach?

 

Dzierżawa w formie aktu notarialnego albo z datą pewną (potwierdzona w urzędzie gminy itd.)na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

feliksio na 40 ha dostaniesz jaki chcesz. ja wezmę kłada z homologacją na ciągnik rolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasady doboru maszyn do nowego PROWu są TU. W związku z pytaniem na forum o ciągnik - tabela dotycząca ciągników jest na 26 stronie.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Witam:) Chciałbym zapytać kiedy można się spodziewać rozpoczęcie składania wniosków na "Modernizacje gospodarstw rolnych" dotyczącą pozostałych branż - dotacja 200tys zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie mówi o pierwszym kwartale roku a nieoficjalnie słyszało się o styczniu albo marcu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj