rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolek2    10

p= o*u*10:m       o-które punkty wpisać.  m- Też jakieś nie wiem. u- to chyba procentowy udział ceny maszyn punktowanych w wartości całej  inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A śrutownik z mieszalnikiem do jakiego rodzaju inwestycji będzie się kwalfikował? Który to będzie numer w tym całym wykazie? Nr 39 - Automat do pasz treściwych? Czy wogóle nie jest uwzględniony na tej liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bolek2  P – oznacza liczbę punktów za inwestycję służącą ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu o – oznacza bezwzględną ocenę inwestycji u – oznacza udział kosztu kwalifikowalnego inwestycji w kosztach kwalifikowalnych operacji (nie więcej niż 1) m – oznacza największą bezwzględną ocenę inwestycji wśród wymienionych w tabeli, czyli 41.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Powiedzcie mi panowie jak to jest, mam gospodarstwo rok i ukonczyłem technikum rolnicze ze zdanym egzaminem czy musze mieć 3 letni staż tak jak to było w poprzednich latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Orientuje się ktoś z jaką minimalną liczbą punktów w poprzednim naborze ludzie załapywali się na zieloną listę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie ma w ogóle odzwierciedlenia. W PROW 2007-2013 był inny system punktacji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Widzę, że nie przeczytałeś rozporządzenia na stronie 22. Tam wszystko jest :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

nie doczytałem to 41 myślałem że to numer tabeli

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Każdą inwestycję zliczasz osobno. Przykład obora na głębokiej ściółce wolnostanowiskowa za 450 000 PLN.

 

o - patrzysz w tabelę gdzie obora ma 22 pkt bezwzględnej oceny inwestycji

u - koszt realizacji jest 450 000 PLN więc udział kosztu jest 1,0

m - to największa bezwzględna ocena inwestycji z tabeli  to 41

 

Teraz 22x1x10/41 = 5,36 ale maksymalnie możemy dostać 5 punktów za inwestycje w środowisko i klimat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

już wiem- dzięki        Punkty będą zaokrąglane do całości..czy po przecinku kilka miejsc

 

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się dzieje w temacie przed wyborami. Minister Sawicki poda jutro terminy rozpoczęcia naborów kolejnych sześciu działań :) Ciekawe czy będzie obszar "d". Swoją drogą ARiMR nie podaje informacji na temat ilości złożonych wniosków na MGR. Wychodzi na to, że póki co pewnie nie ma żadnego. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czy w naborze D można składać na budowę silosów na zboże i mieszalni pasz (produkcja tuczników)? Czy takie inwestycje będą punktowane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś o 10 konferencja prasowa ministrów Sawickiego i Piechocińskiego  w Trojanowie. Temat to: Ponad 120 mln złotych pomocy dla sektora mleczarskiego. Uruchamiamy kolejne działania PROW 2014-2020. Usłyszymy prawdopodobnie konkretne terminy naborów.

 

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Witam, mam pytanie odnośnie obecnego PROWu, czy jest teraz możliwość skorzystania z dofinansowania na maszyny, budynki jeśli nie posiada sie produkcji zwierzęcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja widzę że nawet nie ma sensu odpowiadać na to pytanie, na prawie każdej stronie tego tematu pada to pytanie a nikomu nie chce się przeczytać nic wstecz.

Analfabetyzm jakiś panuje czy co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym naborze nie ale w tym styczniowym, który dziś ogłosi minister Sawicki już tak.

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

daremw jeśli nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz, zachowaj to dla siebie. Odpowiedzi nie zauważyłem na moje pytanie, sprawdzałem kilka stron wstecz, jeśli było to najmocniej przepraszam za mój "analfabetyzm". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś MRiRW podało, ze minister rolnictwa podpisał 6 rozporządzeń, które pozwalają na uruchomienie kolejnych działań.

w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych”

w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”

w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”

w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania szkoleń i szkoleń uzupełniających oraz przeprowadzania egzaminów i egzaminów uzupełniających

w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania zaliczek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

daremw jeśli nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz, zachowaj to dla siebie. Odpowiedzi nie zauważyłem na moje pytanie, sprawdzałem kilka stron wstecz, jeśli było to najmocniej przepraszam za mój "analfabetyzm". Pozdrawiam

jeśli zadasz sensowne pytanie zapewne otrzymasz odpowiedź, jeśli co chwila pada pytanie o podstawową sprawę to po prostu tworzy się śmietnik w temacie, kilka stron wcześniej? cytat Dotacja info z rozporządzenia: Napisany 19 październik 2015 - 18:39

da się znaleźć? da!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeśli produkuję ziemniaki , zboża - żeby zmienić profil produkcji co bym musiał uprawiać (ziemniaki chcę nadal produkować)

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Temat jak rozumieć ten rok w rozporządzeniu pojawiał się już na forum. W rozporządzeniu jest napisane " § 11. 1. W jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego gospodarstwa." a nie w okresie jednego roku itp. Stąd jak sądzę należy rozumieć to jako rok taki jak 2015, 2016 itd. czyli do stycznia do grudnia. Jednak obawiam się, że stanowisko agencji pojawi się w trakcje oceny wniosków. Warto więc jeśli kogoś ta sytuacja dotyczy zapytać w emailu agencję podając konkretny przykład np. jeśli w pierwszym naborze w 2015 złoże wniosek to czy będę mógł złożyć kolejny na inne operacje w 2016 roku.

Proszę też o poinformowanie nas na forum o odpowiedzi. Będziemy mogli zweryfikować czy są jednakowe.

 

 

30.    Proszę o określenie pojęcia "w jednym roku".

W odniesieniu do składania „jednego wniosku w roku” należy posługiwać się pojęciem roku kalendarzowego.

 

 

Jestem prostym chłopem... Czyli jak? Co 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30.    Proszę o określenie pojęcia "w jednym roku".

W odniesieniu do składania „jednego wniosku w roku” należy posługiwać się pojęciem roku kalendarzowego.

 

 

Jestem prostym chłopem... Czyli jak? Co 12 miesięcy?

 

Rok kalendarzowy liczony jest od 1 stycznia do 31 grudnia. Składa się z 4 kwartałów, 12 mies. itd. Więc chodzi tu o 2015, 2016 itd.

Oznacza to, że składając wniosek w tym naborze można  też składać wniosek w następnym, który będzie po nowym roku.

 

Jeśli w pierwszym naborze otrzyma się np. 300 tys zł dotacji to w drugim można się starać o pozostałą część czyli np. 200 tys. zł jeśli limit jest 500 tys. zł. Kwoty dotacji z poszczególnych naborów sumują się nie mogą przekroczyć limitu na jednego beneficjenta.

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj