Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Modernizacja gospodarstw rolnych: nabór 19 lutego - 20 marca 2018 r

Pomocne linki:

Podstawowe źródło informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Punkty za ochronę środowiska: http://www.pphu-agroplus.pl/media/Punkty ochrona rodowiska.pdf
                                                        https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf

Zasady doboru maszyn: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    172

Jest projekt rozporządzenia. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotreQ99    0

Bez szkoly rolniczej nie moge startowac w naborze? Zostaly mi 3 semestry studiowania rolnictwa, mam szanse na zalapanie sie na jakis nabor?

maseey    76

i jak to w końcu będzie z tym bo się nie orientuje , jeśli wziąłem juz ciągnik na MGR w poprzednim programie 2007-2013 to w tym już nie będę mógł  ? 

PATr    242

Chyba jeszcze się nie określili, pewne jest że nie można brać maszyn takiego samego typu ale czy ciągnik np. 100 konny i 150 konny to taki sam typ jeszcze nie wiadomo :(

aster453    24

To co mam robić szkołę rolniczą jak prowadzę już od prawie 20 lat gospodarstwo mam mgr ale nie związanego z rolnictwem ? W poprzednim naborze brałem i nie było problemu a co do wielkości np obory czy są jakieś rozporządzenia ? Np. jesli posiadam 30 ha (swoje i dzierżawy 10 ha bez umownie) to jaką mogę postawić oborę na krowy np. na 50 sztuk ? 

RadekGawryluk    178

W tym naborze nikt nie dostanie traktora ładowarki itd bo to co ma silnik ma 0 puktow. A jak złożysz na ciągnik to od razu cie wyzwalają z listy. Nie za na biła listę tylko całkiem i dopiero później składasz jeszcze raz wniosek na następny nabór i dopiero cie przyjmą jak nie w pisałeś tego samego co przedtem.

freetaxi    172

Bardzo ciekawa :)

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Piwo111    4

Mam pytanie odnośnie modernizacji. Czy jeśli skorzystalbym z zakupu sprzętu to moglbym zmodernizować oborę z stodoly ? ( nowe stanowiska okolo 20 do tego drzwi itd. Wycene na oko zrobilismy to 80 tys. Czy jest mozliwe skorzystac z tego ? czy za maly zwrot ? pozdrawiam serdecznie

akernolat    17

Bo widziałem już wniosek na prow i punktację co i jak. Nabór rusza 15 września i potrwa miesiąc.

a czy widziałeś to czy wkładem może być młody rolnik?

maseey    76

jak nie dostanie jak dostanie :D diler od korbanka mi mówił że na 99 % jest pewny że będzie można brać , mówił że sawicki i reszta tych prezesów dostali w łape od właścicieli firm ,  bo to by było jasne że się firmy by nie utrzymały , jak korbanek w ubiegłym roku tylko sprzedał 12 ciągników za gotówkę a reszta to modernizacja :o a to wszystko ma ruszyć najprawdopodobniej  pod koniec sierpnia a jak jeszcze notowania PSL spadną no to trzeba czekać do 2016 bo PSL nie będzie chciało się w to bawić bo będą pewni że nie wejdą do rządu :)

karolwiesz    3

znów na forum pojawiło się kilku szamanów "dostaniesz, nie dostaniesz, nabór od jutra albo za miesiąc", niestety nikt nic nie wie

jaro30    10

przy tej cenie mleka i karach życzę powodzenia w nowy PROW-ie ale jeżeli ktoś ma nadwyżkię kapitału to polecam

rolnik22    2

Byłem dziś na szkoleniu odnośnie nowej Modernizacji...

Zapytałem jak to jest z tymi maszynami, które się wzięło w poprzednim naborze czy teraz będzie można wziąć np. drugi ciągnik?. Pracownik ARiMR odpowiedział mi że, na obecną chwilę nie będzie można wziąć ciągnika jeśli się wzięło w poprzednim ale.... rozmowy nadal trwają więc jest coś na rzeczy. Według mnie lobby producentów ciągników jest za mocne aby zablokować kupno kolejnych ciągników i coś z tym zrobią, bo uciekną im grube miliony które i tak w większości trafią do zagranicznych producentów, ale to jest tylko moja prywatna opinia.

Wracając do MGR to w pierwszej kolejności ruszą nabory na budowę obiektów dla trzody i bydła a, potem na zakup maszyn.

Według mnie ruszy we wrześniu.

grego    218

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

Edytowano przez grego

freetaxi    172

Samo podpisanie rozporządzenia pozwoli uruchomić ARiMR nabór. 

rademenez    10

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

święta prawda 100 % się zgadzam. Jak widać niektórym apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja to bym był za tym aby ci rolnicy którzy do tej pory nie załapali się na dofinansowanie mogli byli w obecnym naborze premiowani np dodatkowymi punktami

majkel207    18

to jest wszystko logiczne co piszecie panowie wyżej, ale obawiam się, ze ministerstwo może postanowić inaczej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski