Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Radek1986    0

Witam. Mam pytanko. Składając wniosek w następnym naborze muszę mnieć już wydane pozwolenie na budowę czy wystarczy projekt z kosztorysem, a pozostałą dokumentacje uzupełnić po załapaniu się na "zieloną liste" .

Do naboru zostalo pewnie około 2 miesięcy a cała papierologia z budową musi trochę potrwać...

Wie ktoś może co zmieniło się po konsultacjach społecznych w rozporzączeniu dotyczacym PROW?

akernolat    17

jeśli przyjmowanie wniosków ruszy we wrześniu, to czy według Was będzie możliwość wyrobienia się z zakupami przed majem następnego roku? czy procedury trwały zawsze dłużej?

miziun    1

witam koledzy chciał bym z modernizacji postawić wiatę na słupach lanych betonem dla bydła mięsnego, czy juz muszę zaczynać papierkowe procedury załatwiać czy jak  ogłoszą nabór zdążę. Powiedzcie jakie dokumenty trzeba przygotować by ubiegać sie o zwrot z modernizacji.

Unexpected    7

Witam. Mam pytanko. Składając wniosek w następnym naborze muszę mnieć już wydane pozwolenie na budowę czy wystarczy projekt z kosztorysem, a pozostałą dokumentacje uzupełnić po załapaniu się na "zieloną liste" .

Do naboru zostalo pewnie około 2 miesięcy a cała papierologia z budową musi trochę potrwać...

Wie ktoś może co zmieniło się po konsultacjach społecznych w rozporzączeniu dotyczacym PROW?

Również ponawiam to pytanie.

freetaxi    169

Ciężko powiedzieć. Na razie poczekajcie aż Minister Sawicki podpisze rozporządzenie. 

geo2    4

zgodnie z projektem do  wniosku należy dołączyć wszelkie ostateczne pozwolenia, zezwolenia itp.

ja z kolei mam pytanie odnośnie limitu zwrotu i rodzaju i skali hodowli.

mam głównie produkcje roślinną i zastanawiam się czy prowadząc dodatkowo hodowlę np, kilku sztuk owiec, limit zwrotu byłby 500k?

poza maszynami planuję wyremontować budynki i 200 k to trochę mało. 

czy taki zabieg "dodatkowej hodowli" pozwoli zwiększyć ten limit?

w projekcie jest w sumie mowa  o produkcji zwierzecej, a w przypadku owiec nie ma dolneo czy górnego limitu.

bialy2005    193

wiekszy limit bedzie tylko na mleko, opasy i prosiaki o owcach z tego co pamietam nie ma wzmianki i napewno takie nr nie przejda jak myslisz :)

geo2    4

w paragrafie 11 jest 900k na prosięta i 500k na pozostałe z produkcją zwierzęcą, nie ma ograniczeń co do hodować i ile...

w kosztach kwalifikowanych mowa jest ogólnie o budynkach do produkcji, nawet nie zwierzecej a ogólnie rolnej, tyle że np, w przypadku owiec nie byłoby za modernizację czy budowę na ten cel punktów, ale to juz inne zmartwienie.

Edytowano przez geo2

dymek512    1

z tego co wyczytałem i słyszałem to modernizacja bedzie na budynki gospodarcze powiązane z hodowlą. wynika że będą dwa nabory, pierszy na budowle a potemna maszyny?

DawidWawer    0

Witam, wczesniej była mowa ze na koncu nalezy miec 25 krów,teraz cos pisali w top Agrar o 50 sztuk. Jak to w koncu jest jesli chce sie skladac na produkcje mleka bo cały czas cos innego slyszę.

daremw    128

wiesz co... przestań czytać te gazety bo jak patrzę czasami co tam piszą to mam wrażenie że oni tylko urywki czytają a piszą jak by całość znali, a o rolnictwie to oni często mają tyle pojęcia...

jaro30    10

w agrobiznesie było że PROW ma być po nowym roku z jednej strony to racja po co PSL ma  sobie głowę zaprzątać nowy naborem jak trzeba walizki pakować po jesiennych wyborach.

marcinek192    8

chyba że będą próbowali jeszcze szybko przed wyborami do "listy osiagniec "(porażek) dopisac REALIZACJA DZIAŁAŃ PROW NA LATA 2014 ~2020 :) brzmi to zacnie więc będą próbowali z tonacej lajby się wydostac, co bardziej bedzie w ich stylu :/

PATr    238

Do tego nie trzeba słuchać żadnego filozofa by wiedzieć że "darmowa kasa" z ue ruszy przed wyborami...

rademenez    10

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze by skorzystać z 60 % dofinansowania. czy w przypadku braku wykształcenia otrzymam 50%

adamk    0

przejrzalem projekt rozporzadzenia i nie znalazlem slowa o koniecznosci bycia ubezpieczonym w KRUS - to prawda?

czy osoba 55 letnia prowadzaca gospodarstwo ale będąca na ZUS będzie mogła składac?

jaroWM    26

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze by skorzystać z 60 % dofinansowania. czy w przypadku braku wykształcenia otrzymam 50%

60% refundacji kosztów obejmuje rolników posiadających status MR, czyli rozpoczęli działalność rolniczą przed upływem 5 lat i nie przekroczyli 40 roku życia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się