Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

freetaxi    169

W tym momencie nie ma przepisów krajowych więc ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. 

grzegorzc360    21

proszę państwa, czy jest wam wiadomo coś o dopłatach rzędu 60 tyś.? obiło mi się o uszy takie coś, czy wogole to prawda i jak to się dokładnie nazywa, z góry dzięki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

karolwiesz    3

dziś został dodany na stronie MRiRW projekt rozporządzenia w sprawie nowej modernizacji na lata 2014-2020, więc na wybory pewny nabór

majkel207    18

z tego co tak na szybko wyczytałem to nabór nie będzie tylko dla krowiarzy, tylko dla wszystkich, wchodzą w grę inwestycje tylko do momentu podpisania umowy

PATr    238

Przeczytał to ktoś już tak w miarę przyzwoicie, co tam ciekawego wymyślili?

biznes12    21

z tego co zrozumiałem to 60% zwrotu dostaną grupy i młodzi rolnicy a reszta 50 % czyli wydaje mi się że tu zrobili lepeij jak w ubiegłym rozdaniu 

XTRO    159

ciekawe czy jak będę miał 3 krowy to czy będę mógł postawić na dofinansowanie magazyn na zboże ?

bialy2005    193

niestety po przeczytaniu tego raczej nie bedziesz mógł. A w sumie możesz budowac tylko z puli 200tys dofinansowania. Nawet w produkcji zwierzecej mozna budowac tylko jak to nazwali "wiaty, zadaszenia magazyny na siano luzem lub w balotach" pod to można by podciagnac magazyn zbożowy tylko inaczej nazwac. Ale musisz miec 25 sztuk krów czy to na mleko czy na opas zwierze traktowane bedzie jako krowa jesli ma 24miesace w dniu 15.maja roku skłądnia wniosku czyli jesli nabór bedziemy mieli w 2015 to wiek zwierzt licza sie z 15 maja 2015. Możesz składac majac 15 sztuk ale podczas wnisoku o płątnosc ostateczna musi byc juz 25sztuk. Jedyne odstepstwo jest dla młodych rolników ( prowadzacych gospodarstwa do 5 lat i w wieku do 40lat) moga nie miec w ogóle krów ale w dniu skłądnaia wniosku o płatnosc ostateczna musza dojsc do 25sztuk :(

Jescze ciekawe co w sytuacji gdy powiedzmy przejmuje , kupuje stado po 15 maja w systemie IRZ jestem gołodupiec na ten dzien to by oznaczało że nie moge starac sie o dofinansowanie na produkcje mleka czy opasów.

Nie można realizowac inwestycji przed podpisaniem umowy jak to było do tej pory czyba że jest to "koszt ogólny" myśle ze chdzi o koszty pozwolen, kosztorysów, projektów itp. 

także troszke skomplikowali jednym słowem :(

Edytowano przez bialy2005

XTRO    159

jeśli tak będzie jak piszesz to co to za pomoc ma być ?  znowu  najwięcej będą brać krowiarze

bialy2005    193

To od dawna było wiadome że na krowy mleko czy opasy bedzie nacisk no i prosieta. Na drób tez jest kasa ale tylko ekologiczny i pewnie tylko 200tys. 

bialy2005    193

u mnie maszyny juz praktycznie na całą pule zakupione :) A budynek planowałem z produkcji zwierzecej ale nie wiem czy to wypali :( 

mickas092    320

Z tego co wyczytałem niezależnie od produkcji można sobie postawić magazyn na zboże czy silosy zbożowe bo kwalifikuje się to kosztów ;) Paragraf 12 o tym mówi ust.1 pkt.1.

Edytowano przez mickas092

XTRO    159

też właśnie to czytałem i sam nie wiem, poczekamy zobaczymy

tom61    11

ale by kupić ciągnik będzie strasznie trudno a może wręcz niemożliwe  

biznes12    21

czemu ciągnik tak trudno? maszyna jak maszyna

mnie jeszcze ciekawi jak z tymi kołami czy to prawda że 6 kół tylko można zakupić

Edytowano przez biznes12

mrozon07    9

Jak myślicie, jaką wysokość zwrotu może uzyskać inwestycja zbiorowa realizowana przez dwóch rolników, 200 czy 400 tyś ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się