Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekmalina    3

Na maszyny i tak już ludzie nabrali full w poprzednich latach. Wystarczy popatrzeć na strajki czym ludzie przyjeżdzają.. Więc teraz chyba czas na produkcję zwierzęcą? Z tego przynajmniej można się rozwinąć.. A te 30 ha to obrobi tym co jest..

geo2    4

z tego co obserwuję, to "ładując" się w produkcję zwierzęca, można się prędzej zwinąć, ale to tylko obserwacje z mojej okolicy i nie bierz tego do siebie.

Krassus    95

raczej to konkretne zdanie jest źle sformułowane. w innych dokumentach dot. prow, jest już niestety napisane jednoznacznie, tylko 200k na rośliny, trochę mało...no nic, trzeba czekać na rozporządzenie. 

Ono jest dobrze sformułowane tylko zwracaj uwagę na przecinki, które w przepisach prawa stanowią ważną rolę.

Na maszyny i tak już ludzie nabrali full w poprzednich latach. Wystarczy popatrzeć na strajki czym ludzie przyjeżdzają.. Więc teraz chyba czas na produkcję zwierzęcą? Z tego przynajmniej można się rozwinąć.. A te 30 ha to obrobi tym co jest..

Ale w poprzednich naborach na zwierzęta też można było śmiało brać.

Wiadomość z agroFakt.pl

sobek112    5

A wiadomo kiedy będą rozporządzenia krajowe ? Ciekawe czy PROW ruszy jeszcze w tym roku...  

Sawicki powinien zmienić nazwę projektu na "PROW 2016-2020"

Edytowano przez sobek112

st220    12

Kto brał to teraz ma, ale jest masa ludzi co nie brali z różnych powodów i teraz chętnie wezmą na maszyny. Na strajkach najwięcej było takich co mówili wcześniej że jak dają to trzeba brać nie ważne czy maszyna będzie wykorzystana czy nie, ale  ciągnik 150KM na 30ha musi być.

Edytowano przez st220

Arek    113

Faktycznie poczekajcie na rozporządzenie, bo wg mnie na zwierzęcą produkcje, czy to krowy czy świnie to na zdrowy rozsądek maszyn więcej potrzeba, np. rozrzutnik obornika, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka prasa, ładowacz/ładowarka, środki transportu, ilość ciągników również większa, więc rozsądniejsze limity byłyby np. 500 na zwierzęta, czy to maszyny czy przebudowy, 200 na roślinność. A jak będzie to dokładnie będzie wiadomo po rozporządzeniu.

Też tak słyszałem i raczej na pewno nie będzie można, bo to nie wspiera krajowej produkcji, bo najczęściej w takich tuczarniach wstawiany jest duński warchlak, kosztem naszego krajowego, a to pogłębi jeszcze bardziej kryzys na rynku trzody.

Raczej będzie można budować tuczarnie tylko nie będą one priorytetem.

Zapewne na prosiaki mało kto się rzuci a większość kasy znowu pociągną krowiarze.

PATr    238

Nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji więc pytam, czy pieniądze na modernizację będą rozdzielane na lata i kilka naborów czy może być tak że np. w 2015 ruszy pierwszy nabór i wszystkie pieniądze na prow 2014-2020 przeznaczone na modernizacje zostaną wykorzystane? bo mam dylemat czy składać teraz wniosek z racji że może zabraknąć za rok czy dwa pieniędzy na kolejny nabór

jarekmalina    3

Raczej będzie można budować tuczarnie tylko nie będą one priorytetem.

Zapewne na prosiaki mało kto się rzuci a większość kasy znowu pociągną krowiarze.

No właśnie też mi się tak wydaje. Priorytet to produkcja prosiąt, a  reszta budowlanki np. obory, bukieciarnie, tuczarnie do jednego worka wrzucone.

krzychu94    1

A mam takie pytanie. Czy jest możliwość kupna jakiejś maszyny na modernizacje po złożeniu wniosku lecz przed podpisaniem umowy i potem bez problemu rozliczyć się z tego? Bo wiem, że w MR można tak robić.   

PATr    238

Zapewne w tej będzie tak jak w starej modernizacji, nie ważne kiedy zakupisz, ważne że data faktury musi być przynajmniej dzień po ogłoszeniu list rankigowych

krzychu94    1

Zapewne w tej będzie tak jak w starej modernizacji, nie ważne kiedy zakupisz, ważne że data faktury musi być przynajmniej dzień po ogłoszeniu list rankigowych

Aha. A w starej modernizacji po jakim czasie od złożenia wniosku ogłaszali listy rankingowe? 

PATr    238

około miesiąc ale nie po złożeniu wniosku a po zakończeniu terminu składania wniosków

Chudy1217    2

Koledzy mam takie pytanie. Pilnie jest mi potrzebny ciągnik i jeśli bym teraz wziął na kredyt używany ciągnik za ok 50 tyś. to gdy będzie modernizacja i złóże na ciągnik to czy będe mógł sprzedać ten używany i spłacić kredyt jednorazowo? ktoś się orientuje w tych sprawach bo nigdy nie brałem kredytu i jestem zielony. Z góry dziękuje koledzy 

daremw    128

to idź do banku i zapytaj, w jedny jest tak, w drugi inaczej i często wiąże się z tym dodatkowy koszt...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze jest w umowie ze mpzesz splacic kredyt wczesniej wtedy placisz mniej, nie masz takich odsetek kredytowych jak bys splacal przez przykladowo 10 lat

HANK    2

w umowie kredytowej jest wyraźnie napisane jak wygląda spłata

może być tak, że  w przypadku wcześniejszej spłaty płaci się ustaloną karę lub nawet całe odsetki

daremw    128

Zawsze jest w umowie ze mpzesz splacic kredyt wczesniej wtedy placisz mniej, nie masz takich odsetek kredytowych jak bys splacal przez przykladowo 10 lat

nie pisz głupot... kolega HANK ma rację, tak jak i ja wyżej napisałem zależy to od banku, w jednym banku jest możliwość spłacenia wcześniejszego i wtedy jest to korzystne a wiele banków właśnie nakłada kary umowne za wcześniejszą spłatę, dlatego najlepiej po prostu iść zapytać do banku w którym planuje się wziąć kredyt.

bolek2    10

młody rolnik w PROW 2014-2020 to taki co jeszcze nie kieruje  gospodarstwem ale będzie nim kierował po złożeniu wniosku (żródło farmer)

bolek2    10

w internecie ;  Farmer pl  a tam w podstronie finanse i prawo a następnie dotacje i dopłaty i tam jest artykół

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się