Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

pablo21    26

Jeszcze przepisów krajowych ani rozporządzeń nie ma a ty chcesz wniosek składać jak nie wiadomo nawet czy się łapiesz :-P jak będzie znany termin naborow to będą wszędzie o tym trabic.

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

zgadza się siedzą- to najlepsze określenie.

zanim cały ten prow ruszy to zima nas zastanie a "nasz" minister zajmuje się głównie ogłaszaniem tych wszystkich (wątpliwych) sukcesów...

RoRo    3

witam. mam pytanie jak zlozy wniosek jak bedzie nabor to moge zaraz w nastepny dzien zakupic ciagnik czy dopiero jak liste wywiesza?? drugie pytanie to czy mozna laczyc mlodego rolnika z modernicacja. Czyli w MR  Mam wpisane ze ciagnik a MGR wpisze tez ten sam ciagnik??

radek151    1

Nie no nie przesadzaj, po złożeniu wniosku będziesz musiał czekać na decyzję agencji o przyznaniu Ci pomocy ( co nie jest wcale takie oczywiste, że w ogóle otrzymasz). Jak już wcześniej było powiedziane jeszcze dokładnie nie wiadomo jak to będzie z łączeniem MR i MGR, trzeba czekać na rozporządzenia w tej sprawie. Pod koniec marca może będzie coś więcej wiadomo, ponieważ Sejm uchwalił już ustawę wdrażającą PROW, która ma wejść w życie 15 marca.

Edytowano przez radek151

PATr    238

W poprzednim MGR było tak że możesz przedstawić fakturę zakupu z datą przynajmniej dzień po wywieszeniu list rankingowych, oczywiście kupić możesz wcześniej i dogadać się z dilerem aby ci wystawił fakturę później, tyle że musisz to kupować za gotówkę bez kredytu chcąc tak zrobić

Schab-All    0

Witam. orientujecie się kiedy może nastąpić pierwsza kontrola po otrzymaniu dofinansowania na MR?

padelec    1

A czy ktoś miał taką sytuację, że był na zielonej liście i nie czekał aż do niego dojdzie kolejka rozpatrywania i kupił coś i potem przy rozpatrywaniu mu nie przyznali tej maszyny w ogóle albo o takich parametrach jakich chciał (np. za duża moc silnika w ciągniku itp.)??? Co w takiej sytuacji? Płacz i lament czy da się wtedy z nimi dogadać? :)

bolek2    10

Będą starać się naciągnąć ale jak na 6 ha kupisz 180 konny ciągnik to może nie przejść

krilan06    64

A czy już wiadomo co będzie w pierwszej kolejności decydowało o przyznaniu dofinansowania na modernizację - wielkość ekonomiczna gospodarstwa, wykształcenie, wiek rolnika, to czy ktoś korzystał lub nie z PROW 2007-13, termin składania wniosku?

pablo21    26

Jeszcze nie wiadomo ale w pierwszym naborze pewnie i tak wszyscy dostaną którzy będą się łapać w zasady później już może być trudniej.

pablo21    26

Co to za głupie gadanie? Nabór potrwa na pewno duzo dłużej niż 2 dni.

bolek2    10

pewnie około 2 tygodni ale zainteresowanie będzie ogromne jak w przypadku wycofania owoców i warzyw

Krassus    95

A ja słyszałem, że kto pierwszy ten lepszy. Już podobno się komitety kolejkowe tworzą pod agencjami.

pablo21    26

Zainteresowanie będzie na pewno wielkie ale z tymi kolejkami przesadzacie jakies tam będą ale bez przesady. To pierwszy nabór więc kasy starczy na pewno ale ci którzy liczą na następne nabory w kolejnych latach to myślę że już będzie sprawa dużo trudniejsza bo teraz wniosków będzie na pewno dużo i czy zrobią kolejny nabór później to już można się zastanawiać.

jaroWM    26

na pewno nie będzie decydowała kolejność zgłoszenia wniosku. komitety kolejkowe to przeszłość. i dobrze, bo nawet pracowników do Agencji nie chcieli wpuszczać, myśląc, że ktoś bez kolejki chce się dostać.

xyz2020    0

1.Czy w ostanim naboże MR każdy młody rolnik musi mieć przy złożeniu już wnioskeu tą sdenią karjową hektara 10 ha ?czy np słada sobie z 1 ha i w przeciągu tam iluś lat uzupełni sobie do tej śrdniej krajowej?

2.Czy jeśli młody rolnik się załapał na MR to może osbie kupić ciągnik jaki chce?np. ma ten hektar pola lub 10 ha pola i co dadza mu ciągnik 140 KM??jak to jest?

bolek2    10

Zainteresowanie będzie na pewno wielkie ale z tymi kolejkami przesadzacie jakies tam będą ale bez przesady. To pierwszy nabór więc kasy starczy na pewno ale ci którzy liczą na następne nabory w kolejnych latach to myślę że już będzie sprawa dużo trudniejsza bo teraz wniosków będzie na pewno dużo i czy zrobią kolejny nabór później to już można się zastanawiać.

w lubelskim kasy może wystarczy ale w wielkopolskim nie

krilan06    64

Ile czasu może potrwać przygotowanie kompletnego wniosku? Pytam się, bo jak ogłoszą zasady i zostanie niewiele czasu do naboru to żebym nie został z ręką w nocniku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski