rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

andrzej2110    535

70 tys euro?? Przecież to przy obecnym kursie jest ponad 300 tys zł. Aż tak by podnieśli?? No ja bym się nie obraził bo bym miał za co oborę budować i się rozwijać :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

No to by była konkretna kasa :) Wtedy można by modernizować i kupować co rok jakieś nowe sprzęty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

70 tys euro. Pomarzyć możesz o takiej kwocie. Wyobrażasz sobie jaki budżet musiał by być po 2014 roku aby taka premię wypłacić??

Edytowano przez atech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@robercikj100 Zgadzam się z tobą w s 100% procentach, nasz rząd nie robi praktycznie nic w sprawie rolnictwa oni tylko robią tak aby to oni mieli jak najlepiej ;[

 

Chcesz równych dopłat? Więc zacznij produkowac jak niemiecki rolnik. Zamiast 4t pszenicy zbieraj 7( ciut zmniejszam plon bo mamy gorsze gleby i klimat), zamiast 19t ziemniaka z ha zbieraj 40. Co 8 lat kupuj traktor a nie co 25, wymieniaj co 3 lata materiał siewny a nie co 15 lat. Wiesz nie chce Cie urazić bo może gospodarujesz już bardziej nowocześnie, ale średnio polska strasznie odstaje od zachodu. I jak mamy żądać takich dopłat jak w Niemczech są kawały ile polski rolnik zbiera ziemniaka z ha :P

Zacznijmy gospodarować na lepszym poziomie to te dopłaty będą zasłużone, bo obecnie dopłaty głównie nabijają kasę szarej strefie, która ma parę ha, siedzi w fotelu i zgarnia dopłaty.

 

Post napisałem dlatego że denerwuje mnie że nikt nic nie robi( niech każdy pomyśli czy sam zrobił by więcej)

 

Co do tematu to ludzie zacznijcie pisać z sensem, bo jak dalej będziecie płakać ze jest źle to temat zamknę. W sumie do następnej edycji PROW jeszcze sporo czasu( o ile ona będzie).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Chcesz równych dopłat? Więc zacznij produkowac jak niemiecki rolnik. Zamiast 4t pszenicy zbieraj 7( ciut zmniejszam plon bo mamy gorsze gleby i klimat), zamiast 19t ziemniaka z ha zbieraj 40. Co 8 lat kupuj traktor a nie co 25, wymieniaj co 3 lata materiał siewny a nie co 15 lat....

4tony pszenicy? Jak zbierzemy poniżej 5 to jestem w plecy z nawożeniem/chemią i uprawkami. 6 jest OK. Max bywało sporo ponad 8. Ziemie lekkie, żadne czarnoziemy.

Ziemniak? Obecnie nie sadzony ale te 40 ton uzyskać to też nie jest problem. Wiem bo kiedyś tato sadził sporo tego na sprzedaż.

Gosp. przejąłem 2003 z C330M i C-385. Od 2003 C-385 zastąpił używany ale młodszy zetor10145 a niedawno doszedł nówka MTZ952.3.

Materiał siewny? Rzepak co roku brany, na zasiewy tegoroczne wezmę chyba hybrydę, pszenica-co dwa latka się coś weźmie nowego (w sumie to co roku bo raz jarą a raz ozimą) no i jęczmień i pszenżyto też jednego roku jęczmień a drugiego pszenżyto. Oczywiście nie na całość powierzchni ale do sprawdzenia i jak się spisze to wtedy się obsieje więcej (np w zeszłym roku piękna pszenica z wyglądu, łan zwarty, dość krótka słoma, kłos piękny ale już na przyczepie kiepsko wyglądała więc poszła won).

 

Ogólnie twoje wymagania łatwo spełnić ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
z tego co czytałem to ma być 70tys euro na start ale ma być rozłożone na 5lat po równo co roku a nie jak teraz 75tys zł tylko na start. do tego 130% dopłat dla młodego. I to jest zachęta. Ale jestem również za zwiększeniem kontroli odnoście crossa i tego kto obrabia ziemię aby skończyło się dawanie kasy tym z marszałkowskiej. Moim zdanie powinno się stawiać na rozwój w jednym kierunku produkcji dla gosp a nie kilku

 

To przeczytaj to jeszcze raz, tyle może wynosić maksymalne dofinansowanie na premie młodego rolnika... Każdy kraj ustala inny poziom tej pomocy więc o 70 tys. euro zapomnijcie... Po pierwsze za dużo jest u nas młodych ludzi którzy zostają na jeszcze na wsi, po drugie kolejne szerzenie szarej strefy każdy by wyciągnął tą kasę... Myślę jednak, że kwota ta wzrośnie ale ewentualnie w granicach 100-125 tys. złotych, bo w przyszłej polityce WPR spotkamy się niżem demograficznym, a jak jeszcze gospodarka znowu zacznie się rozwijać ludzie będą uciekać do miasta...

 

zwiększeniem kontroli odnoście crossa

 

Najpierw zobacz co to jest a później dopiero się wypowiadaj bo możesz tego żałować... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

tak jak zwykle wszyscy oszukują kradną wykorzystują państwa ile wlezie, a Polski biedny rolnik nie umie tego zrobić..........

a kto nam wszystkim broni oszukiwać państwo i ciagnnąc od nich pieniądze..... jaki to problem przejśc na vat a brata czy siostrę czy ojca zostawić na ryczaucie przeciez srednią z ha pszenicy według gus mamy 4 a można zebrac i 8-10 ton ......więc całe nadwyżki mozna sprzedawać na .......

kto bronił brać rolnika po 100-200 ha ziemi gdzieś tam..... i sadzić orzecha jak były z tego darmowe pieniądze .. czemu przedsiebiorcy umieli brać na to kredyty i miec jeszcze z tego dość znaczny zysk.......

albo zgłaszać po 100-200 ha ziemi jako uprawnej a nic tam nie robić ..... myslecie,że ilu tak zrobiło ....dodac jeszcze trzeba, że 90% tych biznesmenów z maista nie ma żadnej wiedzy rolniczej ani żadnego przygotowania merytorycznego pod względem uprawy itd umieją tylko liczyć .....

a Rolnicy tylko na gotowe ma byc 300 to tak chca i koniec tematu... juz to pisałem dopuki na Polskiej wsi będzie taki ciemno gród to zawsze będą nas wszyscy robic w ch.... bo jak ktos sie boi ubrac jak czlowiek do urzędu pod krawat ..... i nie umie wypelnic polecenia przelwu to zawsze tak bedzie.......

Edytowano przez 1piotr1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

święte słowa a my rolnicy tylko płaczemy a miastowi biznesmeni tylko się z nas śmieją i biorą kase należącącą do nas(mam takigo sąsiada)...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

tak jak zwykle wszyscy oszukują kradną wykorzystują państwa ile wlezie, a Polski biedny rolnik nie umie tego zrobić..........

a kto nam wszystkim broni oszukiwać państwo i ciagnnąc od nich pieniądze..... jaki to problem przejśc na vat a brata czy siostrę czy ojca zostawić na ryczaucie przeciez srednią z ha pszenicy według gus mamy 4 a można zebrac i 8-10 ton ......więc całe nadwyżki mozna sprzedawać na .......

kto bronił brać rolnika po 100-200 ha ziemi gdzieś tam..... i sadzić orzecha jak były z tego darmowe pieniądze .. czemu przedsiebiorcy umieli brać na to kredyty i miec jeszcze z tego dość znaczny zysk.......

albo zgłaszać po 100-200 ha ziemi jako uprawnej a nic tam nie robić ..... myslecie,że ilu tak zrobiło ....dodac jeszcze trzeba, że 90% tych biznesmenów z maista nie ma żadnej wiedzy rolniczej ani żadnego przygotowania merytorycznego pod względem uprawy itd umieją tylko liczyć .....

a Rolnicy tylko na gotowe ma byc 300 to tak chca i koniec tematu... juz to pisałem dopuki na Polskiej wsi będzie taki ciemno gród to zawsze będą nas wszyscy robic w ch.... bo jak ktos sie boi ubrac jak czlowiek do urzędu pod krawat ..... i nie umie wypelnic polecenia przelwu to zawsze tak bedzie.......

 

 

Dobrze to wszystko opisałeś, zgadzam się z tym wszystkim. Ja też wiem o kilku takich pseudo biznesmenach z miasta co pokupowali ziemię i nic na niej nie robią poza braniem dopłat.

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

4tony pszenicy? Jak zbierzemy poniżej 5 to jestem w plecy z nawożeniem/chemią i uprawkami. 6 jest OK. Max bywało sporo ponad 8. Ziemie lekkie, żadne czarnoziemy.

Ziemniak? Obecnie nie sadzony ale te 40 ton uzyskać to też nie jest problem. Wiem bo kiedyś tato sadził sporo tego na sprzedaż.

Gosp. przejąłem 2003 z C330M i C-385. Od 2003 C-385 zastąpił używany ale młodszy zetor10145 a niedawno doszedł nówka MTZ952.3.

Materiał siewny? Rzepak co roku brany, na zasiewy tegoroczne wezmę chyba hybrydę, pszenica-co dwa latka się coś weźmie nowego (w sumie to co roku bo raz jarą a raz ozimą) no i jęczmień i pszenżyto też jednego roku jęczmień a drugiego pszenżyto. Oczywiście nie na całość powierzchni ale do sprawdzenia i jak się spisze to wtedy się obsieje więcej (np w zeszłym roku piękna pszenica z wyglądu, łan zwarty, dość krótka słoma, kłos piękny ale już na przyczepie kiepsko wyglądała więc poszła won).

 

Ogólnie twoje wymagania łatwo spełnić ;)

 

No widzisz, dla Ciebie to nic trudnego. A ja podałem średnie plony w Polsce. W Belgii zbiera się średnio 46t ziemniak z ha. Wiesz ja nie chciałem w tamtym poście twierdzić ze każdy rolnik polski tyle uzyskuje, a że taka jest średnia. No dobra ale to koniec OT.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego danield28 a podobno mało ludzi chce przejmować gosp po rodzicach. Wiadomo każdy kraj narzuca inaczej te programy i rozdziela w nich pieniądze. Odnośnie tych 70tys euro to niby by miało być podzielone na 5 lat ale to jak pisałeś za pewne zmniejszą i dadzą jednorazowo 100tys. zł . Co do kontroli to wiem że porządnego rolnika o byle g... się czepiają. Ale ja miałem na myśli to aby wzięli się za tych co tylko kasę biorą i nic więcej, za tych pseudo rolników, których na pewno każdy we wsi ma kilku. Niech dadzą dobrą kasę na inwestycje i ten co chce rozwinąć produkcje niech dostanie te pieniądze i zrobi coś porządnego i osiąga porządne wyniki z produkcji. Popatrzcie ile ludzi trzyma 5-10 krów do tego tuczników parę i to wszystko w ruderach. Jaki wynik oni osiągają? Może tu krytykuję wielu ludzi ale taka jest prawda. Zamiast kupować ciągnik to niech najpierw zainwestuje w to co przynosi dochody jeżeli ma jakąkolwiek produkcje żywą. Ja jestem za tym aby młody miał zawsze pierwszeństwo przed rolnikami z porządnym stażem ale tylko i wyłącznie pod warunkiem że chce się rozwijać i będzie spełniał wszystko co w biznesplanie napisał. Dodatkowo urzędnicy powinni mieć większe kompetencje i brać pod uwagę to że ktoś chce się rozwijać i kupuję maszynę z zapasem. Podam przykład, kolega kupił MF 64xx do niego siewnik a agregatem i chciał pług 5 skibowy do niego, to na pług mu nie przyznali dotacji bo według nich jemu wystarczy pług 3 skibowy a jak przyjechali na kontrolę, taka miła pani i z nosem zadartym do góry, popatrzyła na ciągnik z turem i powiedziała że cofa im dotację bo nie ma tura nigdzie w garażu a tur na ciągniku zamontowany. To musiał jej w internecie pokazać co to jest tur bo na słowo uwierzyć nie chciała bo ona myślała, że "to takie coś co na kółkach jeździ jak na budowach". Dodatkowo chcą przeznaczyć pieniędzy mnóstwo na doradztwo dla rolników, ale coś ja tego nie widzę że te pieniądze będą wykorzystane według intencji ministra.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego @ChiquitaB masz po części rację ale nie da się stworzyć kryteriów, które będą odpowiednie... Zawsze będzie ktoś pokrzywdzony... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Co do kontroli to wiem że porządnego rolnika o byle g... się czepiają.

Tak samo jak w więzieniach siedzą tylko niewinni...

Niech dadzą dobrą kasę na inwestycje i ten co chce rozwinąć produkcje niech dostanie te pieniądze i zrobi coś porządnego i osiąga porządne wyniki z produkcji.

No i po co? Jeśli już ma być kasa to dla wszystkich którzy spełniają podstawowe warunki a nie tylko dla tych rozwojowych. I jak poznać kogoś kto jest rozwojowy? Po skończonej szkole, teście czy ilości ziemi?

 

Popatrzcie ile ludzi trzyma 5-10 krów do tego tuczników parę i to wszystko w ruderach. Jaki wynik oni osiągają?

A dlaczego bronisz mu mieć 5 krów? Jeśli chce je trzymać to niech trzyma. Oczywiście bez dodatkowych dopłat za to że ma tylko 5 krów czy świń.

Zamiast kupować ciągnik to niech najpierw zainwestuje w to co przynosi dochody jeżeli ma jakąkolwiek produkcje żywą.

Niestety wszelkiego rodzaje dopłaty czy dotacje zabijają w ludziach instynkt biznesmena. Skoro jest za pół darmo to po co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

Ciężko jest wszystkich zadowolić macie rację. Ja mam tylko jedno "ale" co do tych 70tys euro i podobnych form dofinasowywania polskiego rolnika. Ja rozumiem kupa kasy dla rolnika 1-50ha ale co z tymi co maja wiecję? Zaraz się oburzycie, że posiadacze ziemscy mają lżej itd. ale zużycie środków, ich koszty są podobne i kształtuja opłacalność uzyskiwaną z 1ha czy zwierzaka. Dofinasowanie 300tys zł na modernizację gospodarstwa 10 hektarowego pozwala na wymiane całego parku amszynowego, jednak dla rolnika który posiada wielkoobszarowe gospodarstwo przy zakupie kombajnu często te środki nie wystarczają w całości. To tak do przemyślenia czy traktowanie wsyztskich jednakowo jest poprawne ekonomicznie. Pozdrawiam 


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Bardzo prosto można zrobić kryteria otrzymywania pomocy z MGR jednym z nich może być podatek dochodowy o ile będzie wprowadzony... Niech będzie określona pomoc maksymalna a kto ile będzie miał możliwość wzięcia dofinansowania będzie zależna od dochodów, i tak gospodarstwo bez dochodów nie skorzysta z premii (bo nie jest rozwojowe), jeśli nie ma dochodów po ostro kantuje US (to albo płaci podatek i ma sprzęt albo nie płaci podatku i nie ma sprzętu na dofinansowanie)... Zresztą i tak ta pomoc będzie ograniczona bo ludzie na MGR biorą często kredyty a jak będzie podatek dochodowy to łatwo będzie sprawdzić czy ten rolnik spłaci kredyt czy nie więc co niektórzy to na kantowaniu US mogą się przejechać... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Stasiek no może trochę źle się wyraziłem, ale z grubsza chodziło mi o to aby dać pieniądze temu kto chce najpierw inwestować w budynki i ich wyposażenie,a nie bo sąsiad kupił ciągnik to on też musi chociaż ledwo łączy koniec z końcem. Nie bronie ludziom trzymać tych 5 krów ale jak oni nie dają rady i stają po zasiłek to albo niech coś zrobią ze swoją produkcją albo sprzedadzą albo wydzierżawią komuś ziemię kto wykorzysta ją jak najlepiej. Dokładnie w tych czasach każdy rolnik to biznesmen taki jak i w firmach mniejszych czy większych.

Co do tych większych rolników no to kasę dostają tak jak inni no i limit jakiś jest pieniążków na dofinansowanie. Ale też jest to że oni prędzej kupią nowy sprzęt i szybciej będzie ich stać na daną maszynę a niżeli takiego co ma 10h. Co do ŚOR to wiadomo większa ilość troszkę niższa cena, wyjściem jest jedynie produkcja jak najwyższych plonów i najwyższych jakościowo. Taki rolnik już raczej nie oszczędza na ŚOR i plony ma bardzo dobre, a dużo jest jeszcze takich co powiedzą że oni nie kupią nawozu czy oprysku bo drogi a potem narzekają że mają 4-5t z hektara pszenicy a ten co ma dużo hektarów i sypnie więcej nawozu i osiągnie wynik 7-10t no to zaraz mówią że on jest bogaty bo ma dużo ziemi. Wszystko trzeba przekalkulować sobie w domu czy to się opłaca czy nie. Po prostu jak ktoś ma głowę na karku to i bez dopłat i dofinansowań przeżył i inwestował, oczywiście ceny wszystkiego idą w górę ale zboże też jakoś się teraz trzyma i jakoś to się równoważy. Gdyby nie dopłaty itp na pewno nawozy by były tańsze i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Bardzo prosto można zrobić kryteria otrzymywania pomocy z MGR jednym z nich może być podatek dochodowy o ile będzie wprowadzony... Niech będzie określona pomoc maksymalna a kto ile będzie miał możliwość wzięcia dofinansowania będzie zależna od dochodów, i tak gospodarstwo bez dochodów nie skorzysta z premii (bo nie jest rozwojowe), jeśli nie ma dochodów po ostro kantuje US (to albo płaci podatek i ma sprzęt albo nie płaci podatku i nie ma sprzętu na dofinansowanie)... Zresztą i tak ta pomoc będzie ograniczona bo ludzie na MGR biorą często kredyty a jak będzie podatek dochodowy to łatwo będzie sprawdzić czy ten rolnik spłaci kredyt czy nie więc co niektórzy to na kantowaniu US mogą się przejechać... Pozdrawiam

Troche nie masz racji bo jeżeli dużo inwestujesz w gospodarstwo to nie zapłacisz podatku dochodowego, bo niby za co jak wszystko co zarobiłeś to przeznaczyłeś na rozwój a nie przejadłeś. Limit 300tys na gospodarstwo jest za duży powinien być o połowe niższy żeby każdy mógł z niego skozystać, a tak wzieło kilka osób i limit wyczerpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Stawka 300 niech będzie ale można z tego skorzystać raz na budżet.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Troche nie masz racji bo jeżeli dużo inwestujesz w gospodarstwo to nie zapłacisz podatku dochodowego, bo niby za co jak wszystko co zarobiłeś to przeznaczyłeś na rozwój a nie przejadłeś.

 

Ale to jest wiadome przecież amortyzacje można wyliczyć i wszystko będzie w porządku... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Co 8 lat kupuj traktor a nie co 25

Nie wiem ile w tym prawdy, bo sam tego nie widziałem, ale mam kilku znajomych we wsi, co jeżdżą na tirach do Niemiec. Czasami zjeżdżają w jakieś wioski niemieckie jak coś upolują na traktorpool aby to zabrać do nas. Mówią, że nowsze ciągniki to idzie policzyć na palcach jednej ręki, a tak to większość jeździ 20 letnimi fendtami. Z resztą tam nie patrzy się na rocznik tylko na przebieg, ciągnik po prostu musi wypracować swoje godziny, w przeciwnym wypadku nikt go tam nie sprzedaje za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o młodym rolniku, że ma być, a wysokość dofinansowania będzie mogła wynieść nawet 70tys EURO czyli około 300 tys złotych z tym, że będzie można to realizować w przeciągu 5 lat nie trzeba będzie od razu wszystkiego.

jakie 70 tyś euro dla młodego?...

podajcie jakis link potwierdzający bo ja szukam i pisze tylko o tych 25% wiekszych dopłatach bezpośrednich dla młodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego @Guardian1986 czytaj uważnie a nie będziesz zdawał głupich pytań... W Polsce nie będzie nigdy takiego dofinansowania na Młodego Rolnika... Ta kwota odnosi się do wszystkich państw UE i określa maksymalne dofinansowanie na Młodego rolnika do 70 tys. euro... Dotyczy to przede wszystkim państw w których są problemy z utrzymaniem młodych ludzi na wsi w Polsce póki co nie ma takiego problemu i taka kwota nie będzie możliwa... Dodatkową zmianą będzie to, że kwota z Młodego Rolnika będzie wypłacana w dwóch ratach tzn. 50% na samym początku i drugie 50% po 5 latach kiedy będzie okres rozliczenia się z wykonania biznesplanu... Takie działanie spowoduje, że dojdzie do zwiększania kwoty pomocy w PROW 2014-2020 na działanie Młody Rolnik gdyż kwota 75 tys. podzielona na dwie raty nie daje dużych możliwości... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poniekąd moje pytanie nie było do końca głupie, bo sprowokowało Twoją rzetelną (choć nie popartą żadnymi wiarygodnymi dowodami "link")odpowiedź, ale mniej więcej o to chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak sobie czytam stanowisko Polski na wpr 2013+ i wyczytałem iż plus 25% dopłat dla młodych rolników ale tylko gdy posiada wiecej niż 25h. Dostaną też ci którzy zaczęli gospodarzyć 5 lat wstecz, młody rolnik rozumiemy tu rolnika do 40r życia. Taki dodatek będzie przyznawany na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ależ kolego @Guardian1986 nie ma, żadnego problemu...

 

http://ec.europa.eu/...m627/627_pl.pdf

 

Strona 51 powyższego dokumentu ust. 5 ale warto przeczytać cały artykuł 20 na stronie 49...

 

Oczywiście te założenia, które podałem tzn. I i II rata po 50%, i że może wzrosnąć kwota pomocy nie są moimi założeniami... Tak zostałem poinformowany przez osobę z MRiRW...

 

i wyczytałem iż plus 25% dopłat dla młodych rolników ale tylko gdy posiada wiecej niż 25h

 

Kolego @ChiquitaB akurat w tej kwestii mam inne zdanie... Przeczytaj poniższy dokument, artykuł 36 na stronie 46 a dokładniej ust. 5 i tam jest to wyjaśnione...

 

http://ec.europa.eu/agriculture/cap-post-2013/legal-proposals/com625/625_pl.pdf

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj