rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

Umowa dzierżawy, założenie numeru gospodarstwa, kupno ziemi. Zależy co było pierwsze. 

Edit.  chociaż sam numer gospodarstwa nie wiem czy coś zmienia, możesz mieć numer założony a nie mieć ziemi i nie składać o dopłaty - chyba. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

A z czego można podnosić gva bo mi doradca tylko każe zwiększać hodowle opasow a mi wystarcza już i tego co jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

A jak wygląda sytuacja jak zacząłem budowę chłodni i teraz chciałbym wziąć PROW na wykończenie tj na agregaty, płyty warstwowe ?

Da taką inwestycją podnieść GVA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Dużo jest papierologii aby postawić na MGR hale magazynową? Co potrzebuje od wykonawcy, jakie dokumenty ? Czy postawienie hali wpłynie wzrost gva ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Wykorzystałam zwrot 200 tys w ramach modernizacji, wniosek składany w 2020r w ubiegłym roku zrealizowane Teraz chce ubiegać się o dodatkowe 50 tys. Czy muszę ponownie dokonać wzrostu GVA i wielkości ekonomicznej? Cały biznesplan od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Witam

Czy w tym naborze co zapowiadają mogę się starać o dofinansowanie budowy obory na byki ? Plus dodatkowo maszyny potrzebne do produkcji część nowa ale czy nie które mogą być używane kilkuletnie czy koniecznie nowe?

Jak sytuacja z dofinansowaniem zakupu cieląt lub pasz wlicza się czy nie 


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Orientuje się ktoś gdzie można zamówić tablice informacyjna ? Wymagają tego ode mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36
Napisano (edytowany)
23 godziny temu, dragon12 napisał:

A jak wygląda sytuacja jak zacząłem budowę chłodni i teraz chciałbym wziąć PROW na wykończenie tj na agregaty, płyty warstwowe ?

Da taką inwestycją podnieść GVA ?

Nie ma możliwości dokończenia budowy lub modernizacji budynku w ramach programu. Można taki budynek, jeżeli jest oddany do użytku przebudować na chłodnię - wtedy można się ubiegać o dofinansowanie.

22 godziny temu, Janekkowal napisał:

Wykorzystałam zwrot 200 tys w ramach modernizacji, wniosek składany w 2020r w ubiegłym roku zrealizowane Teraz chce ubiegać się o dodatkowe 50 tys. Czy muszę ponownie dokonać wzrostu GVA i wielkości ekonomicznej? Cały biznesplan od nowa?

Tak

 

17 godzin temu, podjadacz napisał:

Witam

Czy w tym naborze co zapowiadają mogę się starać o dofinansowanie budowy obory na byki ? Plus dodatkowo maszyny potrzebne do produkcji część nowa ale czy nie które mogą być używane kilkuletnie czy koniecznie nowe?

Jak sytuacja z dofinansowaniem zakupu cieląt lub pasz wlicza się czy nie 

Można, limit pomocy w przypadku budowy budynku inwentarskiego - 600 tys. zł. Maksymalnie 250 tys. zł. może zostać przeznaczone na inwestycje niezwiązane z budową lub modernizacją budynku inwentarskiego lub magazynu paszowego oraz na zakup maszyn. Limity nie łączą się. Maszyny tylko nowe.

Nie ma możliwości zakupu zwierząt ani środków obrotowych w ramach dofinansowania. 

Edytowano przez NevPro
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
13 godzin temu, NevPro napisał:

Nie ma możliwości dokończenia budowy lub modernizacji budynku w ramach programu. Można taki budynek, jeżeli jest oddany do użytku przebudować na chłodnię - wtedy można się ubiegać o dofinansowanie.

Tak

 

Można, limit pomocy w przypadku budowy budynku inwentarskiego - 600 tys. zł. Maksymalnie 200 tys. zł. może zostać przeznaczone na inwestycje niezwiązane z budową lub modernizacją budynku inwentarskiego lub magazynu paszowego oraz na zakup maszyn. Limity nie łączą się. Maszyny tylko nowe.

Nie ma możliwości zakupu zwierząt ani środków obrotowych w ramach dofinansowania. 

Mała uwaga, 250 tys. zł na maszyny lub budynki tzw. niezwierzęce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Możliwe jest uzyskanie 10% wzrostu gva przy 10ha wnioskując jedynie o ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 10.05.2023 o 20:14, krzychu121 napisał:

Orientuje się ktoś gdzie można zamówić tablice informacyjna ? Wymagają tego ode mnie 

 

Dnia 10.05.2023 o 20:20, melon10641 napisał:

na allegro masz kilka ogłoszeń 

jest jaki określony wymiar czy może być mały format ?

Czy na nowy nabór też można wziąć ciągnik czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NevPro    36
Dnia 11.05.2023 o 11:07, adimajkel napisał:

Mała uwaga, 250 tys. zł na maszyny lub budynki tzw. niezwierzęce ;)

Racja, poprawiłem.

 

1 godzinę temu, Miran napisał:

Możliwe jest uzyskanie 10% wzrostu gva przy 10ha wnioskując jedynie o ciągnik?

Wzrost GVA można osiągnąć przez zwiększenie powierzchni upraw lub produkcji zwierzęcej albo wprowadzenie lub zwiększenie powierzchni upraw bardziej dochodowych. Ciągnik jak najbardziej może wspomóc realizację takich działań.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

mam pytanie czy wzrost GVA mogę osiągnąć przez zwiększenie powierzchni gospodarstwa w wyniku dzierżawy gruntów rolnych od ojca ? 

jeśli tak to kiedy taka dzierżawa musi być zrobiona ? czy może być w roku składania wniosku o mgr ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, seba836 napisał:

 

jest jaki określony wymiar czy może być mały format ?

Czy na nowy nabór też można wziąć ciągnik czy nie ?

Mi kazano zamówić 80x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Mi kazano zamówić 80x120

Ja też mam 120x80 u siebie. W ustawie jest ujęte słowo "tablica" i "plakat" tablica jest 120x80 plakat jest format A3. Na MGR jest tablica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)

Orientuję się ktoś jaka jest teraz cena M2 budynku dla opasów? Jest opcja wyrobić się w granicach 1500-1600zł? Oczywiście na rusztach 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Mi kazano zamówić 80x120

 

4 godziny temu, Darek8787 napisał:

Ja też mam 120x80 u siebie. W ustawie jest ujęte słowo "tablica" i "plakat" tablica jest 120x80 plakat jest format A3. Na MGR jest tablica.

czyli 120x80 musi być czy jak kupię tą małą a3 to przejdzie?  Tablica musi wisieć cały czas czy tylko na czas kontroli zrobię zdjęcie i zdejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
2 godziny temu, seba836 napisał:

czyli 120x80 musi być czy jak kupię tą małą a3 to przejdzie?  Tablica musi wisieć cały czas czy tylko na czas kontroli zrobię zdjęcie i zdejmuje

z tego co wiem od moich doradców to ma być duża 80x120 i w teorii możesz zdjąć po kontroli ale powinna być te 5 lat od wypłaty pomocy w widocznym miejscu. Nie wiem co by było gdyby ktoś wjechał z kontrolą niezapowiedzianą pewnie jakieś sankcje bo to jeden z warunków otrzymania pomocy. o ile takie niezapowiedziane są możliwe bo z tego co wiem to się chyba umawiają wcześniej. no i pomoc musi być powyżej 50 tysięcy Euro bo jak 200 tyś dotacja to bez tablicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielkurp    5

Czasami tak się zapowiadają że dzwonią o 8rano i mówi że będą na 11 i tablicy już nie zdążysz kupic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj