rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Slavo    55

Agencji zostało trochę kasy i zamiast robić kolejny nabór na D zawnioskowali o podniesienie kwot zwrotu. Planowałem w połowie lipca złożyć wniosek o płatność i na Nowy Rok otrzymałbym zwrot. Jeśli w październiku złożę wniosek o aneks , po miesiącu wniosek o płatność to zwrot otrzymam na Wielkanoc - a kredyt trzeba już spłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałyJan    1

Witam wniosek miałem złożony na ciągnik z ładowaczem czołowym w przedziale 125/150km ofertę na ciągnik przedstawiłem na 135km na kwotę 520 tys oferta z stycznia dostałem telefon na podpisanie umowy więc trzeba czegoś szukać powoli czy mogę szukać mocniejszego do 150km i czy jak kwota się zmieni wiadomo maszyny drożeją czy  mogę kupować czy muszę robić aneks ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
MałyJan napisał:

Witam wniosek miałem złożony na ciągnik z ładowaczem czołowym w przedziale 125/150km ofertę na ciągnik przedstawiłem na 135km na kwotę 520 tys oferta z stycznia dostałem telefon na podpisanie umowy więc trzeba czegoś szukać powoli czy mogę szukać mocniejszego do 150km i czy jak kwota się zmieni wiadomo maszyny drożeją czy  mogę kupować czy muszę robić aneks ? 

Kiedy planujesz zakup i wniosek do Arimr o zwrot ? Kupić możesz taki ciągnik który się w mieści Twoim przedziale mocy. Jeśli jesienią wejdzie nowe rozporządzenie to złożysz wniosek o płatność zmieniający kwotę zwrotu z 200 na 250 tyś i następnie wniosek o płatność o 250 zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

tylko pamiętajcie że jest ograniczenie że te 200 tysięcy zwrotu nie może być to mniej niż 30 % ceny inwestycji ( niech ktoś mnie poprawi jeśli się pomyliłem ze 30%) tak więc zbliżając się do kwot rzędu 600 tysięcy zł trzeba już ostrożnie żeby nie przekroczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Tak. Na ta chwilę jest 200 zwrotu przy koszt kwalifikowany 666 666 zł netto - czyli Max 30 %. Jeśli wyjdzie koszt kwalifikowany zakupionych maszyn 666 668 zł to Arimr od razu odrzuci wniosek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałyJan    1
1 godzinę temu, Slavo napisał:

Kiedy planujesz zakup i wniosek do Arimr o zwrot ? Kupić możesz taki ciągnik który się w mieści Twoim przedziale mocy. Jeśli jesienią wejdzie nowe rozporządzenie to złożysz wniosek o płatność zmieniający kwotę zwrotu z 200 na 250 tyś i następnie wniosek o płatność o 250 zwrotu.

Zakup planuje jak najszybciej a wniosek będę składał tak żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Osobiście chyba nie doczekam się tej podwyżki, ciągnik ma być w lipcu i chcę od razu składać wniosek, kredyt nie poczeka, chociaż dopytam się dealera czy są szanse przesunąć ratę z UE z 6 na kilka miesięcy później, chociaż w to całkowicie nie wierzę. Nawet nikt nie wie czy przejdzie ten projekt zwiększenia kwoty, a co dopiero kiedy to będzie wdrożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 30.06.2022 o 18:06, Slavo napisał:

Agencji zostało trochę kasy i zamiast robić kolejny nabór na D zawnioskowali o podniesienie kwot zwrotu. Planowałem w połowie lipca złożyć wniosek o płatność i na Nowy Rok otrzymałbym zwrot. Jeśli w październiku złożę wniosek o aneks , po miesiącu wniosek o płatność to zwrot otrzymam na Wielkanoc - a kredyt trzeba już spłacać.

Agencja do końca nie wiedziała czy jej starczy kasy dla wszystkich w tym naborze, także kasa jak została będzie rozdzielona zapewne na inne programy, w harmonogramie niektóre programy były oznaczone że nie wiadomo czy wystartują  jak kasa jest to wystartują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Wczoraj podpisałem umowę i otrzymałem informację że będzie zwiększenie z 200 na 250 i już mogę składać aneks…

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Wczoraj podpisałem umowę i otrzymałem informację że będzie zwiększenie z 200 na 250 i już mogę składać aneks…

prowadzący tak mówił czy gdzieś indziej rozmawiałeś? jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Pomorskie. Prowadząca miałem w Piotrkowie ale podpisywałem już „u siebie” w Gdyni i tu osoba „u której” podpisywałem mnie o tym poinformowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
7 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

Pomorskie. Prowadząca miałem w Piotrkowie ale podpisywałem już „u siebie” w Gdyni i tu osoba „u której” podpisywałem mnie o tym poinformowała.

ja także czekam z tematem i będę aneks składał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

ja podpisałem umowę w maju, czy teraz warto robić na dwa etapy? bo kasa za pierwsze zakupy potrzebna:)  dużo z tym zachodu? czy lepiej przeczekać na te 50 tyś dodatkowe i wszystko na raz ogarnąć płacąc dłużej wysokie odsetki od kredytu. czy na dwa etapy sprawnie to idzie ogarnąć może ktoś z Was ma z tym doświadczenia i opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9
16 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

Wczoraj podpisałem umowę i otrzymałem informację że będzie zwiększenie z 200 na 250 i już mogę składać aneks…

To ciekawe jak to będzie wyglądało, można będzie jeszcze jedną maszynę wpisać na prow jak te 50 tyś podniosą czy jak to będzie wyglądać? umowa jeszcze u mnie nie podpisana


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoH    1

Dzień dobry. Proszę Was o pomoc przed żniwami chce sobie policzyć Gva przy nowych zasiewach. Trzeba robić biznesplan od nowa pozostawiając koszty ze starego biznesplanu zatwierdzonego przez Agencję robić na nowo rok bazowy i docelowy z roślinami które chce zasiać w tym roku tak żeby mi wszedł wzrost Gva ? Proszę o pomoc czy dobrze rozumiem. I czy zostawić ceny sprzedaży z biznesplanu zatwierdzonego przez agencję ? Czy można je aktualizować z każdego roku na nowo ?

Edytowano przez RoH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Jeszcze niby nie ma oficjalnej informacji o zwiększeniu zwrotu z 200 tys na 250.  Ciekawe jak by to wyglądało żeby wykorzystać całość zwrotu trzeba kupić za około 420 netto jak 60% zwrotu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Dzwoniłem dziś do Arimr i Minrol- jak wejdzie rozporządzenie odnośnie zmiany zwrotu z 200 tyś na 250 to będzie informacja na stronie www i poznamy szczegóły. Może to potrwać do jesieni. Teraz wstrzymuję się z złożeniem wniosku o płatność- liczę na szybkie wprowadzenie zmian. Po zmianach złożę szybko aneks i 5 min później wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

@Slavo a to można nie czekać na rozpatrzenie aneksu i od razu wnioskować o płatność ?

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Można. W przypadku idealnie złożonego wniosku o aneks po miesiącu Arimr wzywa na podpisanie aneksu lub przesyła poprawki ( robi się drugi miesiąc). Zależy mi na szybkim zwrocie oraz liczę na 250 tyś zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
2 godziny temu, Slavo napisał:

Można. W przypadku idealnie złożonego wniosku o aneks po miesiącu Arimr wzywa na podpisanie aneksu lub przesyła poprawki ( robi się drugi miesiąc). Zależy mi na szybkim zwrocie oraz liczę na 250 tyś zwrotu.

za jaką kwotę netto masz kupione maszyny ? bo ciekawi mnie jak będą liczyć ten zwrot 250 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Mogli by powiedzieć tak lub nie, bo ciągle się mówi o tych 250 000 zł zwrotu, a pewnych informacji brak. Muszę podjąć decyzję jaki ciągnik wybrać i teraz nie wiadomo co robić. Taki bajzel to tylko w Polsce...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Wydałem 600 tyś netto. Wyjdzie rozporządzenie to się dowiemy o szczegółach. Np czy będzie można dodać jeszcze jedną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj