rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Slavo    55
odrion napisał:

Dnia 16.04.2022 o 23:12, Okisz napisał:

Panowie, a podpowiedzcie jeszcze w takiej kwestii: rok bazowy we wniosku który składałem był robiony w oparciu o wniosek obszarowy składany w roku 2021

We wniosku prow data realizacji inwestycji to 2023. 

Czy w związku z powyższym rok docelowy dla mnie będzie już teraz? W sensie będzie on oparty na wniosku obszarowym który będę składać w najbliższym czasie - wniosek na rok 2022?  

Czy może jednak rok docelowy dla mnie będzie dopiero w 2023 (wniosek składany na ten rok)

Przypuszczam że jednak będzie to 2023 ponieważ dzierżawy podpisze dopiero w tym roku we wrześniu a co za tym idzie będę je uwzględniać  w obszarowce dopiero w 2023.

Dobrze myślę?

 

 

Rok docelowy to rok złożenia wniosku o ostateczna płatność. Jak kupisz maszyny w 2022 i złożysz wniosek o płatność w 2022, to rok docelowy przesunie Ci się z 2023 na 2022

Jeśli już kupiłeś maszyny, osiągnąłeś zakładany wzrost GVA to możesz teraz złożyć wniosek o płatność. Zadzwoń do prowadzącego czy w takim przypadku przed złożeniem wniosku o płatność musisz złożyć aneks ( dotyczący zmiany roku docelowego z 2023 na 2022)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

27.04 będę podpisywał umowę na MGR obszar D nabór 2021. Warmińsko-Mazurskie miejsce 75xx. Ciągnik i opryskiwacz. wcześniej nie dostałem ani jednego pisma z agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
2 godziny temu, Slavo napisał:

Jeśli już kupiłeś maszyny, osiągnąłeś zakładany wzrost GVA to możesz teraz złożyć wniosek o płatność. Zadzwoń do prowadzącego czy w takim przypadku przed złożeniem wniosku o płatność musisz złożyć aneks ( dotyczący zmiany roku docelowego z 2023 na 2022)

Aneks? Z jakiej paki? Deklarujesz do kiedy ten wzrost zrobisz a nie kiedy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

A jeżeli chodzi o pięcioletnie zobowiązanie, to jeżeli przelew z ARiMR był 19.03.2018 to 5 lat upływa 19.03.2023 czyli moim ostatnim rokiem jakim muszę wykazać wzrost gva w dopłatach i sprzedażach zwierząt jest 2022 a w 2023 na wiosnę mogę siać jak pasuje? Dobrze to rozumiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darioo96    0

Panowie Modernizacja Gospodarstw Rolnych, obszar C 

Czekam na podpisanie umowy z agencją lecz zamówiłem maszyny wcześniej i już chcą żebym je odbieram. Mogę śmiało płacić i odbierać czy się wstrzymać aż do podpisania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Arimr Toruń. Rok docelowy planowałem 05.2023, podczas przygotowywania aneksu prowadząca i dział rozpatrujący wnioski o płatność powiedzieli że mam zmienić rok docelowy na 2022 ( planuje wniosek odpłatność złożyć we wrześniu 2022)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Witam 

Powiększyłem gospodarstwo o nową działkę wciaglem ja w dopłaty w tym roku . Mogę złożyć aneks o zmianie maszyn na ciągnik? Wcześniejsza powierzchnia gospodarstwa nie pozwalała wzięcie drugiego małego ciągnika do upraw w warzywach. 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
Dnia 21.04.2022 o 09:15, karol19920 napisał:

A jeżeli chodzi o pięcioletnie zobowiązanie, to jeżeli przelew z ARiMR był 19.03.2018 to 5 lat upływa 19.03.2023 czyli moim ostatnim rokiem jakim muszę wykazać wzrost gva w dopłatach i sprzedażach zwierząt jest 2022 a w 2023 na wiosnę mogę siać jak pasuje? Dobrze to rozumiem? 

Ktoś coś wie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 21.04.2022 o 18:39, dawidpl napisał:

Witam 

Powiększyłem gospodarstwo o nową działkę wciaglem ja w dopłaty w tym roku . Mogę złożyć aneks o zmianie maszyn na ciągnik? Wcześniejsza powierzchnia gospodarstwa nie pozwalała wzięcie drugiego małego ciągnika do upraw w warzywach. 

jak teraz powierzchnia jest ok to możesz aneksem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

Zwrot 60% na MGR  jest liczony z kwoty netto na maszyny czy brutto?

Edytowano przez arion650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek7773    0

Witam, ktoś by podrzucił albo podpowiedział jak prowadzi wykaz działań agrotechnicznych prosa? Wszystko tam piszecie (orka, nawóz, siew, i kolejny raz orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Cześć, 

Dziś wysłałem podpisana umowę do agencji o dopłatę w ramach PROW.

Czy mógłby ktoś kto jest już w programie napisać co teraz? W sensie co muszę ewidencjonować? Jaka dokumentację zbierać. 

Jak wygląda "relacjonowanie " do agencji postępów?

Na prow kupuje ciągnik przyczepę I opryskiwacz. Zobowiązałem się zwiększyć gospodarstwo. Dzierżawa zostanie podpisana w tym roku we wrzesniu więc do dopłat wykaze nowe grunty za rok.

Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Po pełnym roku kalendarzowym w styczniu wyślesz co roku ankietę monitorującą. Trzymasz faktury i prowadzisz ewidencję przychodów i rozchodów i to co normalnie masz w ewidencji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
actiogrod    0

Czy jeśli mam informacje od prowadzącego, że mój aneks przeszedł - to była jedynie zmiana cen- i że mogę kupować maszyny, to dawać temu wiarę czy czekać aż mnie zaproszą na podpisanie? Co radzicie? Jak robiliście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Jak długi okres czasu zajmuje agencji decyzja o akceptacji powiedzmy w miarę standardowego aneksu? Chodzi mi o to czy trwa to miesiącami czy raczej szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    195

Czy ktoś zamawial opryskiwacz na PROW i może potwierdzić czy Agencja wymaga aby opryskiwacz miał homologację? Zastanawiam się czy muszę dobierać hamulce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bralem opryskiwacz i zamowilem bez hamulcow bo chcieli kosmiczne pieniadze. jakie bylo moje zdziwienie jak przyszedl z hamulcami dwuobwodowymi za ktore oczywiście nie doplacalem;) Agencja nie wymaga homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Czy potrzebuję jakieś specjalne certyfikaty kupując siewnik do poplonów? Znalazłem siewnik siewmet na olx, wydaje mi się tylko że to trochę garażowa robota. Wystarcza faktura i najprostsza tabliczka znamionowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Na 18.5 ha agencja przyznaje mi rozsiewacz nawozów 800 litrów, natomiast chce kupić 1000 litrów. Czy jest jakaś możliwość argumentacji żeby przeszedł ten 1000 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie 800l i żeby w cenie były nadstawki które zdejmiesz na kontrol i git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Niestety inny model rozsiewacza wchodzi w grę, który zaczyna się od 1000 litrów podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Pisz o dużych ilościach małych dawek (3x azot, osobno p i k) + wapno do bólu. Jak masz pola oddalone to jeszcze na + i też tym argumentuj.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj