rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

odrion    194

Też tak myślę, ale co zrobić jak proszą o to przy poprawkach. Kluczowe pytanie jest czy jak podam np lance aluminiowe w ofercie, to będzie problem jak ostatecznie kupię opryskiwacz ze stalowymi.

Jeszcze lepiej mam w przypadku przyczepy. Ma ofertę rozpisaną z 15 podpunktami (stelaż, plandeka, hamulce, jaki dyszel, itp. - w sumie 15 rzeczy wymienionych) i Pani z agencji stwierdziła, że przyczepa wydaje jej się za droga i poprosiła, żeby dopisać jeszcze coś z opcji żeby uzasadnić tak wysoką cenę. Tylko nie bardzo jest już co dopisywać. Najlepsze jest to, że to oferta z lipca 2021 i jak zrobiłem aktualizację wyceny 2 tygodnie temu, to cena za tą samą przyczepą już ponad 10 tys netto więcej. A dla Pani poprzednia oferta jest za droga.... Nagle mamy w agencji specjalistów o tego co ile kosztuje. Nie bardzo wiem jak z nimi rozmawiać, ale chyba prześlę im tą nową ofertę ;). Żeby nie było to oferta jest od bezpośredniego dilera producenta (wcześniej miałem od takiego co handluje różnymi maszynami). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
2 godziny temu, odrion napisał:

Czy miał ktoś, że przy ofercie na opryskiwacz agencja doczepiła się do tego, że nie ma informacji, czy lance są stalowe czy aluminiowe i na ile się rozkładają?

 Z rozkładaniem nie ma problemu, mogę to im dopisać bo to standard dla określonej szerokości, ale co do materiału lanc, to obawiam, się, czy jak np podam stalowe, to czy nie będzie problemu jak ostatecznie wybiorę aluminiowe (jeszcze nie podjąłem decyzji, które wybrać). 

Czy nie powinno być tak, że interesują ich tylko te rzeczy, które liczą się do punktów? W zestawieniu planowanych inwestycji mam tylko podane:

szerokość w przedziale, pojemność w przedziale, informacja, że jest komputer sterujący dawką i to, że można zdalnie włączać/wyłączać rozpylacze.

 

 

Na cholerę chcesz jakieś szczegóły wpisywać? Wpisujesz szerokość belki, pojemność zbiornika i cenę (no chyba że masz jakieś dodatkowe wyposażenie punktowane). Im mniej tym lepiej, zaś szczegóły będziesz przy ofercie im przedstawiać.

Co do cen to jeśli pani mówi że za drogo to niech poda gdzie tak tanie są tego samego producenta? Wysyłasz ofertę i kontrofertę i kończysz temat.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co za pracownicy w agencji... u mnie pisało sie minimum. Prasa rolująca podbierak 1.8-2.2 m, agregat talerzowy 2.8-3.2m i wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna0904    0

Mam pytanie odnośnie inwestycji budowlanej. Chcę za dotację zrobić m.in. domek letniskowy do 35m2 który wg przepisów prawa budowlanego nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia, jest to tzw domek na zgłoszenie. Czy do dotacji muszę mieć pozwolenie na budowę czy wystarczy to zgłoszenie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
22 godziny temu, odrion napisał:

Czy miał ktoś, że przy ofercie na opryskiwacz agencja doczepiła się do tego, że nie ma informacji, czy lance są stalowe czy aluminiowe i na ile się rozkładają?

 Z rozkładaniem nie ma problemu, mogę to im dopisać bo to standard dla określonej szerokości, ale co do materiału lanc, to obawiam, się, czy jak np podam stalowe, to czy nie będzie problemu jak ostatecznie wybiorę aluminiowe (jeszcze nie podjąłem decyzji, które wybrać). 

Czy nie powinno być tak, że interesują ich tylko te rzeczy, które liczą się do punktów? W zestawieniu planowanych inwestycji mam tylko podane:

szerokość w przedziale, pojemność w przedziale, informacja, że jest komputer sterujący dawką i to, że można zdalnie włączać/wyłączać rozpylacze.

 

 

Pewnie im cena nie pasuje za opryskiwacz i dlatego dopytują. Ceny przeważnie mają od dilerów więc w miarę aktualne.

20 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Na cholerę chcesz jakieś szczegóły wpisywać? Wpisujesz szerokość belki, pojemność zbiornika i cenę (no chyba że masz jakieś dodatkowe wyposażenie punktowane). Im mniej tym lepiej, zaś szczegóły będziesz przy ofercie im przedstawiać.

Co do cen to jeśli pani mówi że za drogo to niech poda gdzie tak tanie są tego samego producenta? Wysyłasz ofertę i kontrofertę i kończysz temat.

xD nie zauważyłeś małego problemu, że oferta handlowa którą oddajesz jest tylko poglądowa i nie jest wiążąca, oni patrzą tylko na tabele 19 w biznesplanie, w instrukcji do bp i wniosku nie ma nic o ofertach handlowych poza tym, że podajesz źródło skąd ustaliłeś cenę, a oni i tak to weryfikują. Także im mniej jest napisane w biznesplanie tym bardziej im się cena nie zgadza. Nie myl również zestawienia rzeczowo-finansowego z tabelą 19, bo to odrębne pozycje. Wskazując w bp pojemność i szerokość i przedstawiając ofertę handlową jedyne co można skończyć to na piśmie wzywającym do ucięcia kosztów. 

10 godzin temu, marcin1971992 napisał:

Dzień dobry,czy pisał ktoś  jakieś oświadczenie do umowy ustnej dzierżawy,czy orientuje się ktoś jak to napisać?

można napisać masę oświadczeń, tylko naświetl temat bardziej o co Ci chodzi 

7 godzin temu, pawelol111 napisał:

Co za pracownicy w agencji... u mnie pisało sie minimum. Prasa rolująca podbierak 1.8-2.2 m, agregat talerzowy 2.8-3.2m i wsio

w zestawieniu rzeczowo-finansowym, a nie w bp, nie myl tego bo wprowadzasz ludzi w błąd, mam wrażenie że nawet nie widziałeś swojego biznesplanu tylko zestawienie które podpisałeś wraz z umową, a o warunki jakie musisz spełnić pytałeś już doradcę

5 godzin temu, anna0904 napisał:

Mam pytanie odnośnie inwestycji budowlanej. Chcę za dotację zrobić m.in. domek letniskowy do 35m2 który wg przepisów prawa budowlanego nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia, jest to tzw domek na zgłoszenie. Czy do dotacji muszę mieć pozwolenie na budowę czy wystarczy to zgłoszenie?

 

domek letniskowy to nie z modernizacji, ale ogólnie jeśli coś budujesz to agencji dajesz do czego wymaga prawo jak jest zgłoszenie to zgłoszenie i dokumenty powiązane jak pozwolenie to pozwolenie i dokumenty powiązane

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194

Czy podpowie ktoś, bo próbuję sobie ułożyć w głowie harmonogram.

W PROW mam inwestycje rozbite na 2 etapy. 1 etap do 2023 i 2 etap do 2024.  Z tego co rozumiem, to te daty, to maksymalne daty do kiedy muszę realizować dany etap. W rzeczywistości maszyny z etapu 1 będę chciał kupić w 2022 roku i z etapu 2 w 2023 roku. I tutaj mam pytanie. Na razie mój rok docelowy (wg tego jak to rozumiem) to rok ostatecznej płatności (chyba rozumianej jako złożenie wniosku o ostateczną płatnośc), czyli skoro etap 2 miałem na 2024 to to był rok docelowy. 

Czy dobrze rozumiem, że jak zrealizuję etap 2 w 2023 i złożę w 2023 wniosek o ostateczna płatność, to przesunie się mój rok docelowy i właśnie 2023 będzie tym rokiem? jeżeli tak to już w 2023 bedę musiał wykazać zrealizowanie założeń biznes planu i utrzymać to przez 5 lat? 

I drugie pytanie - czy te lata należy rozumieć kalendarzowo? Tj. np jak rok docelowy to 2023, to muszę zrealizować założenia do grudnia 2023?

Zastanawiam się też czy mogę zrobić coś takiego: na etap drugi mam opryskiwacz. Czy mogę go np kupić (w rozumieniu zapłacić i otrzymać) w 2022, a wniosek o ostateczną płatność złożyć np w styczniu 2023? Jeżeli wszystko dobrze rozumiem, to powinno to zadziałać. Tzn wtedy mój rok docelowy przesunie się na 2023 i do końca grudnia 2023 będę musiał zrealizować biznes plan (u mnie jest to powiększenie gospodarstawa o dodatkowe ha).

Od razu uprzedzę pytanie - nie chcę składać wniosku o ostateczną płatność w 2022, bo nie będę mógł w tym roku jeszcze wykazać wzrostu powierzchni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

Miesiąc temu wpłaciłem zaliczkę za przyczepy pod modernizację. Dzisiaj przyszło pismo że 10procent cena w górę albo zerwanie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194
12 minut temu, roLnik_pk napisał:

Miesiąc temu wpłaciłem zaliczkę za przyczepy pod modernizację. Dzisiaj przyszło pismo że 10procent cena w górę albo zerwanie umowy

Jaki producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
21 godzin temu, roLnik_pk napisał:

Miesiąc temu wpłaciłem zaliczkę za przyczepy pod modernizację. Dzisiaj przyszło pismo że 10procent cena w górę albo zerwanie umowy

zależy jak była sformułowana umowa, bo być może nie mogą zerwać umowy, tylko liczą że grzecznie zapłacisz albo podpiszesz że sam rezygnujesz za porozumieniem stron z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888

Chłopy płaćcie zadatki. Wtedy jak ktoś będzie chciał zerwać umowę zapłaci wam x2 zadatek. Przy zaliczce można zerwać umowę bez konsekwencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
48 minut temu, krzychu121 napisał:

Chłopy płaćcie zadatki. Wtedy jak ktoś będzie chciał zerwać umowę zapłaci wam x2 zadatek. Przy zaliczce można zerwać umowę bez konsekwencji 

gorzej jak Tobie nie przyznają maszyn na które płaciłeś zadatek, to działa w dwie strony ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3888

Oczywiście że w dwie strony, Ten kto chce rozwiązać umowę to traci. Nie zadatkuje maszyn których nie jestem pewny że kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
16 godzin temu, angelikamadon napisał:

Czy zakup maszyny z 2017 roku która jest nowa będzie uznany w agencji jak rzeczywiście nowy czy mogą coś  kwestionować? 

jeżeli fabrycznie nowa to nie mają podstaw do podważenia zakupu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
1 godzinę temu, Palmusny napisał:

jeżeli fabrycznie nowa to nie mają podstaw do podważenia zakupu

Przy kredycie preferencyjnym linia RR jak brałem kiedyś maszyny a to też jest dopłata z ARiMR tylko że do odsetek to czytałem przepisy i mówią o tym że maszyna musi być fabrycznie nowa i w dniu sprzedaży mieć nie więcej niż 5 lat. Warto tą kwestię ustalić z dotacją PROW jak to jest. Czasami maszyna kilkuletnia ale nowa nie dostanie już gwarancji producenta tylko dealerską ( miałem tak z jedną maszyną ) to też może ma jakieś znaczenie dla agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

@Darek8787 faktycznie przy preferencyjnych niby coś takiego jest (nie miałem okazji korzystać z takiej opcji)  @angelikamadon przedzwoń do prowadzącego wniosek najlepiej dopytać co by lipy nie zrobić powiem szczerze że sam kupuje ale to rocznik niżej "2021" więc nie ma problemów ale faktycznie są gdzieś maszyny które ktoś ma wniosek złożony z roczników 2020 i niżej w fajnych pieniądzach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Czy można po podpisaniu umowy zmienić wybór z ciągnika na coś innego ?

aneksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

panowie mam pytanie : Mam złożony wniosek na ciągnik ale myślałem o zakupie już teraz i tu moje pytanie mogę zakupić ciągnik teraz (umowa nie podpisana i jeszcze będzie robiony aneks bo we wniosku mniejszą moc dałem ?) jestem na etapie 2 poprawek   Sami w agencji nie wiedzą czy można zakupić wcześniej .

Edytowano przez Palmusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Palmusny napisał:

panowie mam pytanie : Mam złożony wniosek na ciągnik ale myślałem o zakupie już teraz i tu moje pytanie mogę zakupić ciągnik teraz (umowa nie podpisana i jeszcze będzie robiony aneks bo we wniosku mniejszą moc dałem ?) jestem na etapie 2 poprawek   Sami w agencji nie wiedzą czy można zakupić wcześniej .

Zakupy można robić już po złożeniu wniosku, z tym że na własne ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, Palmusny napisał:

panowie mam pytanie : Mam złożony wniosek na ciągnik ale myślałem o zakupie już teraz i tu moje pytanie mogę zakupić ciągnik teraz (umowa nie podpisana i jeszcze będzie robiony aneks bo we wniosku mniejszą moc dałem ?) jestem na etapie 2 poprawek   Sami w agencji nie wiedzą czy można zakupić wcześniej .

Na własne ryzyko tylko. Lepiej po podpisaniu umowy robić zmiany szczerze mówiąc. Teraz tylko te poprawki co chcą ogarnij a później zmiany bo to nie jest 5zł. Lepiej się wstrzymaj ale tamm jak chcesz proszę Pana. 

Edytowano przez Ceres2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

no w trakcie poprawek nie mogliśmy zmienić mocy niestety... wstrzymam się do podpisania umowy i złożenia aneksu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj