rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Panowie poprawki już mam złożone ile mniej więcej trzeba czekać na podpisanie umowy ?? Czy to tez jedna wielka niewiadomo jak z tym kiedy można się spodziewać poprawek ? I jeszcze jedno jak podpisze już umowę to aneksem bez problemu zrobię zmianę maszyny ? Bo plany się zmieniły i będzie zmiana a wpisane maszyny przeszły to po podpisaniu umowy już raczej nie będzie problemu wsadzic inna maszynę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😛Proszę Pana. Teraz to migiem idzie- ale różnie. Możesz po podpisaniu zmienić tylko trzeba zwrócić uwagę na punkty. Jeśli za daną maszynę dostałeś punkty to zmieniasz też na punktowaną. 

Ktoś wcześniej pisał, że można złożyć aneks o wyższą kwotę,limit jest i obowiązuje więc to tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach- trzeba się liczyć z tym, że ARiMR będzie się domagał dowodów że dana sytuacja wynikła przez covid. To są skomplikowane przypadki dobrze uzasadnione-nie że każdemu zaraz zaczną podwyższać. Zawsze można zrezygnować czy z zakupu czy ogólnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    63
farmerr96 napisał:

Wie ktoś może ile czeka się na Aneks w Poznaniu ?

Ja czekałem około 1,5 miesiąca. Ale dzwoniłem i trułem du.... Zadzwoń, dopytaj kto prowadzi twoja sprawę i narzucaj się. U mnie aneks trafił do Konina. Pani potem nawet sama poinformowała, że kierownik w Poznaniu zaakceptował aneks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18

Dziś miałem kontrole z MGR 2020 (utwardzenie placu, ciągnik, maszyny) Wniosek o płatność wysłałem 30 grudnia , dziś kontrola która przebiegła bardzo płynnie nie czepiali się specjalnie. 

Wspominali że po ok 2 mies. powinienem mieć pieniądze na kącie, jak było w waszym przypadku, jak długo czekaliście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

jest jakiś limit kwotowy za jaki można kupować maszyny? nie chodzi o kwotę zwrotu tylko o kwotę całkowitą? przykładowo mogę kupić ciągnik za 1mln czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, lolq1660 napisał:

jest jakiś limit kwotowy za jaki można kupować maszyny? nie chodzi o kwotę zwrotu tylko o kwotę całkowitą? przykładowo mogę kupić ciągnik za 1mln czy nie?

Nie ma limitu, tak jak napisałeś możesz i za milion kupić a zwrotu max 200 dostaniesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tu jest właśnie ten haczyk jak ktoś się łudził, że kupi za 1 milion zł sprzęt i dostanie za niego 60% zwrotu to źle myślał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

właśnie się upewniam, bo gdzieś obiło mi się o uszy że agencja odmówiła dofinanswania na sieczkarnie bo skoro stać na 1mln to 200tys nie robi różnicy(tak w skrócie) a jaka prawda do końca nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

czytam tak już dwa tygodnie o tych poprawkach i miejsca 8xxx dostają ja jestem na 13xx i cisza 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek3125 napisał:

czytam tak już dwa tygodnie o tych poprawkach i miejsca 8xxx dostają ja jestem na 13xx i cisza 😄

To nie idzie za koleją, osoby rozpatrujące podzieliły się robotą i wzięło swoją część i działają. Trzeba czekać 🙂 tak mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

nic nie mówię że mi się dłuży tylko się śmiesznie to czyta 😄 maszyny mam kupione więc byle wszystko było tak jak im się ma widzieć i za półtora roku może zwrot przyjdzie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
4 godziny temu, lolq1660 napisał:

właśnie się upewniam, bo gdzieś obiło mi się o uszy że agencja odmówiła dofinanswania na sieczkarnie bo skoro stać na 1mln to 200tys nie robi różnicy(tak w skrócie) a jaka prawda do końca nie wiadomo

jak masz zwrotu 200 tysi to inwestycja np. ciągnik nie może kosztować więcej niż 666666,67 zł netto

cytat z rozporządzenia:

4. Pomoc przyznaje się w wysokości do:

1)   50% kosztów kwalifikowalnych - w przypadku operacji innych niż wymienione w pkt 2,

2)   60% kosztów kwalifikowalnych - w przypadku operacji realizowanej przez osoby wspólnie wnioskujące lub młodego rolnika

- i nie mniej niż 30% kosztów kwalifikowalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotre98    0
3 godziny temu, Arek3125 napisał:

nic nie mówię że mi się dłuży tylko się śmiesznie to czyta 😄 maszyny mam kupione więc byle wszystko było tak jak im się ma widzieć i za półtora roku może zwrot przyjdzie 😄

To można wcześniej zakupić maszyny ciągnik czy cokolwiek ? Jest jakiś okres ile można wcześniej zakup zrobic czy coś .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

no możesz kupić jakiś czas wcześniej nie wiem dokładnie czy rok wcześniej czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

Miał ktoś może zakup niezgodny z opisem zadań, to znaczy jedna rzecz się nie zgadzała? Coś dało się zrobić? jakieś wyjaśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Z ciekawości, co oznacza "umowa przedwstępna sprzedaży całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji"? Nie ma w najbliższych dniach osoby która pisała mi wniosek, a przyszły poprawki z modernizacji żeby to dostarczyć. Prowadzicie również ewidencję środków trwałych będąc na Vat? Niby nie ma obowiązku, ale również w tym liście zostało to zawarte 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj