rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość
12 minut temu, Ceres2 napisał:

Spokojnie. Skontaktuj się z osobą co Ci robiła bp a jak nie to bierz dokumenty i idź do innego doradcy. 

Dokładnie kontakt z kimś kto robił bp. 

 

8 minut temu, Rogas71 napisał:

No chyba że krów masz mniej jak 3 sztuki to idzie do ubojni 😜

Lub masz tak:

https://youtube.com/shorts/jiCljQvnU9w?feature=share

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8

Panowie i Panie

Pytanie czy jeśli zużyłem limit na zakup maszyn z modernizacji obszar d 2014-2022 to czy mogę starać się teraz o zakup rozrzutnika z programu ochrony wód przed  zanieczyszczeniem azotanami czy to jest ten sam limit? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

To rozrzutnik można brać? Bo coś pisało o samych maszynach do nawozów płynnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Na program ochrony wód to chyba rozrzutnik nie przejdzie. Chyba że się coś zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam wie ktoś jakie są szanse zasady na PROW po 40-tce. Bo myślę o kupnie nowego traktora do gospodarstwa do głównych prac orki itp tylko że w 2022 kończę 38lat a do 2026 mam sporą ratę kredytu na zakup ziemi i żeby się nie przeskoczyć i nie zbankrutować sami wiecie.... Stąd moje pytanie jakie bym miał szansę na owy PROW w wieku 42lat....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

pytanie czy wogóle będą te prowy w przyszłości , a jak będą to jeszcze na gorszych zasadach co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
1 godzinę temu, WojtekBuawski napisał:

chyba mialy być kredyty a dofinansowania tylko dla ekologicznych gospodarstw

Hmm to jak to by trzeba było zacisnąć pasa i zaryzykować🤔 i ciekawe ile nowych maszyn i traktorów będzie przybywać na wsi w takim układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/2040894719526560/posts/3037776173171738/


nie wiem na ile można temu wierzyć ale brak informacji o MGR obszar D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, w ofercie na kosiarke miałem podpunkt

-wyposażenie dodatkowe: wałek  sipma 

Na fakturze mam dwie pozycje

 1. Kosiarka  

2. Wałek sipma

Czy tak będzie ok? Czy powinno się zawierać w jednej pozycji?

 

 

Edytowano przez Grzesiekferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
10 godzin temu, paawlik227 napisał:

Witam wie ktoś jakie są szanse zasady na PROW po 40-tce. Bo myślę o kupnie nowego traktora do gospodarstwa do głównych prac orki itp tylko że w 2022 kończę 38lat a do 2026 mam sporą ratę kredytu na zakup ziemi i żeby się nie przeskoczyć i nie zbankrutować sami wiecie.... Stąd moje pytanie jakie bym miał szansę na owy PROW w wieku 42lat....?

masz szanse takie same tylko że nie masz punktu za wiek, także kombinujesz skale i np. zmiana profilu, ale co będzie w 2026 tego nikt nie wie jakie będą punkty za co jakie warunki także nie wiadomo czasem może się okazać że ten pkt byłby bardzo ważny nie to co teraz 

6 godzin temu, danielhaker napisał:

Już w tamtym roku było zapowiadane, że to był ostatni nabór na D

i nie ma w harmonogramie a kasa ma iść na jakieś kredyty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
1 godzinę temu, Kondominium napisał:

masz szanse takie same tylko że nie masz punktu za wiek, także kombinujesz skale i np. zmiana profilu, ale co będzie w 2026 tego nikt nie wie jakie będą punkty za co jakie warunki także nie wiadomo czasem może się okazać że ten pkt byłby bardzo ważny nie to co teraz 

i nie ma w harmonogramie a kasa ma iść na jakieś kredyty 

Tzn jakieś kredyty że będą do odsetek dokładać czy spłacać część kredytu...? A obecne zasady do kiedy obowiązują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 7.01.2022 o 07:50, Mateusz1q napisał:

Też dostałem ta ankiete, człowiek nawet nie wie co prowadzący napisał we wniosku. Mi mówił że hektarów nie muszę zwiększać przy ciągniku i rozsiewaczu.

Mówił że nie trzeba, a teraz ankieta wymaga wykazanie wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
18 godzin temu, Kondominium napisał:

masz szanse takie same tylko że nie masz punktu za wiek, także kombinujesz skale i np. zmiana profilu, ale co będzie w 2026 tego nikt nie wie jakie będą punkty za co jakie warunki także nie wiadomo czasem może się okazać że ten pkt byłby bardzo ważny nie to co teraz 

i nie ma w harmonogramie a kasa ma iść na jakieś kredyty 

Już teraz przerzucają kase na gwarancje bankowe i kredyty, to tym bardziej nie bedzie litości w nowym WPR dla konwencjonalnych gospodarstw. W projekcie czytałem nowym wpr modernizacja dla gospodarstw z min 55% produkcją ekologiczną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

No tak paru eko czubków bogaczy będzie rządzić i rujnować to co przez lata było budowane a jak dla szarego obywatela zabraknie jedzenia to się przywiezie z Ukrainy Brazyli Argentyny USA i będziemy się zdrowo odżywiać 🤣🤣🤣 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0

Czy dierżawa na powiększenie gospodarstwa może być wzięta w  innym województwie tak aby tylko spełnić zwiększenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
Dnia 8.01.2022 o 14:51, Unexpected napisał:

Mówił że nie trzeba, a teraz ankieta wymaga wykazanie wzrostu?

Nie trzeba w tej ankiecie wykazać wzrostu , masz na to 5 lat od momentu wypłaty pomocy , jak tego nie zrobisz to mogą ale nie muszą nakładać sankcje finansowe , jest to zapisane w umowie.

W praktyce jak nie zrobisz  wzrostu nie z twojej winy ( pogoda , wywłaszczenie klęski żywiołowe, wzrost cen nawozów jak w tym roku  itp) to nie będą wyciągać konsekwencji, ale w przypadku kiedy pozbędziesz się ziemi , lub zmienisz coś na co miałeś bezpośredni wpływ a to wpłynie na brak realizacji założeń w biznesplanie to mogą się czepiać i nakładać sankcje , ale to też w przypadku kiedy będziesz miał kontrole itp .

W moim przypadku MGR 2018 uda się spełnić warunek wzrostu GVA w tej ankiecie ( za rok 2021) , ale tylko dlatego że nawozy kupiłem wiosną , miałem dopłaty ekologiczne, i w 2021 miałem sprzedaż płodów z sezonu 2020 ...

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, jakub372 napisał:

Czy dierżawa na powiększenie gospodarstwa może być wzięta w  innym województwie tak aby tylko spełnić zwiększenie?

Może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
19 godzin temu, malorolny121 napisał:

Możesz i na drugim końcu  Polski. 

No tutaj to zależy od sprawdzającego, jeden powie uzasadnij drugi powie że nie przejdzie, bo jednak w większości przypadków to po prostu sztuczne warunki. Jednakże sąsiednie województwo to przejdzie z pewnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj