rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

migacz    317

Znajomy przysłał mi emerytkę z US i nie wyszło to korzystnie po wyliczeniu i nie wdepnąłem w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
12 godzin temu, Kondominium napisał:

 

decyzje przeważnie wołają jak przez operacje przekroczysz próg 40/60DJP przy zwiększeniu ilości zwierząt, jak bp nie ma wpływu na zwierzęta nie powinni wymagać, gdy ma wpływ ale kupujesz maszyny też nie powinni wymagać

Jak ojciec z synem prowadzą jedno gospodarstwo a robią dwa osobne wnioski na np. 50ha to potem jest problem bo potrzebują maszyny na 100 ha a dostaną na 50ha no może na 65ha jak wymóżdżą 

to akurat nie zasada trzeba trafić na dobrego człowieka i tyle

to też prawda mozalewski jest przestarzały a się go trzymają 

albo pług 5 skibowy obracalny zawieszany mając 100 KM ciągnik, ale jak Rolnik chce to cóż papier wszystko przyjmie 

jak oprócz niego kupisz byle co na wzrost gva ble włókę czy rozsiewacz pod mały stary ciągnik to bez problemu 

pewnie że nie ma sensu na ryczałcie

Napisalem priv jesli mozesz odpisz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Wiosną Tata przeszedł z rolnika vat na RR - pisze z autopsji. Jeśli 2 miesiące przed wyjściem z VAT kupisz 10000 l paliwa , wszystkie nawozy i ŚOR, części do posiadanych maszyn i do dnia wyjścia z VAT ich nie wykorzystasz to uzyskany zwrot vat będziesz musiał zwrócić. W razie kolejnych pytań pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Głupoty piszecie że na ryczałcie modernizacja nie ma sensu równie dobrze mógłbym napisać że przechodzenie na VAT nie ma sensu jeśli chcesz ziemię kupować


migacz napisał:

@Grzesiekferguson a ja wszystko na ryczałcie i już 3 chyba program rozliczam i ma to sens wg mnie

Dokładnie wszystko zależy od rodzaju produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

VAT nie jest żadnym złotym środkiem . Owszem jezeki planujemy inwestycje w gospodarstwem i to nie jednorazowo to VAT się opłaci . A jak przechodzimy ma VAT żeby kupić raz maszyny i odzyskać 50 tys VAT to w okresie 5 letnim może okazać się ze jesteśmy stratni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale już 100 tys w okresie 5 lat warto tym bardziej jesli gospodarstwo rozwojowe. Cena wielu maszyn uzywanych przestaje być atrakcyjna jak mamy mozliwosc odliczyć vat od nowego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

przy tej cenie to wogole bym sie zastanowil czy jest sens kupowac nowe maszyny. 400 000 netto za 140 km nh to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
masa24 napisał:

przy tej cenie to wogole bym sie zastanowil czy jest sens kupowac nowe maszyny. 400 000 netto za 140 km nh to przesada

a uzywka za 200 lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

wiem do czego zmierzasz, ze lepiej dac 400 000 netto za nowego i wziac 50 % zwrotu niz kupic uzywke za 200 000.  Oczywiście ma to sens

Tylko nie wiem czy nie lepiej kupić fendta o mocy 180 km 20 letniego bez nadmiernej elektroniki    za 150 000   niz 140 km nh  za te 200 000 po zwrocie. .  Ale nie zaszmiecajmy tematu.  nie potrzebnie taki watek poruszylem w tym temacie, przepraszam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kazdy ma swoje zdanie ale znalezc uzywke w sensowny stanie to robi sie juz dzis duzym wyzwaniem i szczęściem niestety dobry ciagnik kosztuje więcej na zachodzie niz u nas a i tak trzeba cos poprawic 

Napisalem priv mglbys odpowiedziec. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Ktoś się orientuje jaki ciągnik posiada osobną hydraulikę oprócz fendta i masseya vt, chodzi mi o 6 cyl i 150 km około? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
6 godzin temu, masa24 napisał:

przy tej cenie to wogole bym sie zastanowil czy jest sens kupowac nowe maszyny. 400 000 netto za 140 km nh to przesada

Święta prawda 700000 netto za fendt 160 km to obłęd. Za taką kasę kupisz dobry kombajn gdzie waży 2 razy tyle ma taką samą kabinę i kase nim zarobisz. Myślę że to w końcu jebnie i ten new holland co piszesz będzie kosztował 200 tys bo nie będzie komu tych złomów kupować jak nawozy będą po 4 ropa 6 a mleko 1.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
22 godziny temu, Grzesiekferguson napisał:

Oprócz ciągnika 75Km biorę bronę aktywną (1,9m wymagania 70-80KM), opryskiwacz sadowniczy 1500l kosiarko-rozdrabniacz, platformę do skrzyniopalet.

jak masz dostosowane to wszystko przejdzie tym bardziej ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
Dnia 9.12.2021 o 09:51, situ16 napisał:

Czy nie posiadając swojego szamba można się starać o dofinansowanie zakupu beczki asenizacyjnej jeśli ma się umowy odbioru gnojowicy od znajomych? Program to OSN

 

Dnia 10.12.2021 o 12:01, Ceres2 napisał:

Więc tak możesz bez problemu. 

Kolega @situ16 pisze o programie OSN (zresztą trochę inaczej on się teraz nazywa) a odpowiadacie jak do modernizacji... zresztą nie dziwię się trochę bo to temat modernizacja gospodarstw rolnych 😁 bo na moje wychodzi że nie ma takiej opcji w OSNach ale w modernizacji jak najbardziej

do poczytania pkty 2 i 11 https://www.gov.pl/web/arimr/poddzialanie-412---inwestycje-majace-na-celu-ochrone-wod-przed-zanieczyszczeniem-azotanami-pochodzacymi-ze-zrodel-rolniczych---najczesciej-zadawane-pytania

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj